arama

Pedigree Yavru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Pedigree Yavru Köpek Maması

Pedigree Yavru Köpek Maması

Yavru köpek bakımı yetişkinlere göre biraz daha uğraş ister. Çünkü yavru köpekler tıpkı bebek gibidirler, hem dertlerini anlatamazlar, hem sürekli ağlarlar, hem oyun isterler hem de çok iyi bir bakım isterler. Yani yavru köpeklere bakarken yetişkinlere göre çok daha dikkatli olmamız gerekir. Köpek bakmayı seviyorsunuz ama yavru köpek almak istiyorsunuz. Bunun için sizi zor bir süreç beklediğini bilmelisiniz. Özellikle evinizde bakıyorsanız komşularınız bir süre size sabır göstermelidirler. Onları önceden uyarmalı hatta onlardan müsaade almalısınız. Çünkü yavru köpekler bebekler gibidirler onlar da acıktıklarında, tuvaletleri geldiğinde, oyun istediklerinde ya da başka bir ihtiyaçları veya sıkıntıları olduğunda dertlerini anlatamadıkları için ağlayarak bunu göstermeye çalışırlar. Özellikle geceleri sürekli ağlarlar ve bu nedenle hem sizi hem de komşularınızı rahatsız edebilirler.

 

Zor olduğu kadar zevkli de bir iştir aslında yavru köpek bakmak. Sonuç olarak bu geçici bir süreçtir, o da belli bir zaman sonra büyüyecek ve ağlamayı kesecektir. Başlarda sadece süt içerken büyüdükçe başka şeylerle beslenme ihtiyacı duyacaktır. Yavru köpeklerinizin sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi için onlara ihtiyacı olan her türlü besin kaynağını yedirmelisiniz. Bunu kendiniz sağlayamıyorsanız hazır mamalardan satın alabilirsiniz. Çünkü onların gelişiminde beslenme çok daha önemlidir. Kemik gelişimi, kas gelişimi, duyma, görme, tatma ve koklama gelişimi için doğru ve yeterli beslenmesi gerekmektedir. Yavru köpeğinizin sağlıklı bir yetişkin olmasını istiyorsanız onun beslenme ihtiyacını en iyi şekilde karşılamalısınız. Bunun için özel olarak hazırlanıp satılan yavru köpek mamaları vardır bu mamalar köpeğiniz için gerekli olan besin kaynaklarını içinde barındırdılar. Tabi bu mamaları alırken marka ve kalitesine dikkat etmek çok önemlidir, pedigree yavru köpek maması yavrunuz için tercih edebileceğiniz kalitede bir mamadır. Bu mamanın içerisinde köpeğinizin kemik ve kas gelişimi için gerekli olan vitamin, mineral ve proteinler bulunmaktadır. Bu şekilde bir mama ile beslenen yavrunuz çok sağlıklı ve güçlü bir yetişkin olacaktır.

 

Yavru köpeğinizin beslenmenin yanı sıra eğitime ve oyun oynamaya ihtiyacı vardır. Örneğin tuvalet eğitimini ona yavru iken vermelisiniz. Başlarda yavrunuz bulduğu her yere tuvaletini yapabilir. Yani evin içinde besliyorsanız salonun ortasına yapabilir. Çünkü o bir bebektir ve daha nereye tuvaletini yapacağını bilmemektedir. Bu eğitimi ona verecek olan kişi sizsiniz. Onun bahçeye çıkıp tuvaletini orada yapmayı öğrenmesi biraz zaman alacaktır. Yetişkin olduğunda zaten bunu kendi kendisine yapacak, tuvaleti geldiğinde siz onu çıkarıp yaptırama kadar tuvaletini tutmaya çalışacaktır. Yavrunuzun da bebekler gibi oyun oynamaya ihtiyacı vardır. Sürekli olarak sizinle oyunlar oynamak isteyecektir. Bu fırsatı ona tanımanız onun gelişimi için çok önemlidir.

 

Çünkü mutlu bir yavru ise yetişkinliğine de mutlu olarak girecektir. Onun mutlu olması içinde karnının tok olması, sağlıklı olması ve uykusunu iyi almış olması gerekir. Bir de onunla oyun oynadığınızda ondan daha mutlusu yoktur.

Pedigree Yavru Köpek Maması

Eğer yeterince zamanınız yoksa bu konuyu biraz daha düşünmeniz gerekir, çünkü köpek bakımında ona zaman ayırmanız çok önemlidir. Onun yemeğiyle, tuvaletiyle, oyunuyla ilgilenecek birisinin olması gerekmektedir. Bu biri sizseniz bu zamanı ona ayırmanız gerektiğini çok iyi bilmelisiniz ve kendinizi buna hazırlamalısınız. Yani bir yavruyu büyütmek için beslenmeden, tuvaletine, oyunundan, eğitimine kadar ciddi bir zamana ve sabra ihtiyacınız olduğunu çok iyi bilmelisiniz.