arama

Petit Yosun ve Uskumru Balıklı Küçük Irk Köpek Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Petit Yosun ve Uskumru Balıklı Küçük Irk Köpek Konservesi

Sevgi ile besleyip büyüteceğiniz küçük ırk bir köpeğe sahipseniz eğer ona kesinlikle Petit Yosun ve Uskumru Balıklı Küçük Irk Köpek Konservesi yedirin. Ne kadar mutlu olduğunu kendi gözlerinizle göreceksiniz. Köpeğiniz bir çırpıda Petit Yosun ve Uskumru Balıklı Küçük Irk Köpek Konservesini yiyip bitirecektir. Gözlerinize inanamayacaksınız.

 

Köpeklerin beslenme alışkanlıkları insanların beslenme alışkanlıklarıyla çoğu yönden benzeşmektedir. Köpeklerin büyük bir kısmı hem etçil hem de otçul bir beslenme sistemine sahiptirler. Hal böyle olunca insanların yediği yiyecekleri köpekler de yiyebilmektedir. Fakat yemek artıklarınızı köpeğinize yedirmenizi tavsiye etmiyoruz. Köpek beslenme konusunda uzman kişiler tarafından bunun nedeni şöyle açıklanmaktadır; Köpeklere yemek artıkları verildiği zaman sağlıkları üzerinde olumsuz etkiler bırakabilmektedir. Çünkü yemek artıklarında kontrolsüz bir yağ, baharat, tuz ve şeker olabiliyor. Durum böyle olunca köpeği yemek artıklarıyla besleyeceğim derken onun sağlığına zarar verebilirsiniz. Köpeğinizin tansiyon hastası, şeker hastası olmasına neden olabilirsiniz.

 

Köpeğinizin beslenmesi hakkında en uygun besinlerin hangileri olduğunu bir uzmandan yardım alabilirisiniz. Köpek beslenmesi konusunda uzman olan veterinerler hangi besinlerin köpeğin sağlığına iyi geleceğini hangi besinlerin köpeklerin sağlığını olumsuz bir şekilde etkileyeceğini size ayrıntılı olarak anlatacaktır. Uzman veterinerler ağırlıklı olarak köpeğinizin yaşını ve kilosunu baz alarak ona en uygun mamanın veya konservenin hangisi olacağı hakkında size ayrıntılı bilgi verecektir. Köpeğinizin beslenme alışkanlıkları kesinlikle çok farklılıklar arz edebilir. Bu köpeğinizin ırkıyla da orantılıdır. Küçük ırk ise köpeğiniz farklı bir beslenme metodu kullanılacaktır. Eğer büyük ırk bir cins ise köpeğiniz bu durumda da onun yeterli ve dengeli beslenmesi tabi ki diğer köpeklere göre farklı olacaktır. En iyi kararı sizinle beraber verecek olan uzman veterinerlerdir.

 

Sizler için bu makalemizde köpeğinizin beslenme alışkanlıkları ve olması gereken beslenme alışkanlıklarının neler olduğunu, hangi yaşta ne kadar sıklıkla beslenmeleri gerektiğini ve hangi durumların köpeğinizin beslenmesi üzerinde olumsuz etkiler oluşturacağını açıklamaya çalışacağız. Yavru bir köpeğin öncelikle 6 ayını tamamlayana kadar gün içerisinde en az 3 kez veya 4 kez beslenme ihtiyacını gidermesi şarttır. Köpek küçük olduğundan ve anne sütündeki besinleri alamadığından ona seçeceğiniz mama çok önemlidir. 6 ayını tamamlamadan önce köpeklere yavru köpek maması yedirmek şarttır. Yavru köpek mamaları üretilirken anne sütündeki tüm besin maddeleri de eklenmektedir. Bu tabi ki yavru köpeğinizin sağlıklı dengeli ve güzel bir şekilde beslenmesini sağlayacaktır. Bu yöntem köpeğinizin ne kadar beslendiği hakkında da size yol gösterici olacaktır.

 

Yavru köpek eğer 6 ayını tamamlamışsa bu durumda beslenme alışkanlığının de yeniden düzenlenmesi gerekmektedir. Hal böyle olunca 24 saatlik zaman dilimi içerisinde günde sabahları ve akşamları olmak üzere 2 kez beslenmeleri yavru köpeğinizin sağlıklı ve dengeli beslenmesi için yeterli olacaktır. Köpeklerin beslenmesi konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da köpeğinizin hangi ırktan olmasıdır. Eğer köpeğiniz küçük bir ırktan ise 12 ayı tamamladığında günde tek öğüne geçebilirsiniz. Ancak köpeğiniz büyük bir ırktan ise köpeğiniz 15 ayını tamamladıktan sonra ona 24 saatte tek öğün beslemeye başlayabilirsiniz.

Petit Yosun ve Uskumru Balıklı Küçük Irk Köpek Konservesi

Köpeklerin hayatlarını geriye doğru incelediğimizde her zaman insanlarla uyum içerisinde yaşamış varlıklardır. Köpekler her zaman sahibine sadık olmuş sahibini korumuş kollamış ve sahibiyle birlikte sevinip üzülmüş duygusal hayvanlardır. Köpekler günümüzde genellikle bir hobi olarak beslenmektedir. Ancak tarihe baktığımızda genellikle insanların güvenliği için kullanılmışlardır. Çoğu ülke de ise çobanlık yaptırılmıştır. Bu işleri de genellikle hatasız ve eksiksiz bir şekilde yapmışlardır.