arama

Rottweiler Mama Fiyatları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Rottweiler Mama Fiyatları

Rottweiler Mama Fiyatları

Bilinen en eski köpek ırklarından biridir rottliweilerlar. Genel olarak korkunç oldukları söylenir bu ırkların ama aksine son derece duygusal, sevgi dolu ve sadık türlerdir. Özellikle sahiplerine karşı fazla düşkünlerdir. Sahipleriyle aralarında çok güçlü bir bağ kurarlar. Tabi bu cins köpeklerin karakterinin nasıl olacağı sahibine bağlıdır biraz da. Çünkü onların özünde vahşilik de vardır ve sahipleri onları bu şekilde bir zihniyetle yetiştirirlerse o köpekler de korkunç hayvanlar haline gelirler. Yani bu denli insancıl, sevgi dolu ve duygusal olan bu hayvanı tehlikeli bir hayvan haline getirebilirsiniz.

 

Bu ırkı yetiştirmek, evcilleştirmek istiyorsanız yavru iken onu sahiplenmeli ve ona doğru bir eğitim vermelisiniz. Yani size son derece itaat eden bir yapısının olmasını sağlamalısınız, onunla aranızdaki bağı çok güçlü tutmalısınız ki siz ona dur dediğinizde durabilmeli. Aksi halde onu kontrol etmekte çok zorlanırsınız ve bu durum sizin için hiç de iyi olmayabilir. Çünkü onlar çok güçlü hayvanlardır, duygusallıklarının altında yatan tehlikeli yapıları ve güçleri birleştiğinde oldukça korkunç hale gelebilirler. Yapı olarak da büyük olan bu cins, sahibinin onu yetiştirme tarzına göre şekillenir ve karakterleri belirginleşir. Yani rotweiler mama için cinsi bir köpek bakmayı düşünüyorsanız onu insancıl bir şekilde yetiştirmelisiniz, onunla aranızdaki bağın çok güçlü olmasını ve size sonsuz itaat etmesini sağlamalısınız.

 

Siz onu doğru bir şekilde yetiştirebilirseniz o da son derece uysal, arkadaş canlısı bir yapıya sahip olabilir. Çünkü özlerinde sevgi dolu türlerdir ve çok zekidirler, eğitime açık köpekler arasındadırlar. Onları ne şekilde eğitirseniz onlar da o şekilde bir yapıya sahip olurlar. Yani onları hamur gibi düşünün, şekillendirmek sizin elinizdedir. Onların bakımı da çok iyi bir bilgi ve özen ister. Onların beslenmesinden, sağlık kontrolüne, egzersizinden, eğitimine kadar her bir ihtiyacı ile çok iyi bir şekilde ilgilenmeniz gerekir. Yani onları eğitmek için özel bir zaman ayırmanız gerekir. Eğer böyle bir zamanınız yoksa ve köpeğiniz çoğu zaman başı boş kalacaksa bu işi bir daha düşünmenizi öneririm. Çünkü dediğim gibi onlar şekillendirilmesi gereken bir ırktırlar ve doğru şekillendirilmediklerinde son derece tehlikeli hale dönüşebilirler.

Rottweiler Mama Fiyatları

Bunların her ikisi de varsa ve siz sevgi dolu, uysal bir hayvan yetiştirmek istiyorsanız işiniz çok da zor değildir. Onun ihtiyacı olan şey ona sevgi ile yaklaşmanız, şiddetten uzak durmanız ve onun ihtiyacı olan yemeği ona vermenizdir. Köpekler açken çok saldırgan olabilirler, bu nedenle onların karınlarının tok olması çok önemlidir. Köpeğinizin ihtiyacı olan besin değerleri ne ise onları karşılayarak onun tok ve sağlıklı bir hayvan olmasını sağlamalısınız.

 

Bunun için ona özel mamalar almalısınız. Çünkü evinizde hazırlayacağınız yiyeceklerin içerisinde yeteri kadar vitamin ve protein olmayabilir. Ama onlar için özel olarak hazırlanan mamalardan alarak bu sorunu çözmüş olursunuz. Çünkü bu mamaların içinde her yaşa, her cinse, her kiloya, her bünyeye göre ayrı ayrı besin değerleri vardır. Ve köpeğinizin sevdiği şey ne ise onun içerisinde bunlar bulunmaktadır. Yani köpeğiniz et seviyorsa, onun için et ağırlıklı bol vitaminli ve proteinli bir mama alarak onun sağlık ve mutlu bir köpek olmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik bu mamaların fiyatları oldukça uygun fiyatlardır, kaliteli bir mamayı gayet uygun bir fiyata alabilmeniz mümkün. Siz yeter ki doğru mamayı bulun.