arama

Terrier köpek tıraş modelleri

Terrier köpek tıraş modelleri
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Terrier köpek tıraş modelleri

İnsanlar eski çağlardan buyana hayvanları evcilleştirmeye çalışmışlardır. Çünkü insanlar yalnız kalamayacakları için her zaman kendilerine arkadaşlık etmeleri için hep birisini isterler ancak insanlardan yakınlık bulamayan bazı insanlar kendilerine evcil hayvan besleyerek bu tür yalnızlıklarını gidermeye çalışmaktadırlar. Genellikle terrier köpek cinsi tercih edilir. Çünkü terrier köpek cinsi insanların genellikle ufak bir hayvan olmasından dolayı tercih odağı haline gelmiştir. Ancak bir sorun var her insan kendi evcil hayvanlarına düzgün şekil de bakımını yapmamaktadırlar. Bu gibi düzensiz ve bilinçsiz şekil de bakım yapılan evcil hayvanlarda kalıcı hastalıları yol açmaktadır.

Hatta bilinçsiz şekil de bakım yapılan evcil hayvanların bunun sonucun da yaşamları yitirdikleri bile gözlemlenmiştir. Bunun gibi evcil hayvanlarınızın kalıcı hastalığa yakalanmaması ve ya yaşamını yitirmemesi için onlar için işinin ehli uzman ve profesyonel veteriner hekimler tarafından bakımı yapılması gerekmektedir.
Terrier tıraş modelleri ise oldukça kısıtlı durumdadır. Terrier köpek türünün küçük bir tür olmasından dolayı ve tüylerinin çok ince olmasından dolayı sadece kısa saç modelleri tercih edilebiliyor. Ancak yine de bazı hayvan severler tarafından terrier köpek türü için uzun tüyler tercih edilebilir.

Köpek kuaförlerine nasıl ulaşabiliriz.

İlk olarak evimiz en yakın pet shop’ a giderek bu bakımları yapıştırabiliriz. Ancak oturduğumuz yere yakın bir pet shop bulunmuyorsa internete bağlı bir bilgisayar yardımı ile de ulaşabiliriz. Bunun için ilk olarak web tarayıcımızdan Google’ ye girerek köpek kuaförleri diye arama motorundan arattığımız takdir de bize en yakın köpek kuaförlerini bulacaktır. İstediğimiz bir web sayfasını açarak bu sayfanın ulaşım bölüme tıkladığımız da köpek kuaförünün adresine ulaşmış oluruz. İstersek almış olduğumuz bu adrese giderek evcil hayvanınıza bakım yaptırabilirsiniz.

İsterseniz de günüz teknolojisi geliştiği için uzman ve profesyonel veteriner hekimlerin hayvan dostlarına gezi ekipler sayesin de bakım evine gelmelerine gerek kalmadan onların ayaklarına gelerek yaşamını sürdüğü ortamda da bakım yapılabilmektedir. Bunun için ise web sitesin de bulunun gezici ekip bölümüne tıklayarak köpeğimizin cinsi seçiyoruz ilk olarak sonra ise adresimizi yazdıktan sonra randevu almış oluruz. Eğer ki internete bağlı bir bilgisayarınız yoksa 118 servislerinden de yardım alarak bize en yakın köpek kuaförlerine ulaşabilirsiniz.

Köpek bakımları nasıl yapılmaktadır

İlk olarak gezici ekipler vermiş olduğunuz adrese gelerek köpeğinizi incelemeden geçirmektedirler. Bu incelme esnasın da köpeğin cinsine, derisine, tüylerine dikkat edilerek onlar için en iyi bakım malzemeleri tercih edilir. Bu malzemeler arasın da köpeklere özel fırça, makas ve en önemlisi şampuanlar bulunmaktadır.
Banyo bakımı başlamadan önce evcil hayvanın huysuzlanmayacağı ve korkmayacağı derece de su ısıtılır ve banyo hazırlanır.

Köpeklerin dersi insanların derisine nazaran daha kuru oldukları için ona göre bir şampuan tercih edilir.
Banyo bakımı esnasın da kulak bakımı da bu sıra da gerçekleştirilir.
Kulak bakımın da köpeklerin sesleri daha iyi duyabilmeleri için kulaklarının içleri temizlenip kulak yolların da bulunun tüylerin hepsi alınarak temizlenir.

Kulak bakımından sonra köpeğin anal temizliğine geçilir.
Anal temizlik sırasın da uzman veteriner hekimler tarafından tercih edilen malzemeler ile anal temizlik yapılır
Anal temizlikten sonra köpeğin tüyleri uzun ise derisinin hava alması için kesilmesi gerekmektedir.
Köpeğinizin cinsi terrier ise terrier köpek traş modellerine bakabilirsiniz. Terrier köpek tıraş modelleri köpeğin hem derisinin hava alması ve hoş görüntü için uzman ekipler tarafından tıraş yapılmaktadır. Buna göre de uzman ekipler onayınca bir model seçmenizi tavsiye ediyoruz.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.