arama

Propac Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Propac Köpek Maması

Propac Köpek Maması

Evcil hayvan bakımının popüler olduğu şu günlerde en çok bakılan evcil hayvanlar köpekler oluyor. Köpekler sahiplenenler tarafından akla ilk gelen seçenek oluyorlar. Köpeklerin eğitime açık hayvanlar olmasından ve aynı zamanda evin bekçisi görevini görmelerinden bu tercih öncelikli oluyor sanırım. Öyle ki, köpekler aklın almayacağı kadar zeki olabiliyorlar. Hele bazı türler var ki, bebek bakıcılığı yapacak kadar eğitilebiliyorlar. Onların bu kadar zeki olmasının yanı sıra cana yakın olmaları da buna sebep olabilir. Köpekler insanlarla çok iyi anlaşırlar. Ve herkesin bildiği gibi sahiplerine sadık birer dost olurlar. Onların cana yakınlığı, dostluğu bazen insanlarda bile bulunamayabiliyor. İşte başka nedenler olmasa bile sırf böyle dostça hayvanlar olduklarından yine tercih sebebi olurlar.

 

Köpek bakımında önemli olan unsurlar

 

Köpek sahiplenmeye karar vermeden önce nasıl köpek bakacağınızı bilmenizde yarar var. Yani köpeği alıp eve geldiğinizde ne yapacağınızı bilemez halde olursanız işiniz çok zor demektir. Hele ki sahiplendiğiniz köpek daha yavru bir köpek ise işte o zaman daha da işiniz zor demektir. Çünkü yavru köpeklerin bakımı yetişkinlere göre hem daha zor hem de daha uğraş gerektiren bir iştir. En çok da tuvalet sorunu yaşadığınızda bunu anlarsınız. Çünkü yavru köpekler tıpkı bebekler gibi çişlerini tutamazlar ve hemen nerede geldiyse oraya bırakırlar. Ama yetişkinlerde durum böyle değildir, onlar siz tuvalete çıkarana kadar çişlerini tutabilirler, çünkü büyüyene kadar gerekli eğitimi almışlardır.

 

Evet, yavru ya da yetişkin, ne şekilde bir köpek sahiplendiniz farketmez, önemli olan ona nasıl bakacağınızı bilip bilmediğinizdir. Eğer bilmediğiniz halde eve bir köpek aldıysanız, korkmanıza gerek yok, gerekli yardımı veterinerinizden alabilirsiniz. Yani zaten gerekli olan aşı ve sağlık kontrolü için onu veterinere götürmeniz gerektiğinden, gittiğinizde nasıl bakacağınıza, neler yapacağınıza yönelik yardım ve tavsiyeler alabilirsiniz. Tabi burada bilmeniz gereken başka birşeyden de bahsetmiş olduk. Gerekli olan sağlık kontrolü ve aşılar için köpeğinizi düzenli olarak veterinere götürmelisiniz. Bu da bilmeniz gereken şeylerden biriydi. Hem sizin hem de onun sağlığı için olmazsa olmazlardan biridir sağlık kontrolü ve aşılar.

Propac Köpek Maması

Bir diğer unsur da onu nasıl besleyeceğiniz. Evet, köpeğinizi ne ile ve günde ne kadar sıklıkla besleyeceğinizi de bilmeniz gerekecek. Yani siz belki de yemek artıklarını ona vererek onu besleme işini çözeceğinizi düşünerek eve gelmiş olabilirsiniz ama o iş sizin sandığınız gibi olmayabilir. Çünkü köpeğinizin sağlıklı ve mutlu bir hayvan olması için yemek artıkları ile değil, onun için özel hazırlanmış yemeklerle beslenmesi gerekir. Eee nasıl olacak benim böyle bir vaktim yok, ben her gün özel olarak köpeğime yemek hazırlayamam diyorsanız da üzülmenize gerek yok, günümüzde buna da çare olarak hazır mamalar üretilmiş. Köpeğinize hazır mamalardan alarak onun sağlıklı ve mutlu bir hayvan olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Hazır Mamanın Faydaları Nelerdir?

 

– Hazır mamalar köpeklerin yaşına, cinsine, kilosuna ve sağlığına göre özel olarak üretilirler.

– İçerisinde onların ihtiyacı olan yağlar, proteinler ve vitaminler olan besin değerleri bulunur.

– Hazır mama ile köpeğinize her defasında farklı mamalardan alarak onu sevindirebilir ve onun ihtiyacı olan tüm besin değerlerini almasını sağlayabilirsiniz.

– Hazır mamalar sizin zamandan tasarruf etmenizi sağlarlar.

– Hazır mamalar ev yapımı yemeklere göre daha masrafsız olurlar.

 

Köpeğiniz için en uygun besin değerlerini bu hazır mamalarda bulabilirsiniz.