arama

Puppy Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Puppy Köpek Maması

Puppy Köpek Maması

Günümüzde evcil hayvan bakma alışkanlığı hızla artıyor. İnsanlar eskiye nazaran daha çok evcil hayvan yetiştirme merakındalar. Bu durumun hayvanlar için ne kadar iyi olduğu tartışılır tabi. Çünkü onların özel bir bakıma ihtiyaçları vardır ve eğer siz onlara evde bakmaya kalktığınızda bu ihtiyaçlarını karşılamıyorsanız bu onun için hiç de iyi bir durum demek değildir. Köpek bakımı için gerekli olan koşullar vardır. Bir kere köpeğin yaşayacağı ortam onun için uygun olmalıdır. Yani köpeğinizi tamamen eve kapatacaksanız bu onun için hiç sağlıklı bir durum olmayacaktır. Köpeğinizi doğal ortamından uzaklaştırmanız demek ona haksızlık etmiş olmanız demektir. Köpeğinizi evde bakarken aynı zamanda onu her gün dışarıya çıkarmanız gerekmektedir. Yani bir tuvalet ihtiyacı için bile doğa ortamına ihtiyaç duyar köpeğiniz, işte bu nedenle onun diğer egzersiz ve oyun ihtiyacı için de dışarıya çıkması gerekir. Yani köpeğinizi her fırsat bulduğunuzda parklara götürmeli ve diğer canlılarla uyum içinde olmasına, oyunlar oynamasına izin vermelisiniz.

 

Köpeğiniz için önemli olan şeylerden biri de onu nasıl beslediğinizdir. Yediğiniz etlerin kalan kemiklerini ona veriyor olmanız mutlu ediyor gibi gözükebilir ama aslında bu tam olarak böyle değildir. Yani köpeğiniz bu durumdan mutlu olduğu için değil sadece aç olduğu için önüne ne koyarsanız yer. Ama bu şekilde de ona haksızlık etmiş olursunuz. Yani köpeğinize kemikleri verin ama onun düzenli olarak yiyeceği ona ait bir yemeği olması gerekir. Bu da sizin artıklarınızdan oluşan değil onun için özel olarak hazırlanan bir yemek olmalıdır. Köpeğinizin sağlıklı ve mutlu bir hayvan olmasını istiyorsanız öncelikle bu iki şeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Yani onun doğa ortamındaki oyun ihtiyacı ve beslenme ihtiyacı en iyi şekilde karşılanmalıdır. Bunu yapmak sizin elinizdedir. Siz ya da evinizdeki diğer bireylerden biri bu sorumluluğu üstlenebilmelidir. Ya da görev paylaşımı da yapılabilir. Yani yemeğini biri yedirir, tuvalete biri götürür, parka biri götürür gibi paylaşımlar yapabilirsiniz.

 

Onun beslenme ihtiyacını en iyi şekilde karşılamak istiyorsanız da tercihinizi hazır köpek mamalarından yana kullanabilirsiniz. Evde yapılan yemekler hem besin olarak yeterli olmayabilir hem de sağlıklı olmayabilir. Bu nedenle köpeğiniz için hazır üretilen mamalardan satın alabilirsiniz. Köpeğinizin bu mamalardan yemesi onun daha güçlü ve daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Çünkü bu mamaların içinde onun vücudunun ihtiyacı olan her şey vardır. Onun sağlığı için bu mamalardan yemesi daha doğru olacaktır. Ama bu tür hazır mamaları alırken de dikkat etmeniz gereken bir şey vardır. Mamanın kalitesi ve köpeğiniz için uygun olup olmadığıdır.

Puppy Köpek Maması

İçinde ne olduğu belli olmayan mamaları köpeğinize asla yedirmemelisiniz. Yani biraz paraya kıymalısınız ve kaliteli olan ne ise onu almalısınız. Çünkü bu noktada kalite çok önemlidir. Bizler nasıl ki sağlıklı, kaliteli beslenmek istiyorsak ve buna özen gösteriyorsak, aynı şekilde köpeğimizin de bu şekilde kaliteli ve sağlıklı beslenmeye ihtiyacı olabilir ve biz de aynı şekilde özen göstermeliyiz. Mesela puppy köpek maması köpeğiniz için alabileceğiniz kalitede bir markadır. İçeriğinde bulunan şeyler köpeğinize uygun şekildedir ve bu mamayı hiç tereddüt etmeden köpeğinize yedirebilirsiniz. Köpeğinizin sağlıklı beslenmesi sizin elinizdedir. Onun sağlığı ve mutluluğu için ona puppy köpek maması gibi mamalar almalısınız ve onu düzenli olarak doğa ortamında gezmeye çıkarmalı, onunla oyunlar oynamalısınız.