arama

Sapphere Somon Ve Ton Balıklı Köpek Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Sapphere Somon Ve Ton Balıklı Köpek Konservesi

Köpek beslenmesinde uzmanların önerdiği bazı durumlar vardır. Örneğin köpek mamalarında et oranlarının fazla olması gerektiği bu önerilerden biridir. Çünkü etçil olan canlıların bolca et tüketmesi gerekir. Bunu da mama sayesinde yaparlar. Ayrıca diğer bir öneri de tahıl oranının düşük olması ile ilgilidir. Sadece tahıl olan veya tahıl oranı çok olan bir mama kesinlikle köpeklere verilmemelidir. Çünkü tahıl oranı fazla olan köpek mamaları köpeğe zarar verir. Bu zarar gözle görülen tüylerin daha hızlı dökülmesi, şişmanlama ( Obezite ), daha fazla mama tüketme ve daha fazla dışkılama, sürekli uyuma hali, tüylerin renginin matlaşması ve sık sık hastalanması gösterilebilir. Ama gözle görülmeyen bağışıklığın zayıflama, sindirim sisteminin kötüleşmesi, vücut sistemlerinin zarar görmesi bir başka durumdur. Bu yüzden bir mamada öncelikle protein bakımdan zengin olan et, daha sonra vitamin ve mineraller çok önemlidir.

 

Sapphere somon ve ton balıklı köpek konservesi bunu bilerek mamalarını buna göre hazırlar. Besinleri yüksek değerler içerir. Et olarak kullandığı somon, ton balığı ve tavuk etiyle köpeğinizin ihtiyacı olan et gereksinimini karşılamak istemiştir. Et oranı konserve mamanın %60’dan fazlasını oluşturmaktadır. Özellikle kullanılan balık ürünlerinin bir yararı içlerinde olan Omega-3 ve Omega-6 içeriğidir. Omega-3 ve Omega-6 bakımından zengin olan balıketi hayvanlar için faydalı olan bir içeriktir. Faydaları arasında kalp sağlığını iyi hale getirme, bağışıklığı güçlendirme, yaraların erken iyileşmesini sağlama, göz ve sinir sitemlerinin gelişmesini sağlar. Büyüme ve gelişime faydalıdır. Bu yüzden hayvanlar tarafından tüketilmesi önerilir. Ancak eğer köpeğinizde balık ürünlerine hassasiyet içeren bir durum varsa elbette kullanılmaması gerekir.

 

Sapphere somon ve ton balıklı köpek konservesi içerisinde var olan protein miktarı %11 olarak belirtilmiş. Bu oran köpek beslenmesi için uygun olan bir orandır. Vücudu koruyan ve yapılandıran protein vücut için gerekli bir içerik olduğundan yeterince alınması gerekir. Sapphere somon ve ton balıklı köpek konservesi bunu bilerek gerekli protein miktarını karşılamak için uygun besinler seçmiştir. Proteinler hücreleri yenilemek, onarmak, vücudu dışardan gelen mikroplara karşı korumak, enfeksiyonları önlemek için çalışır. Kısaca vücudu koruyan bir zırh gibi çalışır.

 

Yağ oranı %6 olarak belirlenmiştir. Bilmeyenler değinelim ki yağlar vücuda enerji vermek için kullanılan içeriklerdir. Eksikliğinde vücut yağın yerini tutmasa da vücut için önemli olan şeker, protein gibi diğer içerikleri kullanır. Bu da iyi bir durum değildir. Yağ eksikliğinde vücut halsizleşir ve uyuşuk bir hale gelir Sapphere somon ve ton balıklı köpek konservesinde bu yüzden bu enerjiyi sağlama amaçlı kullandığı yağ miktarı gayet uygun olan bir yağ oranı olmuştur. Mineral olarak kalsiyum kullanılmış. Kalsiyum kemik ve kas sistemi için gerekli olan ve alınması gerekilen bir içeriktir. Alınmadığı takdirde eklem ağrıları başlar köpekte. Vitamin olarak ise E vitamini görürüz. E vitamini hücrelerin yenilenmesi, bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve parlak deri tüy oluşumunu sağlarlar.

Sapphere Somon Ve Ton Balıklı Köpek Konservesi

Sapphere somon ve ton balıklı köpek konservesi %100 doğal etlerle yapılmış, tahılsız bir mamadır. Köpekler için özel olarak hazırlanmıştır. Et oranının yüksek olması, tahıl oranının hiç olmaması elbette bir artıdır. Ayrıca içinde bulunulan %11 protein, vitamin ve mineraller de mamanın alınması için uygun olan içeriklerdir. Sapphere Somon Ve Ton Balıklı Köpek Konservesi önerilebilir bir köpek konserve maması olduğunu bu içeriklerle belli etmiştir. Bu yüzden köpeğiniz için alınacak bir mamadır ve alıp köpeğinize güvenle verebilirsiniz.