arama

Royal Canin Maxi Starterr Mother & Babydog Kuru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin Maxi Starterr Mother & Babydog Kuru Köpek Maması

Pek çok hayvan sever, evlerini paylaştığı dostları için sağlıklı ve kaliteli bir hayat sunmak ister. Sizin de isteğiniz bu yöndeyse, yapmanız gereken basit ancak önemli bazı işler bulunuyor. Öncelikle evcil dostunuzun mama seçimi konusunda oldukça özenli ve hassas davranmalısınız. Onun yaşına en uygun mamayı seçtiğinizden emin olmalısınız. Bunun yanı sıra, evcil dostunuzun genel ruh ve vücut sağlık durumunu da yakından takip etmeniz gerekiyor. Bu tür bilgileri internet ortamından öğrenmek isteyenler için hazırladığımız bu yazıda, hayvan sahipleri tarafından en çok merak edilen soruları sizler için cevapladık.

 

Doğru Mama Seçiminde Hangi Kriterler Göz Önünde Bulundurulmalıdır?

 

Köpeğiniz ya da kedinizin sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişmesi için doğru mamayı seçmelisiniz. Kedi ya da köpekler için üretilen mamalar, yaşlarına ve ırklarına göre farklılık gösterebilir. Kedi ya da köpeğinizin yaşını tam olarak bilmiyorsanız, uzman bir veteriner hekime danışmadan mama almamalısınız. Kediniz ya da köpeğiniz için doğru mamayı seçtiğinizi anlamak o kadar da zor değildir. Sevimli dostunuz, dışarıda çok uzun süre kalmış ve kokusu gitmiş olan kuru mamayı veya tarihi geçtiği için bozulmuş yaş mamayı tüketmeyebilir. Ancak, mamayla ilgili bu tür problemler olmamasına rağmen mamada hiçbir eksilme görmüyorsanız, mamayı değiştirmeniz gerekebilir. Doğru mamayı seçmeniz çok önemlidir. Bu nedenle, hem dostunuzun sevdiği lezzeti hem de onu sağlıklı hale getirecek kaliteyi size sunan bir mama almanız gerekmektedir.

 

Evimde köpek besliyorum. Neden düzenli olarak köpeğimi götürdüğüm veteriner hekimin bana önerdiği Royal Canin Maxi Starterr Mother & Babydog Kuru Köpek Maması kullanmam gerekiyor?

 

Royal Canin pek çok uzman veteriner hekim tarafından önerilen piyasadaki benzerlerinden çok daha sağlıklı ve kaliteli bir mama markasıdır. Piyasada binlerce farklı çeşit ve markaya sahip kedi ya da köpek maması olduğunu fark etmişsinizdir. Bunların arasında daha önce adını hiç duymadığınız mamalar da mevcuttur. Ancak, bu tür mamaları evcil dostunuzun yemesi her zaman çok sağlıklı sonuçlar yaratmayabilir. Bu nedenle, öncelikle veteriner hekim tarafından size önerilen mamayı satın almalısınız. Üstelik online ortamda yapacağınız küçük bir araştırma sayesinde bu markaya olan güveniniz de artacaktır. Pek çok hayvan sahibi, dostlarının tükettiği markalarla ilgili yorumlarını ve önerilerini online ortamda paylaşmaktadır.

 

Köpeklerin Yaşları Ve Yedikleri Mama Arasında Ne Tür Bir Bağlantı Bulunuyor?

 

Her hayvanın tükettiği besin, tıpkı insanlarda olduğu gibi, yaşlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Yeni doğmuş yavru bir köpek ve yetişkin bir köpeğin günlük olarak almaları gereken besinler ve kalori miktarları farklıdır. Bu nedenle yemeleri gereken mama çeşidi ve miktarı farklı olacaktır. Henüz doğmuş köpekler anne sütünden kesilmelerinin ardından süt veya et suyuyla ıslatılmış ve yumuşatılmış kuru mamanın ardından yavru köpekler için özel olarak üretilmiş kuru mama tüketmelidir. Yavru köpeklerin gelişme dönemlerinde kalorili ve proteinli besinler tüketmeleri gerekir. Ancak, yetişkin bir köpek kilo almaya meyilli olduğu için daha az kalorili yiyecekler tüketmelidir.

 

Köpeğime Her Gün Evde Yaptığım Yemeklerden Az Miktarda Veriyorum. Bu Durum Onun Sağlığı Açısından Bir Sorun Yaratır Mı?

Royal Canin Maxi Starterr Mother & Babydog Kuru Köpek Maması

Uzmanlar evinizde beslediğiniz hayvanlara artık yemekler, bozulmak üzere olan veya son tüketim tarihi geçmiş olan gıdalar ya da tatlı gıdalar verilmemesi gerektiğine dair tüm hayvan severleri uyarıyor. Özellikle de kedi ya da köpek gibi hayvanların sindirim sistemleri insanlarınkine benzemediği için, bu tür yiyeceklerin sindirimini sağlayamayabiliyorlar. Bu durumda ise, ishal, kusma, bağışıklık sisteminin zayıflaması, halsizlik gibi bazı sağlık sorunları ortaya çıkabiliyor. Bu belirtilerin ortaya çıkma olasılığı %100 olmasa da bu konuda dikkatli olmak gerekiyor.