arama

Royal Canin Mama Nasıl

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin Mama Nasıl

Royal Canin Mama Nasıl

Royal Canini Mama, evcil kedi ve köpekler için üretilmiş bir mama markasıdır. Fransız bir veteriner hekim tarafından, 1969 yılında kurulan bir şirkettir. Günümüzde 120 den fazla ülkede ürünleri satılmaktadır. Ülkemizde bunlardan biridir.

 

Royal Canın mama, piyasadaki birçok rakibine ve ucuz mamalara oranla fiyat açısında yüksektir. Ancak mamanın kalitesi, elitliği ve dengeli-sağlıklı besleyiciliği gibi özelliklerinden dolayı, haklı bir maliyet yüksekliğine sahiptir.

 

Tüylü ve afacan dostlarımız için bir lezzet şöleni sunan Royal Canin mama içinde özel bir sos bulunur ki, enfes tadı veren bu sostur. Kuru ve yaş mamaları, ayrıca da bisküvi ve ödül mamaları iştahla yenilen Royal Canin mamayı diğer markalardan ayıran en önemli özellikler nelerdir ya da Royal Canin mama nasıl bir âmâmdır sorularının cevaplarını inceleyelim

 

1- Hayvanın yaşı, kilosu, özel duruma ve cinsine-ırkına göre spesifik mama üretir.

 

Yani bu durum şöyle gelişir. 1 Yaş altı bebek bir kedinin maması ile yaşlı bir kedinin maması, ya da Teriyer cinsi ile Labrador cinsi bir köpeğin mamaları farklıdır. Ayrıca hayvan emziriyorsa, gebe ise, diyabet ise, kısırlaştırılmışsa vb. özel bir durumda ise onlarında mamaları, kendi durum ve sağlık beklentilerine özel üretilir.

 

2-İçindeki et oranı (sığır, biftek, tavuk, balık, ciğer, vb.)diğer mamalara oranla çok yüksektir. Zaten en çok, bu yüzden fiyatı pahalıdır.

 

3-Tuz oranı düşük olduğu için idrar yolları ve böbreklerle dost bir mamadır. Piyasadaki mamalara et çok konulmadığı için lezzet vermesi açısından tuz yüksek tutulur. Bu da hayvanın böbrek ve idrar yollarına zarar verir. Bunun dışında tuz dengesi, karaciğeri de koruyucu bir mama olmasında etkin olmuştur.

 

3- Protein oranı yüksek- yağ oranı düşüktür. Yani protein ve yağ oranı korunduğu için sindirime ve boşaltım sistemlerini iyi çalıştırır. Hayvan günde 3 yada 4 kez düzenli dışarı çıkar. Hattı bazı kullanıcılar, Royal canin mama yiyen hayvanlarının dışkılarının kokmadıklarını iddia etmektedirler.

 

4-İçinde Antioksidan ve vitaminler( A, C, D, ve E vitaminleri) bulunmaktadır. Ayrıca bazı tahıl ve liflerde bulunur. Böylelikle hayvanların yaşlanması geciktirilir ve artı kapasite bir enerjiye sahip olurlar. Ancak en önemlisi vitaminle sayesinde immun sistem (bağışıklık sistemi) yükseltilir ve hayvanın hastalanma riski düşer.

 

5- Diğer mamalar gibi soya yağı ve hayvansal ürünler içermez. Hayvansal ürün, hayvanın kullanılmayan gaga, kan, tüy vb. yerleridir. Soya yağı ise maalesef yüksek oranda GDO içerir. Royal Canın de bu ürünler kullanılmadığı için, GDO bulunmaz ve buna bağlı olarak da, Royal kullanan hayvanlarda testis, yumurtalık ve rahim kanseri pek gözlemlenmez ya da riski çok aza indirger.

 

İşte bu nedenler Royal Canin mamanın tercih nedenini arttıran başlıca nedenlerdir. Çoğaltılabilir olan bu sebepler yüzünden maliyeti yüksektir ancak bir o kadar da sağlıklı ve besleyicidir.

 

İşten yorgun argın geldiniz. Eve girdiniz. Kapını ardında her gün kalbi küt küt ata ata aynı heyecanla sizi bekleyen ve boynunuza atılan, sizi karşılıksız seven ve sadakatle bağlı olan, gözlerinizin içine sevgi ile sıcacık bakan bu tüylü dostlarımız, en iyisini hak etmiyor mu sizce de?

Royal Canin Mama Nasıl

Sağlık’ı ve dengeli formüle edilmiş besin ögeleri ile besleyiciliği kanıtlanmış, hayvanlarımızın sağlığını düşünen, içindeki vitamin ve minerallerle hastalanma olasılıklarını azaltan hatta ve hatta biraz iddialı bir cümle olsa da, ömürlerini uzatan bu mama veteriner hekimler ve pet-shoplar tarafından satılır.

 

Afacan ve can dostlarınız için en iyisi diyorsanız, bu yazımızı değerlendirmenizi tavsiye ederiz.