arama

Quik Tavuk Ve Hindili Köpek Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Quik Tavuk Ve Hindili Köpek Konservesi

Hayvanlarda birçok canlı gibi bakım ve beslenmeye ihtiyaç duyan canlılardır.  Açlık ve tokluk gibi birçok hissi yaşayabilmektedirler.  Bakımları; Hayvanların düzenli olarak,  deri ve tüy bakımları sık sık olarak yapılmalıdır.  Aşıları eksiksiz olarak yaptırılmalı ve düzenli olarak takip edilmelidir.  Rahatsızlanmaları durumunda bir veteriner hekim tarafından kontrole götürülmelidir.  Kendi yöntemlerimiz ile rahatsızlıklarına çözüm aramak,  onların sağlığını ciddi anlamda riske etmemiz anlamına gelmektedir.  Bakımlarında,  yapıları gereği alışkın olduğu doğal ortamı,  koşmaları,  oynamaları gibi birçok aktivitelerini kolaylıkla yapabilecekleri en uygun ortamı mümkün olduğunca yaratmamız gerekmektedir.

 

Beslenmeleri; Hayvanların gelişiminde en önemli noktalardan biriside dengeli ve düzenli bir beslenmelidir. Köpeklerin sevdikleri ürünleri içeriğinde barındıran mamaları tercih etmeli ve mamanın kullanım talimatlarına uygun olarak tüketilmesi sağlanmalıdır. Kalitesiz mamalar ile beslenmelerini onların sağlıkları açısından yapmamalıyız. En uygun mama tercihini yapmalı ve onların bu mamaları iştah ile severek tüketmelerini sağlamalıyız. Her hayvan sahipleri tarafından bakıma ve beslenmeye muhtaçtır.

 

 Quik tavuk ve hindili köpek konservesi içeriğinde;

Tavuk eti,  hububat,  tavuk yan ürünleri ve baharatlarından oluşmaktadır.

İçeriğindeki gıdalar protein,  nem,  lif gibi vücudun ihtiyaç duyduğu maddeleri içermektedir.

 

 Faydaları;

Köpekler için özel olarak tasarlanmıştır.

Kaliteli ürünlerden yapılması nedeni ile uzun süre tazeliğini korur ve sağlıklı beslenme imkânı sunar.

Tüylerin daha sağlıklı ve parlak olmasını sağlar. Gözlerin parlak olmasını sağlar.

Kemik ve eklem gelişimine katkıda bulunur.

Kas gelişimini hızlandırır.

İçeriği nedeni ile tam beslenim imkânı sunar. Ve açlık hissini yok eder.

Katkı maddeleri içermez,  sağlıklı bir beslenme olanağı sağlar.

Kimyasal maddelerden korur.

Köpeklerin sevdiği ürünlerden oluşması neden ile iştahlı ve severek tüketilmesini sağlar.

Aroma ve renklendirici maddeler içermez.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Kolay sindirilebilir,  protein bakımında zengindir. Köpekler çiğneme konusunda zayıf hayvanlar olduğu için sindirilebilirliğinin kolay olması önemli bir noktadır.

Ağız ve dişlerde tır tır gibi kötü oluşumları engeller.

 

Kullanımı;

 

Her boyutta köpek için uygundur. Yavru ve yetişkin köpekler için kullanılabilir. Köpeğin ağırlığına,  gün içerisindeki aktivitelerine göre miktar ayarlanmalıdır. Konserve üzerinde buna uygun bir tablo bulunmaktadır. Açılmış bir konserve 48 saat içerisinde buzdolabında saklanmalı ve 48 saat içerisinde tüketilmemesi durumunda imha edilmelidir. Konserve ürünleri çabuk bozulan ürünlerdir,  buda zehirlenmelere sebebiyet verebilmektedir. Son kullanım tarihi geçmiş ürünler kullanılmamalıdır. Serin ve kuru ortamlarda saklanmalıdır.

 

 Markalar;  

 

Aynı içeriğe sahip birçok mama markası bulunmaktadır. Pet shop ve büyük marketlerden kolaylıkla temin edilebilmektedir. Ürünleri alırken ilk kontrol edilmesi gereken,  tüketim tarihi ve içeriğinde kimyasal maddelerin olmaması olmalıdır. Sıradan basit yerlerden markası ne olursa olsun satın alınmamaları gerekir. Genelde 415 gramlık konserve paketleri içerisinde satılmakta ve 24’lü paketle ile alınabilmektedir. Fiyat olarak sıradan birçok köpek konservesinden daha uygun fiyatlarda satılmaktadır. Quik konservesine alternatif olarak satılan diğer markalar ise; hills,  smart dog,  animonda,  carno,  royal canin gibi markalardır. Genel fiyat aralığı satış noktalarında 4 ile 5 TL gibi rakamlardadır.

Quik Tavuk Ve Hindili Köpek Konservesi

Köpekler,  sahiplerinin davranışlarına göre kendilerini geliştiren hayvanlardır. Bu neden ile onlar için bakım ve beslenmeleri ile ilgili gerekli durumların iyi analiz edilerek uygulanması gerekmektedir. Aksi takdirde,  köpekler huysuz olabilirler ve sahiplenmede zorluklar yaratabilen hayvanlardır. Alışmalarını kolaylaştırmamız durumunda,  zaman ile en iyi arkadaşımız olabilirler. Onlarda birçok duyguya sahip hayvanlardır. Ağlayabilirler,  acı hissini bilirler,  konuşma yetileri olmasa da duygularını yoğun olarak yaşayan hayvanlardır.