arama

Proplan Köpek Maması Fiyatları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Proplan Köpek Maması Fiyatları

Proplan Köpek Maması Fiyatları

Köpek sahibi olanların adını sık sık duydukları ve köpekler için önerdikleri mamalardan biri olan Proplan köpek mamaları merkezi Amerika’da olan ve NestlePurina tarafında üretilen kaliteli bir köpek mamasıdır. Proplan köpek mamaları ayrıca Amerika’da yoğun incelemeler sonucu kalite onayı almış bir Super Premium köpek mamasıdır. Dünyada ve Türkiye’de en çok tercih edilen mamaların başında gelen Proplan köpek mamaları kaliteli ve köpeğiniz için uygun olan her türlü protein, vitamin ve minerali içinde barındırır. Kaliteli olan Proplan köpek mamalarının fiyatlarına gelince: Proplan köpek mamaları kalitesine göre uygun ve iyi bir fiyata sahiptir. İthal olan Proplan köpek maması fiyatları aşağıda verilmiştir.

 

Proplan köpek mamalarının fiyatları 2,5kg mamalar için ortalama 70-80 lira bulmaktadır. 10 kg için ise 210 – 220 lira arasında fiyatlara sahiptir. 400 gr’laProplan köpek maması ise 25 – 30 lira arasında fiyatlara sahiptir. Bu fiyatlar aslında kaliteli her mamada karşımıza çıkan fiyatlardır. Özellikle kalitesiz mamaların köpeklerin daha fazla mama tükettiğini ve kaliteli mamaları ise daha az yiyerek doyduklarını dikkate alırsak bu fiyatlar gayet makuldür.

 

Köpek mamaları fiyatları kalite ive kullanılan malzemelerle doğru orantıda artmaktadır. Örneğin sadece tahıl ve hayvansal yan ürünlerinin kullanıldığı mamalar en ucuz olurken, çoğunluğu et ve vitamin olan tahıl oranı ise çok az olan mamalar daha pahalı olmaktadır. Bunun nedeni ise çok bellidir. Gelin beraber neden kalitesiz ama ucuz mamalar kullanmamız gerektiğini sebepleriyle açıklayalım.

 

Öncelikle kalitesiz markalarda yer alan hayvansal yan ürünler (ki bunlar hayvanın tüt, kan, ayak, kafa ve kemiklerinden yapılır) hiçbir besin değeri yoktur. Ayrıca içinde kullanılmış olan hayvansal yağlar ise tamimiyle zarar verici niteliktedir ve mamalardaki oranları oldukça yüksektir. Diğer kullanılan tahıl ürünleri yani buğday, mısır ve pirinç ise köpeklerin beslenmesinde kullanılması tavsiye edilmez. Çünkü köpekler etçil canlılardır ve tahıllar onlara zarar verebilecek besinlerdir. Peki, bu mamaları kullanırsak ne olur?

Proplan Köpek Maması Fiyatları

Bu mamaları kullanırsanız öncelikle köpeğinizin ihtiyacı olan protein, mineral ve vitaminleri vermemiş olursunuz. Ayrıca besin değerleri düşük olduğundan köpeğinizin metabolizmasını da kötü etkiler ve alerji gibi durumlara davetiye çıkarırsınız. Köpeğiniz daha fazla mama yer ve sonuçta daha fazla mama almak zorunda kalırsınız. Bu da aslında ekonomik olmadığını gösterir. Ayrıca daha fazla yediği için obeziteye yakalanma riski artar. Daha fazla dışkılar ve büyük ölçüde gerekli besinleri alamadığı için vücudu yorgun düşer. Daha fazla uyur, daha az hareket eder. Daha fazla tüy döker ve tüyleri mat ve sağlıksız bir görünüme sahip olur. Yani kısacası kalitesiz bir mamayı ucuz diye aldığınızda hem size hem de köpeğinize büyük ölçüde zarar verir. Ayrıca köpeğiniz daha fazla mama tüketeceğinden maddi olarak da bir kazanç elde etmezsiniz.

 

Oysa Proplan köpek mamaları gibi kaliteli mamalar kullandığınızda hem köpeğinizin sağlığı daha iyi olacak hem de siz paranızın tam karşılığını alacaksınız. Daha dinç ve sağlıklı görünen bir köpeğinizin olmasının yanında köpeğiniz daha az yediğinden daha az mama almak zorunda kalacaksınız.

 

Üstelik daha önce Amerika’da incelenmiş ve onay almıştır. Bu yüzden eğer köpeğinizi seviyor ve iyi beslenmesini istiyorsanız hemen bir Proplan köpek maması alabilirsiniz. Hem köpeğinizi hem de kendinizi düşünerek kaliteli ve köpeğinizin ihtiyacı olan yüksek besin değerlerine sahip mamalardan almanız gerekir. Sonuçta köpeğinizi evinize alarak bu sevimli dostunuzun tüm sorumluluklarını üstüne almış bulunmaktasınız.