arama

Reflex Kuzulu Pirinçli Yetişkin Kuru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Reflex Kuzulu Pirinçli Yetişkin Kuru Köpek Maması

Evde bakılan köpeklere zaman ayırmak ve tüm ihtiyaçlarının zamanında karşılanması önemlidir. Köpeklerin bakımı zahmetli bir iştir ve aksatılmaya gelmez. Bu nedenle evde köpek bakmak isteyen kişilerin, bu sıkıntıları ve zahmetleri göze alarak bu işe girmeleri ve bir süre sonra sıkılıp, savunmasız ve kendisine güven duymuş bir köpeği, sokağa atmamaları gerekir. Eğer bir köpek sahibi olmak istiyorsanız, öncelikle köpek bakımı ve beslenmesi ile ilgili ayrıntıları öğrenmeli, bu işin altından kalkabileceğinize inanıyorsanız, köpek sahibi olmaya karar vermelisiniz.

 

Evde köpek bakımı için, ilk yapılması gereken köpeğin sağlığının korunmasıdır. Sağlıklı köpekler, her zaman için iyi bakılan ve doğru beslenen köpeklerdir. Köpeğinizin sağlık kontrolleri, işinin uzmanı bir veteriner hekim edinmenizi gerektirecektir. Acil durumlar karşısında, aşılarının izlenmesinde, köpeğinizin her türlü bakımı ve doğru beslenmesi konusunda, veteriner hekimini, size yol gösterici olacaktır. Evinize almaya ve beraber yaşamaya karar verdiğiniz köpeğinizin ilk gereksinimi, barınma ihtiyacı olacaktır. Birçok köpek cinsi, kışın soğuk havalara karşı savunmasızdır. Özellikler küçük ırk köpekleri, dışarıda değil, evde ona sağladığınız bir köşede yatırmalısınız.

 

Büyük cins köpeklerin barınma ihtiyacını ise, bahçenize alacağınız ve köpeğinize uygun bir kulübe ile çözebilirsiniz. Bahçenize kuracağınız köpek kulübesinin, köpeğinizin büyüklüğüne uygun olarak seçilmesine ve kulübenin içinde köpeğinizin rahat hareket etmesini sağlayacak genişlikte olmasına özen göstermelisiniz. Kışın ise köpeğinizi soğuktan korumak için, kulübenin kapısını kapatarak önlemler almalısınız. Köpeğinizin banyosunu, aksatmadan yaptırmalısınız. Köpeklere banyo yaptırırken yıkamaya kuyruktan başlamalısınız.

 

Kuyruktan başladığınız banyoya, baş kısmına doğru gelerek devam etmeli, banyo sırasında köpeğinizin kulaklarına su gitmemesine, gözlerine sabun kaçmamasına dikkat etmelisiniz. Köpeğinizin banyosunu ona özel kullanacağınız bir şampuanla yapmalı, yıkarken onu fazla hırpalamamalısınız. Yaklaşık olarak ayda bir yıkanması öngörülen köpeklerin, hamile ya da çok küçük yavru köpekler olması halinde ise banyo yaptırılması çok önerilmez. Tüy bakımı, köpek bakımının önemli detaylarından bir tanesidir. Köpeğinizin tüylerini belli aralıklarla taramalısınız ve yara, pire ve kene risklerine karşı kontrollerinizi düzenli yapmalısınız. Köpeklerin beslenmesi ise, köpek sağlığı ve gelişimi ile ilgili önemsenmesi ve bilinçli olarak yapılması uygun olan bir önceliktir.

 

Köpek beslenmesi, incelikleri olan bir olaydır. Köpek sahipleri, beslenme konusunda oldukça bilgili olmalı ve köpeklerinin sağlığını korumalıdırlar. Köpeğiniz için oluşturduğunuz beslenme düzeni, onun tüm alması gereken besin değerlerini kapsayacak şekilde olmalıdır. Bu anlamda da köpeğinizin beslenmesi için, seçeceğiniz köpek mamasının önemi büyüktür. Köpek maması seçimi yaparken bilinçli davranmalı, kararsız kalıyor ve seçim yapamıyorsanız, veteriner hekiminizden destek almalı ve uyarılarını dikkate almalısınız. Köpek mamaları birçoğunun içeriği zararlı ve olmaması gereken besin ürünleriyle dolu olduğundan, seçim yapılırken çok dikkat edilmesi gerekir.

 

Reflex Kuzulu Pirinçli Yetişkin Kuru Köpek Maması, piyasada bulunan yüzlerce köpek mamasından sadece bir tanesidir. Reflex köpek mamaları, genel olarak kalitesiz içeriği ile dikkat çeker. Köpek mamalarında önerilmeyen en önemli ayrıntılardan biri, et ya da tavuk ürünlerinin mamada bulunmamasıdır. Reflex marka köpek mamalarında, incelediğimiz kuzu etli mamasında dahi, tavuk yan ürünleri fazlasıyla vardır. Adı kuzu etli olan Reflex köpek mamaları da bulunan kuzu eti, yok denecek kadar az bulunmaktadır.

Reflex Kuzulu Pirinçli Yetişkin Kuru Köpek Maması

İçeriğinde bulunan, mısır, buğday ve özellikle pirinç, köpeklerin sağlığını olumsuz etkileyen, köpek beslenmesinde yeri olmayan, sindirim sistemi bozukluklarına neden olan ürün gruplarıdır. Özellikle reflex kuzulu pirinçli yetişkin kuru köpek maması yüksek oranda bulunan pirinç, köpeklere asla verilmemelidir. Mısır gluteni, köpeklerde sindirim sistemleri uymadığından, yüksek derecelerde alerji riski taşır ve bu mamada mevcuttur. Oldukça zararlı olan hayvansal yağlarında bulunduğu Reflex kuzulu pirinçli yetişkin kuru köpek mamaları, içeriği ve kalitesi bakımından, uzmanlar tarafından kullanılması önerilen mamalardan değildir.