arama

Proplan Büyük Irk Kuzulu Yavru Kuru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Proplan Büyük Irk Kuzulu Yavru Kuru Köpek Maması

Proplan büyük ırk kuzulu yavru kuru köpek maması, kaliteli bir Proplan yavru köpek mamasıdır. Dünyaca ünlü bir marka olan Proplan kaliteli ve köpek sağlığı için yararlı, bağışıklık sistemini güçlendiren mamalar yapmakta örnek gösterilen bir yavru köpek mamasıdır. Yavru köpekler gelişim döneminde oldukları için yedikleri mamalar onların gelişimlerine destek verecek türde olmalıdır. Bir yavru köpek sahibi yavru köpeğine mama alırken dikkat ettiği ve öğrenmek istediği bazı durumlar vardır. Bu durumlar hem mama hem de onu yapan marka hakkında güvenilir bilgi almak için sorulan durumlardır:

 

Marka güvenilir bir marka mıdır?

Markanın deneyimi var mıdır?

Uzmanlar mama yapımında çalışıyor mu?

Bir yavru köpek mamasında hangi besin ve besin değerleri olmalıdır?

İçerik olarak besinler nasıl seçilmiş?

Besinler kaliteli mi?

Besin değerlerin oranları nasıldır ve yeterli midir?

Mamanın kalite kontrolü yapılmış mı?

Mama köpeğin sağlığına faydaları nelerdir?

 

Bu sorulara sırayla cevap verecek olursak:

 

Öncelikle Proplan dünya üzerinde en çok tüketilen ve önerilen bir marka olması dolayısıyla güvenilir olduğunu göstermiştir. Besinleri alırken, mamayı üretirken ve piyasaya sürmeden önce kalite kontrollerini yapar. Bir süper Premium maması olması da güvenilir olduğunu gösterir. Çünkü bunun anlamı uzman kişilerce test edilip kalite kontrol yapıldığı ve onay aldığıdır. Deneyim olarak ise 80 yıldan uzun deneyim ve bunun senelerin içerisinde yaptığı yüzlerce mama çeşididir. Proplan bünyesinde 350’yi aşan uzman bulunmaktadır. Bunlar doktoralı besin uzmanları, veterinerler, hekimler ve gıda uzmanları yer almaktadır. Besin ve içerik seçiminde aktif olarak rol oynarlar.

 

Bir yavru köpek gelişim döneminde olduğu için kullanılan besinler onun gelişimini destekler nitelikte olmalıdır. Et oranı çok önemlidir. Çünkü etçil olan köpeklerin beslenmesinde et önemli bir yeri vardır ve muhakkak kullanılması gerekir. Besinlerin ayrıca yeterli miktarda vitamin, mineral, protein içermesi gerekir. Proplan yavru köpek mamaları bunu bildiği için mamaların içeriğini buna göre hazırlar. Besinler uzman besin üreticilerinden alınır. Gerekli kalite kontrol testleri yapıldıktan sonra mamada uzmanların ortak kararları sonucu oranları belirlenir.

 

Proplan büyük ırk kuzulu yavru kuru köpek maması içeriğinde; Kuzu eti(%19), Tahıllar ( mısır, buğday, pirinç ), mısır ürünleri ( Mısır glüten unu, Mısır gerizi, ), kalsiyum ve protein amaçlı balık yağı bulunmaktadır. Bunların dışında liste Sakatat, Kurutulmuş somon proteini, kanatlı proteini ve pancar küspesi, Mineraller ( kalsiyum, demir, çinko …), Kurutulmuş yumurta ( demir), Hayvansal yağ ( enerji sağlama amaçlı) diye devam etmektedir.

 

Görüldüğü gibi özellikle et bakımından oldukça zengindir ( 5/1 civarı ). İçinde mineraller vitaminler ve bolca protein mevcuttur. Besin oranları gayet iyi ve yeterli miktardadır. Protein miktarı fazlaca kullanılmış ( %32 ). Protein vücudu koruyan ve yenileyen bir içeriktir. Hücreleri onarır, yenilenmesini sağlar, yaraların daha erken iyileşmesini sağlar, yavru köpeğinizi hastalıklara karşı korur. Köpeğinizin sinir, kas gibi bedensel sistemleri geliştirir – korur. Bu yüzden bolca kullanılması büyük ırk yavru köpeğiniz için çok uygun olmuştur. Vitaminlere baktığımızda C, A, D3, E, B Vitaminleri kullanılmış. Yani gayet iyi miktarda vitamin mamanın içerisinde bulunmaktadır. Vitaminlerin önemli olmasının nedeni vücut fonksiyonlarının yerine getirilmesi için gerekli olmasıdır. Eksikliğinde vücut tam olarak gelişemez. Örneğin C vitamini: yaraların erken iyileşmesi, bağışıklık sisteminin daha güçlü olması ve diş eti ve damar sağlığı için gereklidir.

 

A vitamini göz, kıl, cilt, kemik gelişiminde büyük rol alır. D kemik ve kasların gelişmesinde rol oynar ( kurutulmuş yumurta ). E vitamini bağışıklık sistemini güçlendir ve hücreleri yenileyerek hücrelerin daha uzun süre hayatta kalmasını sağlar. Son olarak B vitamini vücut fonksiyonlarının düzgün çalışmasında rol alır. Mineraller ( kalsiyum, demir, çinko…) vücut yapısını güçlendirir ve vücut fonksiyonlarının düzgün çalışmasında rol oynar. Mamada kullanılan selüloz kas gelişimini destekler yağ ( %17 )büyük ırk köpek yavrularının enerjisi için gereklidir.

Proplan Büyük Irk Kuzulu Yavru Kuru Köpek Maması

Sonuç olarak mama büyük ırk köpek yavrunuz için: vücudunun daha sağlam bir yapıda olmasını, vücut sistemlerinin ( sindirim, kas, iskelet…) daha iyi olmasını ve sağlıklı olmasını sağlar. Dışardan gelecek hastalıklara karşı korur. Yani büyük ırk köpek yavrunuz için gayet iyidir. Bu yüzden gönül rahatlığıyla Proplan büyük ırk kuzulu yavru kuru köpek mamasını kullanabilirsiniz.