arama

Pedigree Yetişkin Tavuklu & Pirinçli Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Pedigree Yetişkin Tavuklu & Pirinçli Köpek Maması

Köpek evcil hayvanlar içerisinde beslenmesi belki de en zahmetli en zor olan hayvanlardan biridir ancak bu hayvanların insanlara özellikle de sahiplerine karşı duyduğu aşırı sevgi ve sadakat duygusu bu zahmetlere değer hala getirir ve köpek beslemeyi daha eğlenceli bir hale getirmektedir. Köpek beslerken dikkat edilmesi gereken hususlar uzun tüylü köpekler de tüyler sık sık taranmalıdır ayrıca köpeklerin ihtiyaç duyduğu günlük egzersiz ihtiyacı karşılanmalıdır. Hastalıklara karşı aşıları zamanında ve düzenli olarak yapılmalı ve veteriner kontrolüne götürülmelidir.

 

Köpek besleme de belki de en önemli husus beslenme ihtiyacıdır. Köpeğinizin davranışları, mutluluğu, sağlığı ve yaşamı onu beslediğiniz mama ile direkt ilişkilidir. Öncelikle her köpeğin besin ihtiyacının birbirinden farklı olduğunu unutmayın. Köpeğin beslenmesindeki düzen onun fiziki ve ruhsal sağlığını belirleyecek en önemli faktörlerden biridir. Bu yüzden mama seçimine ekstra özen gösterilmelidir. Beslenme için seçilecek mama köpeği yaşına, ırkına, cinsine, kilosuna uygun olarak seçilmelidir. Köpeğin günlük enerji ihtiyacını karşılamalı ayrıca vücudunun gerek duyduğu vitamin ve mineral ihtiyaçlarını da karşılamalıdır.

 

Pedigre yetişkin tavuklu & pirinçli köpek mamaları zenginleştirilen içeriği ile köpeğinizin ihtiyaç duyduğu tüm mineral ve vitaminleri sağlar. Ayrıca köpeğinizin vücut gelişimini destekler ve köpeğiniz huzurlu ve sağlıklı olmasını sağlar.

 

 Pedigre yetişkin tavuklu & pirinçli köpek maması içeriği; Kümes hayvanı parçaları, pirinç, sebze proteini özü, yağlar, sebze kökenli yan ürünler, vitaminler ve mineraller içerir. İçeriği ile köpeğinizin gelişimin destekler. Pedigre yetişkin tavuklu & pirinçli köpek mamalarının kullanımı; 1 yaş üstü tüm köpek ırklarının kullanımına uygundur.

 

Faydaları; zenginleştirilen içeriği ile köpeğiniz açısından birçok payda sağlar. İçeriğindeki hayvansal protein ile köpeğinizin saldırgan olmasını engeller yani köpeği uysallaştırır. Köpeğin ürkek olmasını engeller, kronik deri veya kulak enfeksiyonlarını oluşmasını engeller, böbrek üstü bezlerini ve tiroit bezlerini korur, kusma ishal gibi sorunların oluşmasını engeller. Aşırı tüy dökme, tüylerin ve derinin solgun gözükme problemlerini engeller. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı korunmasına yardımcı olur. Ayrıca Kendi etrafında dönme ve kuyruk kovalama, Pigmentasyon eksikliklerini engeller. Hamile köpekler için annenin ihtiyaç duyduğu vitaminleri sağlar ayrıca anne karnındaki yavrunun da gelişimini destekler. Emziren köpekler için süt oluşumunu destekler.

 

Kullanım önerisi; paket üzerinde Pedigre yetişkin tavuklu & pirinçli köpek mamalarının kullanımı hakkında şablonlar bulunmaktadır. Yine de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. 1 yaş ve üzeri köpekler için kullanımı uygundur. Paket oda sıcaklığında ve kuru bir yerde saklanmalıdır. Ayrıca paket doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalıdır. Mamanın temiz bir kap su ile verilmesi köpeğiniz açısından daha sağlıklı olacaktır. Pedigre yetişkin tavuklu & pirinçli köpek maması köpeklerin besin ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlanmış. İnsanların kullanımı için uygun değildir. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız.

Pedigree Yetişkin Tavuklu & Pirinçli Köpek Maması

Markalar; içerik olarak aynı bileşenlere sahip birçok mama bulunmaktadır. Mama seçiminde önemli olan köpeğinizin mamaya yaklaşımı ve bileşenlerin kalitesidir. Pedigre yetişkin tavuklu & pirinçli köpek mamaları en kaliteli bileşenler bir araya getirerek oluşturulmuştur. Bileşenler köpeğinizin sağlığını korur. Bu mamalar petshop ve büyük marketlerden temin edilebilir. Diğer satış noktalarından alınması tavsiye edilmez. Büyük marka adı altında satılan taklit ürünleri almaktan kaçınınız. Mamayı alırken son kullanma tarihi geçmiş ürünleri almaktan kaçınınız. Paketi açılmış mamaları almaktan kaçınınız. Unutmayın insanların ve köpeklerin besin ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Bu sevimli dostlarımızın sağlığı ve huzuru için onları kendi besinlerinizle beslemeyiniz.