arama

Royal Canin Mini Adult Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin Mini Adult Köpek Maması

Royal Canin kedi ve köpek maması piyasasında dünya markalarından biridir. Haklı bir üne sahip olan bu mama, her kedi ve köpek için özel mamalar üreten, son derece sağlıklı beslenmeyi sağlayan ve iştah arttıran kaliteli bir mamadır. Kalitesi ile güvenilirlik kazanmış olan bu mama, pet sahiplerinin en çok tercih ettiği markaların başında gelir. Mama seçimi, evcil hayvanlarımızın ömrünü uzatmakta ve kaliteli bir yaşama sahip olmalarında inanılmaz önemlidir. Bu nedenle doğru mama, tercihi sıkı bir araştırma ve gözlemden sonra yapılmalıdır. Royal Canin, her hayvanın yaş, tür, ırk, ağırlık ve içinde bulunduğu özel duruma ilişkin ürettiği spesifik mamaları vardır. Royal Canin Mini Adult Köpek Maması bunlardan biridir.

 

Mamanın kullanımı çok kolaydır. Mama kabına döküp sunmak yeterlidir.(Mutlaka su ile beraber servis edilmelidir.) Sadece paketi nemli, yüksek ısılı ve güneş gören yerlerde saklamamak gerekir. Köpeğiniz minimum 10 aylık, maksimum 8 yaşında ise ve ortalama olarak 10 kg civarında bir ağırlığa sahipse, bu mama idealdir. Özellikle küçük ırk köpeklere tavsiye edilir. Çünkü onların ağız, diş ve çene yapılarına uygun, krakerlerden oluşmuş bir mamadır. Et oranı yüksek, lezzetli aromalar içeren ve enfes bir sosta pişen bu mamayı, yetişkin küçük ırk köpekler hem büyük bir iştahla tüketir, hem de, ebatlarından dolayı kolay yiyebilir.

 

İçeriği son derece zengin olan Royal Canin, çok besleyici ve sağlıklı bir mamadır. Vitamin, Antioksidanlar ve mineraller açısından zengin ve et oranı yüksek olan bir mama olduğu için, dünya çağında kabul görmüş olduğundan fiyatı, piyasadaki diğer mamalara oranla daha pahalıdır. Toptan tercih edilirse (12-15kg.vb.) ekonomik kullanılabilir. İnternet siteleri de kredi kartına taksit imkânı sağlayacağından, alım gücü artabilir. Bu nokta da bütçenizi aşsa dahi fiyat, çok etkilenmeyebilirsiniz. Hayvanın doğru, dengeli ve tam beslenmesi, sağlıklı olması ile doğru orantılı olduğundan, bu durum maddi külfet olarak görmemeli ve pet sahibi olarak sorumluluğumuzun ne kadar büyük olduğunu unutmamalıyız.

 

Mamanın zengin içeriği ve besleyiciliği ile sadık dostlarımızın ömrünü uzatabilir ve kaliteli bir yaşam sürmesini sağlayabiliriz. Özellikle Royal Canin mini adult köpek maması tercih ederek, evcil köpeğimizin yaşlanmasını geciktirebiliriz. Mamanın içeriğinde mısır, mısır unu, mısır gluteni, hayvansak ve bitkisel yağlar, yüksek oranda et, maya, pancar küspesi, soya bulunur Ayrıca; Vitamin A, B, C, E, D3, antioksidanlar, aminoasitler, demir, bakır, çinko, manganez, tuz, Omega-3, Omega-6, L-Karnitin, DHE, sülfat bulunur. Bu içerik doğrultusundan yola çıkılarak, yetişkin mamasının yararlarını maddeleştirelim.

Royal Canin Mini Adult Köpek Maması

1-Köpeğin ihtiyacı olan enerjiyi verir ve ideal kilosunu korur

2-Beyin fonksiyonlarını geliştirir

3-Karaciğer, kalp, böbrek ve göz fonksiyonlarını korur

4-Deri ve tüy yapısına sağlık takviyesinde bulunur

5-Sindirim sistemini olumlu etkiler

6-Bağışıklık sistemini destekler

7-Diş yapısını korur, sağlamlaştırır ve dişlerde tartar oluşumunu engeller.

8-Kas sistemini destekler

 

Yani kısacası Royal Canin mini adult köpek maması, evcil küçük ırk köpeğimizin yaşlanmasını geciktirip, ihtiyacı olan tüm gıda takviyelerini almasını sağlar. Böylelikle bu sadık dostlarımızla daha uzun vakit geçirme olanağına sahip olabiliriz. Çünkü Royal Caninin bu spesifik maması, tamda, bu yaş da ve türdekiler için çok ideal bir mamadır. Doğru mama tercihi ne derece önemli ise, beslenme miktarı da bir o kadar önemlidir. Doğru beslenme miktarını bulmak için eğer varsa ambalaj üzerindeki yönlendirme tablosundan yararlanılabilinir ya da bir uzman bir veterinerden görüş alınabilir. Bunun dışında pet sahibinin gözlemleri de önemlidir. Köpeğin aktivitesi, mizacı ve stres durumu ile çevre şartlarına bağlı olarak beslenme miktarı azaltılabilir ya da çoğaltılabilir. Bu mamanın sadık dostlarımız üzerindeki olumlu etkileri, kullanmaya başladıktan 2-3 hafta sonra bariz şekilde kendini göstermeye başlar.