arama

Science Plan Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Mamalar birçok yöntem ile işlenerek kullanılmaktadır. Bunlardan en çok kullanılanı en yaygın olanı öğütmedir. Tahıllar sert bir dış kabuğa sahip oldukları için hayvanların öğütülmemiş halini kullanması oldukça sakıncalıdır. Bu sakıncalar arasında en önemlisi sindirim sistemi bozukluklarına sebep olmasıdır. Bu nedenle bazı özel durumlar haricinde hayvanlara mutlaka öğütülmüş tahıl ürünleri verilmesi gerekmektedir. Gerekilen durumlarda ise ezilmelidir. Bu sayede sert ve dayanıklı dış kabuk parçalanacağından dolayı sindirim enzimleri daha hızlı ve etkin bir şekilde çalışacaktır.

 

Tüketilen mama miktarı kedinizin ya da köpeğinizin kilosuna yaşına göre doğru orantı sağlamak durumundadır. Tüketilen mama miktarı arttıkça mamaların sindirilebilirliği dolayısı ile besleyici değeri azalmaktadır. Bu olayın bu şekilde olmasının sebebi ise sindirim sitemlerinin geçiş süratinin artmasındandır. Mamaların sindirim sisteminden geçiş sürati arttıkça sindirim sisteminde kalma dolaysıyla sindirim enzimleri ile maruz kalma süresi azalmaktadır. Science plan köpek maması hangi mamaların hangi vitaminin hangi ırk köpeğe daha çok yarayacağı konusun da yeterli araştırmalar yapıp bu araştırmalar sonucunda belirli istatiksel verilere göre en kaliteli mamayı üretmeyi başarmışlardır. Yem maddeleri çeşitli değişiklikler sonucunda su içermektedirler. İçermiş oldukları su düzeyleri farklı aynı iki yem maddesinin besin maddesi değerli aynı değildir.

 

Science plan köpek maması saklama koşulları nelerdir?

 

Mamalar uzun süreli olarak depolanmaları içermiş oldukları bazı besin maddelerinde azalmaya yol açabilmektedir. Örneğin usulüne göre bir biçimde kurutulduktan sonra ilerleyen zamanlarda kullanmak üzere depolanan yem maddelerinin bazılarında yüksek miktarlarda bulunabilen vitamin A’nın ön maddesi karaten düzeyi güneş ışığına ve oksijene maruz kalma sonucunda giderek azalır. Bazı mamalar ise yem maddelerinde küflenmeye ya da böceklenmeye neden olabilecek başta karbonhidratlar olmak üzere çeşitli besin maddelerinde kayıplar meydana gelebilir. Bu nedenle şartlar ne olursa olsun mamaların çok fazla depo edilmeden kısa vadeli zamanlarda bir şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Ağzı kapalı bir şekilde olsa bile zaman zaman kontrol etmenizde fayda vardır.

 

Science plan köpek maması nasıl bir mamadır?

 

Hills science plan köpek maması uluslararası standartlar içerisinde ki en kaliteli mama unvanına sahip olabilen mama firması hills üretmiş olduğu birçok mama ile adını tarihe yazmış bulunmaktadır. Mamaların besin değerleri konusunda birçok deney yapıp kendi laboratuvarlarında bu mamaları deneyerek hayvan sağlığı için kullanılması onayını almıştır.

 

Science plan köpek maması birçok ürün skalası ile istediğiniz veteriner kliniğinden ya da pet shoplardan alabileceğiniz gibi aynı zamanda internet sitesine başvuru yaparak istediğiniz zaman numune mamanıza ulaşmanız mümkündür. Size en yakın satış noktasına ulaşıp ya da veteriner kliniğinizden bu konu hakkında bilgi almanız mümkündür.

 

Science plan köpek maması köpeğinizin yaşam evresi yaşam tarzı kilosu boyu gibi konularda da size yardımcı olabilecek mama ürünleri bulunmaktadır. Bunun için yapmanız gereken sadece numune mama ürünlerini kullanmaktır. Köpeğiniz için uygun olan mamanın en önemli ayrıntısını siz daha düşünmeden hills firması en ince ayrıntısına kadar düşünmüştür. Bu durum da %0 farklı besin maddesinin doğru bir şekilde dengesini içermektedir. Belirli besin maddelerinin az miktarda olması ya da çok miktarda olmasından kaçınmaktadırlar.

 

Science plan köpek maması garantisi var mıdır?

 

Hills üretmiş olduğu mamaların %100 müşteri güvencesi ile sizlere sunmaktadır. Evcil hayvanınız için aldığınız mamayı kediniz ya da köpeğiniz beğenmemesi durumunda iade garantisi ile almış olduğunuz yetkili bayiye geri iade edebilir. Aynı zaman da farklı bir mama deneme şansına da sahip olursunuz. Bu durumdan da memnun kalmamanız halinde paranızı geri iade etme garantisi ile tamamen sizin ve minik dostunuzun memnun olması için tasarlanmıştır.