arama

Royal Canın Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canın Köpek Maması

Evcil hayvanlarımız bizim en iyi dostumuzdur. Her daim bizimle birlikte ve her anımıza tanık olan bu canlılar, evimizin diğer üyeleri ile birlikte yaşamını sürdürmektedirler. Evimizin bu değerli üyelerinin bakımı ve sağlığı her şeyden önce gelir. Onların sağlıklı olması hem evinizdekilerin sağlığı için hem de mutluluğunuz için çok önemli bir olgudur. Bu yüzden de hayvan bakımının en önemli etkeni olan kedi ve köpek mamaları, evcil hayvanınızın sağlığı için birebir etkin rol oynar.

 

Evcil hayvanlarınız için en sağlıklı ve en doğru mamayı seçmek zor bir karar gibi görünse de aslında bazı birkaç ipuçları ile oldukça kolaydır. Öncelikle köpeğinizin veya kedinizin yavru veya yetişkin olması mama seçiminde önemli bir rol oynuyor. Yavru ve yetişkin olarak ayrılan mamalara dikkat etmelisiniz. Yavrular için genelde yaş mamalar, yetişkinler için ise kuru mamalar tercih edilir. Daha sonra, köpekler için ırklarına göre ayrılan mamalar mevcut. Örneğin; küçük ırk ve büyük ırk olarak ayrılan mamalar ile köpeğinizin mama seçimini yapabilirsiniz. Bazı mamalarda kısırlaştırılmış olarak da kedi ve köpek maması ayrımı olabiliyor. Bunun nedeni ise kısırlaştırılan hayvanlarda vücut yağ oranı artabilir. Bu sebeple ise bu tür mamalarda yağ oranı ve kalorisi düşük mama çeşitleri uygun olabilir. Mama seçiminde bu kıstaslar göz önünde bulundurulurken bir diğer ayrıntı ise mama markalarıdır. Bir mamanın marka bilinirliğine dikkat edilmelidir.

 

Mama içerikleri ise oldukça önemli bir etken olmaktadır. Örneğin; mamaların çoğunluğunun et içerikli olması önemlidir. Doğal içerikler barındırmalı ve katkı maddeleri içermemelidir. Mamanın taze olması gerekir, taze olmayan mamalar evcil hayvanlarınız için lezzetli gelmeyebilir. Kaliteli bir mamada karbonhidrat değerinin dengelenmiş olması gerekir ve mısır, pirinç, buğday gibi glisemik indeksi yüksek olan mamalardan uzak durulması gerekir. Köpeklerin genellikle glutene karşı hassasiyetleri vardır. Gluten içermeyen, hipoalerjenik mamalar tercih edilmelidir. GDO’lu mamalara ve soya içeren mamalara dikkat edilmesi gereklidir. Bu içerikler mevcut ise evcil hayvanınızın bağırsak sistemini bozabilmektedir. İçeriklerinde pancar küspesi yazan bir mamayı almayınız. Aksi takdirde sindirim sistemi zarar görebilmektedir.

 

İşte bu özelliklerde bir mama olan Royal Canin köpek maması, evcil hayvanlarınızın vazgeçemeyeceği sağlıklı bir mama olmaya aday. Royal Canin; 40 senedir evcil hayvanlarınızın besin ihtiyaçlarını eksiksiz şekilde karşılayan, uzmanlar tarafından geliştirilen bir mama markasıdır. Farklı ırklara, cinsiyetlere, yaşa, aktivite durumuna uygun olarak mama ihtiyaçlarını karşılayabilecek çeşitlikte mamaları mevcuttur. Zengin vitamin, mineral, protein içeren ürünleri ile son dönemlerin popüler mama markasıdır. Hem günlük, taptaze içerikler barındıran hem de kontrol edilen içerikleri ile kedi ve köpeklerinizi güvenle besleyebilirsiniz.

Royal Canın Köpek Maması

Royal Canin ürünleri; köpekler için sağlıklı beslenme yaş mamaları Adult Beauty, Junior Appetite Stimulation olarak sunuluyor. Irklara özel beslenmede ise; Maltese Adult, German Shepherd Adult – Junior, Labrador Retriever Adult – Junior, Yorkshiere Terrier Adult, King Charles Adult, Cocker Adult, Rottweiler Adult, Pug Adult, Golden Retriever Adult – Junior olarak sunulmaktadır. Çok küçük (4 kilo altı); Starter Mousse, X-Small Adult, X-Small Junior olarak sunulmaktadır. Küçük (1-10 kilo); Mini Adult, Mini Mature, Mini Light, Mini Sensible, Mini Indoor Adult, Mini Junior, Mini Starter olarak sunulmaktadır. Orta (11-25 kilo); Medium Adult, Medium Junior olarak sunulmaktadır. Büyük (26-44 kilo); Maxi Adult, Maxi Adult 5+, Maxi Light, Maxi Junior olarak sunulmaktadır. İri (45 +); Giant Adult, Giant Junior olarak mama çeşitleri mevcuttur.