arama

Proplan Büyük Irk Kuzu Etli Yetişkin Kuru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Proplan Büyük Irk Kuzu Etli Yetişkin Kuru Köpek Maması

İthal bir ürün olan Proplan büyük ırk kuzu etli yetişkin kuru köpek maması veterinerler tarafından sıkça önerilen bir marka olan Proplan köpek mamasıdır. Büyük ırk köpekler için özel olarak hazırlanmıştır. İçinde normal bir mamaya göre daha fazla besin değeri vardır. Eğer Proplan büyük ırk kuzu etli yetişkin kuru köpek maması hakkında bilgi verirsek öncelikle kullanılan besinlerin köpeğinizin daha sağlıklı olmasını ve bağışıklık sistemini koruma amaçlı bir mama olduğunu söyleyebiliriz. İçinde köpeğinizin sindirim, kas, iskelet sitemlerini iyileştirme ve daha sağlıklı bir yapıda olmasını sağlama için içerikler kullanılmıştır. Daha sağlıklı tüy, deri gelişimi, ağız yapısı, göz yapısı, beyin yapısı, kalp yapısı oluşmasını sağlar. Ayrıca köpeğinizin gün içinde daha enerjik bir yapıda olması için köpeğinize verebilirsiniz.

 

Proplan büyük ırk kuzu etli yetişkin kuru köpek maması içeriğinde; Köpek beslenmesinde önemli et için Kuzu eti ( %19 olarak ), Tahıl olarak ( buğday, pirinç, mısır ) Kurutulmuş kanatlı proteini ( protein miktarını artırma amaçlı ) bulunmaktadır. Bu malzemelerin yanı sıra kurutulmuş yumurta ( demir ), Mineraller (kalsiyum, demir, çinko…), Balık ve Hayvansal yağ, mısır ürünleri (Mısır gerizi ve Mısır glüten unu), Kurutulmuş somon proteini, Kurutulmuş pancar küspesi ve sakatat bulunmaktadır.

 

İçeriğine bakıldığında köpeğinizin ihtiyacı olan besinlerin karşılandığını görürsünüz. Et bolca kullanılmış ( 1/5 civarı ). Mamanın içeriğinde bolca protein, mineral ve vitamin olması için özel olarak hazırlanmıştır. Ayrıca kullanılan somon eti mamada olması ayrı bir önemdir. Çünkü somon etinde sağlıklı deri ve tüy oluşumunu destekleyen içerikler bulunmaktadır. Somon etinde besin değerleri köpeğinizin bağışıklık sistemini güçlendirmek ve hem göz hem de beyin gelişimi için de önerilen bir besindir. Kurutulmuş yumurtada bulunan demir vücuda dayanıklılık verme amacıyla önemlidir. Tahıllar her mamada karşınıza çıkan besinlerdir. Özellikle pirinç bir protein kaynağı olması dolayısıyla önemlidir. Ancak köpek mamalarında sadece tahıl olması ya da tahıl içeriğinin fazla olması önerilmez.

 

Köpek beslenmesinde önemli bir yeri olan protein vücudu yenileyen (hücreleri onarır ve yeniler ) ve onaran bir besin olması dolayısıyla önemlidir. Bir nevi koruyucu görevi üstlenir vücut için. Bu yüzden mamada bolca olması gerekir. Özellikle et ürünlerinde çok bulunur. Vitamin ise vücudun düzgün çalışmasını sağlar. Her bir vitaminin görevi ayrıdır ve ayrı bir önemi vardır. Örneğin mamada A, D, B, C, E gibi önemli vitaminler içermektedir. A vitamini cilt, diş, göz ve kemik için onarıcı ve koruyucu bir görevi vardır. D vitaminin bilindiği gibi kemikler ve kas için önemi büyüktür. B vitamininin vücut düzenini sağlama ve düzgün işlemesinde değişik görevleri vardır. C vitamini sağlıklı bir yapı oluşmasını ve vücut direncini artırmak için çalışır. Son olarak E vitamini ise vücudun yenilenmesinde, damar ve beyin gelişiminde rol alır. Bu yüzden mamada bulunana bol protein ve vitaminler vücudu baştan sona korumak ve iyileştirmek, daha iyi hale getirmek için özenle kullanılmışlar. Mineraller de vitaminler gibi vücudun daha dayanıklı ve sağlam olması için çalışır. Kas, kemik, damar, dolaşım, sindirim sistemlerinin gelişmesi ve onarılması için çalışırlar. Yağlar ise köpeğinizin enerjisini hep koruması için çalışır.

Proplan Büyük Irk Kuzu Etli Yetişkin Kuru Köpek Maması

Proplan büyük ırk kuzu etli yetişkin kuru köpek maması köpek beslenmesi için uygun bir mama olduğunu bu içeriklere bakarak da görebilirsiniz. Köpeğinizin ihtiyacı olan her türlü besini ve içeriği bu mamada bulabilirsiniz. Bu yüzden korkmadan köpeğinize alabilir ve kullanabilirsiniz. Eğer bu ürünü ilk defa kullanacaksanız köpeğinizin mamaya alışması için daha önce kullandığınız mama ile beraber karıştırabilirsiniz. Ayrıca eğer köpeğiniz hamile ise köpeğinize vereceğiniz oranı daha fazla olmalıdır.