arama

Science Plan Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Science Plan Köpek Maması

Dengeli beslenmenin canlıların yaşamında ne derece yeri olduğu yadırganamaz. Hem evcil hayvanlarımız için hem de bizim için sağlıklı bir yaşamın sırrı ideal besinleri almaktan geçiyor. Köpeğinizin sağlıklı bir gelişim sürdürmesi için ideal besin programına ihtiyacı var. Science Plan Köpek Maması sizin bu ihtiyacınızı karşılıyor.

 

Dışarıdan alacağınız herhangi bir köpek maması köpeğinizin sağlığında kalıcı izler bırakabilir. Herhangi bir mamanın içindeki normalden az miktardaki lif oranı kabızlığa sebep olurken, fazla lif oranı köpeğinizin bağırsak sisteminde gaz oluşturur. Science Plan Köpek Maması içerdiği yerinde lif miktarı ile sağlıklı bir sindirim sistemi oluşturup köpeğinizin metabolizmasına katkı sağlayacaktır.

 

Aldığınız herhangi bir köpek mamasında vitamin eksikliği bulunabilir. Alacağınız ürünün çok az vitamin içeriyor olması köpeğinizde raşitizme, yani Kalsiyum ve Fosfor eksikliğinden ya da dengesizliğinden meydana gelip, kemiklerde şekil bozukluğuna sebebiyet veren bir kemik hastalığını ortaya çıkartabilir. Çok fazla vitamin barındıran mamalar ise köpeğinizde iskelet bozukluğuna neden olur. Science Plan Köpek Maması içerdiği dengeli vitaminlerle köpeğinizin kemik yapısına katkı sağlayacak ve günlük aktivitelerini en güzel şekilde yerine getirirken güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olacak.

 

Bir köpekte bulunması gereken yadsınamaz bir diğer özellik de mineraldir. Alacağınız köpek mamalarındaki mineral oranı dengesiz olabilir. Elinizde bulunan köpek mamasındaki çok az mineral miktarı köpeğinizde aşırı zayıflamaya sebep olabilir. Köpeğinizdeki aşırı zayıflık da çeşitli hastalıklara kapı açabilir. Köpeğinizin maması çok fazla mineral barındırıyorsa bu da idrar taşlarına davetiye çıkaracaktır. Kimse evcil köpeğinin böbrek sorunlarıyla uğraşmasını ve bundan doğacak sağlık problemleri yaşamasını istemez. Science Plan Köpek Maması içerdiği mineral oranıyla köpeğinizin sağlıklı yaşam cetveline bir de güçlü kemik ve diş yapısını ekliyor.

 

Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise köpeğinizin mamasında bulunan protein… Hiç kimse köpeğinin yetersiz büyümesini istemez. Maalesef alacağınız sıradan bir mama köpeğinizin günlük ihtiyacı olan proteini barındırmayabilir. Yetersiz protein geri kalmış bir büyüme grafiği verirken çok fazla protein de köpeğinizde böbrek hastalıklarına neden olabilir. Bu gibi sorunlar yaşamak istemiyorsanız tercihiniz Science Plan Köpek Mamasından yana olmalı. Çünkü veteriner hekimlerin tavsiye ettiği Science Plan Köpek Maması içerdiği dengeli protein yapısıyla köpeğinizin gelişimini istenen seviyeye getirecek ve bunun yanında köpeğiniz sağlıklı, yağsız, kas oranı fazla bir vücuda sahip olabilecek.

 

Genelde evcil köpek besleyen insanlar marketlerdeki raflardan aldıkları köpek mamalarında sadece fiyata bakarlar. Oysa üstte bahsedilen lif, mineral, vitamin ve proteinin yanında bir de yağ faktörü var. Aldığınız herhangi bir mamada eğer yağ oranı çok azsa bu köpeğinizin derisinde pullanmalara sebebiyet verecektir. Bu da hem köpeğinizin sağlığı için hem de evinizin temizliği için gerçekten önemli bir durum. Aksini düşünürseniz; eğer alacağınız mamadaki yağ oranı istenen seviyenin üzerindeyse üzerinde titizlikte durduğunuz köpeğinizin sağlığı şeker hastalığına ve obeziteye doğru gidiyor demektir. Science Plan Köpek Maması içerdiği dengeli yağ oranıyla hem köpeğinizin sağlıklı, döküntüsüz ve temiz bir deriye sahip olmasını sağlayacak hem de köpeğiniz parlak kıl yapısıyla göz kamaştıracak.

Science Plan Köpek Maması

Evcil köpeğinizin ırkı küçükse Science Plan Köpek Maması sizin için özel seçenekler sunuyor. Minik evcil köpeğiniz için alacağınız küçük paketlerdeki olan tavuk ve hindi lezzeti, köpeğiniz için vazgeçilmez tatlardan olacak. Siz de evdeki minik dostunuzun sağlıklı ve dengeli bir yaşama, düzenli bir metabolizmaya, parlak ve göz alıcı kıllara sahip olmasını istiyorsanız tercihinizi Science Plan Köpek Mamasından yana yapmalısınız.