arama

Profine Yavru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Profine Yavru Köpek Maması

Profine Yavru Köpek Maması

            Sahipleri olarak baktığımız köpeklere ve kedilere en iyi şekilde yaşam koşulları sağlamak herkesin istediği ve ilk sırada tercih ettiği bir durumdur. Öncelikle mamanın markası oldukça önemlidir çünkü bazı hayvanlar ilk alıştıkları lezzetten başka bir şey yemezler ve mama değişiminden çok fazla etkilenirler. Bu açıdan bakıldığında ilk kez mamayı seçerken dikkatli olmak gerekir. O nedenle öncelikle profine nasıl bir mama markasıdır ona bakmak gerekir.

 

Genel olarak bakıldığında içerisinde % 70 e yakın oranda et ve tavuk yazıldığı görülür. Fakat profine mamalarının birçok çeşidi vardır. Bunlardan bazıları somonlu ve hindili olanlardır. Bakıldığı zaman besin içerikleri bakımından oldukça uygun bir tablo ortaya çıkarır. Profine yavru köpek mamasımamalar içerisinde sağlığa zararlı herhangi bir madde bulundurmamaktadır. Tahıl oranları olarak ise oldukça uygundur. Sadece mısır kötü tahıllar sınıfına girdiği için ve aynı zamanda köpekler tarafından zor sindirildiği için istenmez fakat o da rahatsız edici bir oranda bulunmaz. Mama kalitesine ve içeriğinde besinlerin oranlarına göre fiyatlandırıldığı zaman ortaya güzel bir fiyat ve önerilebilir bir mama çıkar. Bu nedenle rahatlıkla kullanabileceğiniz mama.

 

Bunun nedeni yavru köpeğin yetişkin köpekten daha hassas ve hasta olma ihtimalinin daha fazla olmasıdır. Köpekler midelerinin yapıları ve sindirim sistemlerinin düzeni açısından etobur canlılar sınıfına girerler. Doğduktan 4-6 hafta sonra sütten kesilirler. Erişkin hale gelmesi ise 11 ile 17. haftalar arasında gerçekleşir. Bu haftalarda beslenmelerine özellikle dikkat etmemiz gerekir. Öncelikle her yavrunun gelişimine uygun kuru mama seçilir. Kuru mama seçerken ise yukarıda anlatılan şeylere odaklanmamız ve biraz da olsa hayvan sahiplerinden tavsiyeler alarak ilerlememiz gerekiyor.

 

Özellikle protein oranının mamalarda çok fazla olması gerekir. Bu açıdan et, tavuk, balık oranı yüksek olan mamalar seçmeliyiz. Yavrular sütten kesildikten sonra direkt olarak kuru mamaya geçerler fakat bu kuru mamaları ıslatarak vermemiz sindirmeleri ve mamanın lezzetine alışmaları açısından daha iyi olacaktır. Bu işlemi süt ile de yapabilirsiniz fakat 2 – 3 ay yapmanız yeterlidir. Köpek cinsine göre alacağınız mamanın şekli ve büyüklüğü değişir. Bu konuda veterinerinizden tavsiye almalısınız. Özellikle dikkat edilmesi gereken konulardan biri ise kesinlikle tavsiye edilmeyen ev yemekleri ile besleme konusudur. Bu tarz yiyecekler hem köpeğin yeme alışkanlığını değiştirir hem de bünyesini çok rahatsız eder.

 

Profine iyi bir marka olmasının yanında yavru köpekler için birçok mama çeşidi bulundurmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir: Doğal tavuk ve patatesli karma yavru köpek maması, hipo- alerjenik kuzu eti ve patatesli köpek maması, puppylamb yavru kuzu etli köpek maması, hindili ve somunlu ve daha birçok çeşit köpek mamaları bulunmaktadır. İçeriğindeki oluşumlar ve değerleri fiyatla oranladığımızda iyi bir fiyat karşımıza çıkmaktadır. Verilen parayı karşılar nitelikte bir mamadır. Bu nedenlerle profine yavru köpek mamalarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Profine Yavru Köpek Maması

Köpek maması seçerken köpeğin cinsi, yaşı, boyu, kısırlık durumu gibi birçok özelliğe dikkat etmemiz gerekir. Köpeğimiz için en iyi mamayı bulmak için ise veterinere danışmak gerekir. Veterinerler hayvanımızla ilgili kafamızda soru işareti oluşturan her şeyi detaylıca yanıtlarlar. Hem köpeğin gelecekte olan sağlığını hem de doğuracağı evlatların sağlığını belirleme konusunda veteriner yardımı çok önemlidir. Hayvanlarımızın mutluluğu bizim için onları bakmanın en büyük sorumluluğudur.