arama

Pro Choice Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Pro Choice Köpek Maması

Pro Choice Köpek Maması

Yüzde 20 ham protein içeren prochoice köpek maması ekonomik ve kaliteli olan köpek mamalarından biridir. İçeriğinde bulunan tahıllar, pancar küspesi ve mısır ürünleri kalitesini biraz düşürse de, piyasadaki birçok bilinen markadan daha kaliteli bir mamadır.

 

Köpeklerin sağlıklı beslenmesi için mutlaka kaliteli bir mama kullanılması gerekmektedir. Tüy sağlığı, kemik gelişimi, sindirim sistemi ve kilo kontrolü için önemli olan protein ağırlıklı beslenme düzeninde mamanın yanında mutlaka ek gıdalar da verilmesi gerekmektedir. Kuru mama, yaş mama ve evde yapabileceğiniz kemik suyu ve sebzeli yemekler beslenme düzeninin olmazsa olmazıdır. Bu yüzden köpeğin cinsine göre bir mama almalısınız.

 

Köpek Bakımı

 

Köpek beslemek birçok kişi için çocuk oyuncağına dönmüştür. Özellikle anne ve babalar çocukları istiyor diye evcil hayvan alıp, bir süre sonra sokağa atıyorlar. Bu durumların önüne geçmek için bir önlem alınmasa da insanların bilinçlenmesi sağlanmalıdır.

 

Köpeğin bakımı ciddi bir emek ister. Hiç büyümeyecek olan bir bebekle, uzun yıllar yaşayacağınızı unutmamalısınız. Düzenli olarak gezme ve oyun ihtiyacı olan köpeğinizin sağlıklı bir yaşam sürmesi için düzenli olarak aşılarının da yapılması gerekmektedir.

 

Masraflı bir yolculuk olan köpekle yaşam, beslenmeden, tırnak bakımına kadar ciddi bir süreci içerir. Bu süreç için gerekli hazırlıkları yaparsanız, daha kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

 

Mama Seçerken Dikkat Edilecek Hususlar

 

– Mamanın protein bakımından zengin olması,

– Tahıl içermemesi,

– Şeker küspesi içermemesi,

– Mısır türü katkılar içermemesi,

– Köpeğin cinsine uygun olanının tercih edilmesi önemlidir.

 

Mama seçimi konusunda veterinerinize de danışabilirsiniz. Ama hayvanların mama seçimlerini vücut gelişimlerine göre değişir. Yavru ve pupy dönemindeki köpeklerin farklı mamaları olması gerekmektedir. Aynı şekilde hamile, emziren, kısırlaşmış ve ileri yaştaki köpeklerin de mamalarının içerikleri farklı olacaktır. Çünkü her yaş için değişik ihtiyaçlar söz konusudur.

 

Mamanın içeriğini kontrol etmek bu yüzden çok önemlidir. Bilinçli bir alışveriş için bilgili olmanız her zaman yarar sağlayacaktır ve masraf konusunda da aşırıya kaçmamış olursunuz.

 

Köpek Irklarına Göre Mama Seçimi

 

Köpeklerin değişik boyutlarda ırkları vardır. Minyatür ve oyuncak cinsinden, olan köpekler dev ırklara kadar birçok farklı büyüklükte olabilirler. Bu da mama ve egzersiz ihtiyacının her ırk için farklı olduğunu ortaya çıkarır.

 

Küçük köpeklerin çok fazla gezme ihtiyaçları yoktur. Evin içindeki hareketler bile günlük enerjisini tüketmeye yarar. Aynı şekilde bazı cinsler, kışın çok fazla üşürler. Bu yüzden evlerde beslenen köpeklerin ırklarına göre gereken bilgileri öğrenmek ve önlem alarak sağlıklı bir yaşam sağlamak için çok önemlidir. Evde ve apartman yaşamına uygun olan ya da olmayan köpek cinsleri vardır. Bunların beslenme ihtiyaçları da enerji ihtiyaçları da yüksektir.

 

Hareketsiz kişiler için bir Alman kurdu beslemek iyi bir seçim olmayabilir. Ayrıca küçük köpeklerden bazılarının da çok üşümelerinden dolayı giyinmeleri gerekebilir. Bu durumlar bilinmediği zaman hayvanın ölmesine bile sebep olabilirsiniz.

 

Ayrıca bazen kemirme tabletleri verilmesi, köpeğin diş sağlığını ve ısırma içgüdüsünü gidermesi açısından önemlidir.

Pro Choice Köpek Maması

Her köpeğin bir sahibi olur ve ona itaat eder. Bu yüzden mutlaka disiplin konusunda duyarlı olunması gerekir. İtaatkâr olmayan köpeklerin eğitimlerinin sürekli olması ve ödül yöntemi ya da ileri itaat eğitimi gibi durumlar için eğitime gönderilmesi gerekebilir. Bütün bunlar masraf gerektiren detaylardır ve bunları karşılayamazsanız her ikiniz için de yaşamak daha fazla zorlaşacaktır. Köpeğinizin bakımı ve sağlığı için beslenmesi oldukça önemli bir detaydır. Bu yüzden gereken önemi vermeniz önemlidir.