arama

Proplan Köpek Maması Kuzu Etli

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Proplan Köpek Maması Kuzu Etli

Proplan Köpek Maması Kuzu Etli

Eğer sizin de bir köpek sahibi iseniz ona mutlaka Proplan Köpek Maması Kuzu Etli yedirmenizi ısrarla tavsiye ederiz. Siz de bunun farkına varacaksınız ki köpeğiniz bu mamanın tadına doyamayıp sizden devamlı bu mamayı isteyecektir. Çok büyük bir hevesle yiyip tükettiğiniz siz de göreceksiniz.

 

Bir yavru köpek beslenme aşamasında 6 ayını tamamlayana kadar günde en az 3 sefer beslenmesi gerektiği uzmanlar tarafından defalarca anlatılmıştır. Yavru köpekler 6 ayını tamamladıktan sonra ki zaman sürecinde ise günde sabah ve akşam olmak üzere 2 sefer beslenmesi lazımdır. Eğer köpeğiniz küçük ırklardan birisine mensup ise 12 ayı geçtiğinde büyük ırklardan birine mensup ise 15 ayını tamamladıktan sonra onu günde bir öğün beslenmeye başlayabilirsiniz.

 

Köpekler geçmişten günümüze kadar hep insanlarla yaşayıp onlarla dost olmuşlardır. Köpeklerin büyük bir kısmı dost canlısıdır. Tabi ki köpeklerin nadir de olsa insanlara zarar verebilen eğitimsiz çeşitleri de bulunmaktadır. Eğer köpeğinizi siz besleyip büyütmüşseniz size ne kadar sadık davrandığının farkına varmışsınızdır illaki. Köpekler günümüzde bir hobi olarak, mal güvenliği için veya eskiden olduğu gibi çobanlık faaliyetlerinde yardımcı olmaları için de kullanılabilmektedirler. Hal böyle olunca köpekler insanlarla yaşadığı ilk günden beri köpeklerin de bazı sağlık sorunları ortaya çıkmıştır. Köpeklerin başta gelen sağlık sorunlarının nedenlerinden birisi de beslenme sorunlarıdır. Eğer köpeğinizi hastalanmasını istemiyorsanız, sağlıklı olması istiyorsanız, dinç olmasını istiyorsanız onun beslenmesine mutlaka büyük bir önemle dikkat etmelisiniz.

 

Köpekleri genellikle boyutları ve yaşlarıyla birlikte ele alırız. Köpeklerde beslenmede dikkat edilmesi gereken köpeğin kilosu ve yaşının oranıdır tabi ki. Köpeklerde beslenme de dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi de özellikle büyük ırklarda ve dev ırklarda yemek yedikten sonra ki süreçleridir. Mutlaka bu hayvanları beslenme sonrasında dinlendirmemiz gerekmektedir. Bu tür köpeklerimiz beslenme sonrasında yapmış oldukları faaliyetler, oynadıkları oyunlar, çok hızlı egzersizler, hoplayıp zıplamaları köpeklerde hayati tehlike arz eden mide torsiyonuna sebebiyet verebilmektedir. Peki, mide torsiyonu derken neden bahsediyoruz? Bu durum sık karşılaşılan bir sorun olmamakla birlikte hayati önem arz ettiğinden mutlaka bilmeniz gereken bir konudur. Mide torsiyonu midenin ters dönmesiyle veya bir kısmının yer değiştirmesiyle normal faaliyetlerini yapamaz hale gelmesi olayıdır. Bu sebeplerden dolayı iri ve dev köpeklerde beslenme sonrasında en uygun olanı onların istirahat edip dinlenmesidir.

Proplan Köpek Maması Kuzu Etli

Köpeklerimizi beslerken dikkat etmemiz gereken konulardan bir tanesi de köpeklerin mamalarının eskimiş, bayat ve son kullanma tarihinin geçmemiş olmamasıdır. Köpek mamalarını köpeklere vereceğimiz zaman ısılarını da onların yiyebileceği kıvama getirmeliyiz. Köpek mamasının çok sıcak veya çok soğuk olması da köpeklere ciddi zararlar verebilmektedir.

 

Köpeklerinize siz de takdir edersiniz ki kesinlikle minik ve sivri kemikli olan et ürünlerini yemek artıklarını beslenmeleri için vermeyiniz. Köpeklere vermemeniz gereken minik ve sivri kemikli etlere örnek verecek olursak eğer tavuk, pirzola, tavşan ve benzeri et çeşitleridir. Bu çeşit kemikler kolaylıkla kırılıp sivri bir hal alabilmektedirler. Kırıldıklarında ise köpeğinizin gırtlağına, yemek borusuna, bağırsaklarına veya midesine girip kesiklere sebebiyet verip ölümcül yaralar meydana getirebilmektedir.

 

Köpeğinizin sağlığını düşünüyorsanız eğer kesinlikle onlara şekerli şeyler ve çikolata benzeri ürünler vereceğinize Proplan Köpek Maması Kuzu Etli yedirebilirsiniz. Nedenine gelecek olursak eğer; şekerli ürünler insanlarda olduğu gibi köpeklerde de çeşitli hastalıklara sebebiyet verebilmektedir. Bunlara bir örnek verecek olursak eğer şeker hastası olabilirler veya dişlerinde çürüklere neden olabilir.

 

Köpeğinize Proplan Köpek Maması Kuzu Etli vereceğiniz zaman yanında mutlaka her zaman temiz, berrak ve taze su bulundurmanızı tavsiye ederiz. Bu besin maddesini köpeğinizin suyla tüketmesi onun sindirimini kolaylaştırmasını sağlayacaktır. Konserve mamalarda mutlaka üretim ve son tüketim tarihlerine dikkat edilmelidir. Mama kutusunu açtıktan sonra en kısa süre zarfında köpeğinize yedirmeniz büyük önem arz etmektedir. Çünkü mamalar çok kısa bir süre içerisinde özelliklerini kaybedip bozulabilmektedir.