arama

Royal Canin Kopek Mamasi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin Kopek Mamasi

Royal Canin köpek maması toplam 6 ülkede fabrikası bulunan ve bu ülkeler içinde: Fransa, Rusya, İngiltere ve kanada da bulunan ithal ve en çok önerilenler arasında bulunan bir mamadır. Türkiye’de en çok kullanılan mamalardan biri olan Royal Canin köpek maması hem veterinerler hem de köpek sahipleri tarafından sürekli önerilen mamalardan biri olma özelliğini taşımaktadır. Peki, Royal Canin köpek maması nedir, ne özelliği vardır ve fiyatları nelerdir?

 

Köpek sahipleri bilirler ki köpek beslemek ciddi bir iştir ve dikkat ister. Köpeğin ihtiyacı olan proteinlerin, kalsiyumun, vitaminin ve minerallerin tam olarak karşılanması oldukça önemlidir. Bu yüzden mama alırken mamanın ne içerdiğine bakmak gerekir. İçinde ne kadar et kullanılmış? Yeterince besin değeri var mı? Tahıl oranı ne kadar? Hayvansal yan ürünler ( kemik, kafa, ayak, tüy, gaga, kan ) kullanılmış mı? Bunların hepsi çok önemli sorulardır ve köpeğiniz için hayati önem taşırlar. Eğer zararlı içeriklerle dolu olan bir köpek maması alırsanız hem siz hem de köpeğiniz oldukça zarar görecektir. Ayrıca bazı köpeklerin bazı besinlere karşı hassas oldukları için ne kadar kaliteli olsa da onlara uygun olmadığını da belirtelim. Bu yüzden öncelikle köpeğimizi tanımalı ve ona uygun olan kaliteli bir mama almalıyız.

 

Royal Canin köpek maması bir ithal mama olduğundan bahsetmiştik. İthal mamalar kalite arayanlar köpek sahipleri için uygun mamalardır. Bir mama alırken fiyatına değil her zaman kalitesine bakın. Kimi köpek sahipleri ucuz diye kalitesiz mamalara başvururlar fakat bu asla tercih edilmemesi gereken bir durumdur. Çünkü ne kadar ucuz olursa olsun, hatta bedava bile olsa size ve köpeğinize yaratacağı etkiler oldukça kötü olacaktır. Öncelikle kalitesiz mamaları kullanan köpekler aşırı şekilde mama tüketmeye başlar bunun nedeni besin değerleri düşük olan bu mamaların köpekleri doyurmak için yeterli gelmemesidir. Bu yüzden normalin üç dört katı mama tüketirler köpekler.

 

Ve ucuz diye aldığınız köpek mamaları zamanla aslında o kadar da ucuz olmadığını anlamaya başlayacaksınız. Diğer bir konu ise köpeğinizin bu mamalar yüzünden hastalıklara karşı daha az dayanıklı olacağı ve daha fazla hastalanacağıdır. Bu yüzden de vereceğiniz veteriner paraları da artacaktır elbette. Yani ucuz diye aldığınız mamalar zamanla sizi ekonomik olarak daha zor duruma sokacaktır. Bir de köpeğinizin üzerinde yapacağı etkilere bakalım: tüy dökülmesinin hızlanması, aşırı kilo alma (Obezite ), sürekli uyuşukluk hali ( enerjisini karşılayacak besinler yemediğinden ), tüy renginin zamanla daha mat ve sağlıksız görünmesi ve daha bir sürü olumsuz durum sizi bekliyor olacaktır. Bu tür mamalarda kullanılan hayvansal yan ürünler ve çoğunluğunun tahıl olması yüzündendir. Tahıllar her mamada kullanılsa da önemli olan miktarıdır.

 

Oysa Royal Canin köpek maması kaliteli bir mamadır ve köpeğiniz için uzmanlar tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Royal Canin köpek maması sayesinde öncelikle köpeğinizin daha enerjik olduğunu fark edeceksiniz. Çünkü gerekli yüksek besin değerlerine sahip malzemelere sahip olan bir mama yiyor olacaktır. Et oranı da mamanın en az beşte biri olan Royal Canin köpek maması köpeğinize gerekli olan protein, kalsiyum, vitamin ve minerallerle zengin içerikli bir mamadır. Zamanla köpeğinizin tüylerinin dökülmesi duracak, daha parlak ve sağlıklı bir tüy görünümüne sahip olacaktır. Bu yüzden Royal Canin köpek maması önerilen markalardan biri olmuştur Türkiye’de. İçerisinde bulunan tahıl miktarları az ve besinleri köpeğinize uygundur.

Royal Canin Kopek Mamasi

 Royal Canin köpek maması yavru köpek, yetişkin veya yaşlı köpekleri için hazırlanmış mamalara sahiptir. Türkiye’de en çok önerilen ve kullanılan mamalardan biri olan Royal Canin köpek mamasını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.