arama

Pedigree Biftekli Jöleli Konserve Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Hayvan Bakımı:

Pedigree Biftekli Jöleli Konserve Köpek Maması

Hayvanlar insanların hayatlarında oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Hayvanlar insanlara yararlı olan canlılardır. Bazen en yakın dost olurlarken bazen de insanlara sorumluluk duygusunu öğretirler. Hayvan bakımında gerekli özen ve hassasiyet gösterilmelidir. Çoğu hayvan insanların hislerini anlar ve ona göre tepki verirler. Özellikle köpekler evcil hayvan dendiği zaman ilk akla gelenlerden biridir. Köpeklerin belli aralıklarla farklı aşılar olması gerekmektedir.

 

Aynı zamanda temizliğinin düzenli olarak yapılması gerekir, beslenmesi doğru olarak gerçekleştirilmeli ve tüyleri taranmalıdır. Köpek temizliği yapılırken kulağına su kaçmamasına özen gösterilmelidir. Aynı zamanda kullanılan temizlik ürünlerinin de deriye uygun olması gerekmektedir. Parazit oluşumunun önlenmesi için çiğ etlerin verilmemesi gerekmektedir. Her gün düzenli olarak köpeğin dışarı çıkartılması gerekmektedir. Yemekler aynı saatte verilmeli ve gezisi aynı her gün aynı saatte gerçekleştirilmelidir. Köpekler, çikolata ve karbonhidratlı yiyecekler hariç, insanların yediği çoğu şeyi yiyebiliriler.

 

Doğru mama seçimi:

 

Özellikle yavru köpeklerde beslenme oldukça önemlidir. Yavru köpekler ilk olarak daha fazla kalsiyum, fosfor ve protein gibi maddeleri içeren besinler verilmelidir. Ancak dengeli beslenmeye de özen gösterilmelidir. İyi bir mamayı tercih edebilmek için gerekli bilgiler, mama üzerindeki etiketlerde bulunmaktadır. Gerekli olan ortalama vitamin, mineral, lif ya da kalsiyum gibi bilgileri göstermektedir. Köpek mamaları köpeğinizin yaşına ve gereken özelliklere göre değişmektedir. Yavru köpekler sık sık beslenmelidir. Suyu mutlaka taze olmalı ve yenilenmelidir. Köpeklerin büyüme süresi 2 yılı bulabilir. Köpeğinizin büyüklüğüne ve ırkına göre uygun mamayı kullanmalısınız. Kaliteli bir mama kolay sindirilir. Gerekli mineral ve vitaminleri içermelidir. Bağışıklık sistemini güçlendirmeli ve kemik, kas yapısına katkı sağlamalıdır.

 

Pedigree Biftekli Jöleli Konserve Köpek Maması faydaları:

 

Pedigree Biftekli Jöleli Konserve Köpek Maması yetişkin köpek mamasıdır. 1 yaşını dolduran her köpek ırkları tüketebilir. Açıldığı zaman mama buzdolabında saklanmalıdır. Tüketilme süresi en fazla 3 gündür. Yetişkin köpeklerinizin doğru beslenmesi ve formda kalmasına yardımcı olacaktır.

 

Köpek beslenmesinde nelere dikkat edilmelidir? :

 

Köpek maması çok sıcak ya da soğuk olmamasına dikkat edilmelidir. Her zaman taze mama verilmelidir. Paket ve konserve mamalarda üretim ve tüketim tarihlerine mutlaka bakılmalıdır. Yetişkin köpeklerde, yavru kedilere göre daha az mama verilmelidir. Yetişkin köpeklerde mama mide de yaklaşık olarak 9 saat kalmaktadır. Bu nedenle günde 1 kez ya da en fazla 2 kez verilmelidir. Köpek maması kadar mama kabı da önemlidir. Ufak bir ırka sahip köpeğiniz varsa, fazla büyük ve derin kaplar tercih edilmemelidir. Köpeğinizin kulakları uzunsa, üst kısma doğru daralan kaplar seçilmelidir.

 

Küçük kaplar yavru köpeklerde kullanılmalıdır. Çok hareketli ve heyecanlı bir köpeğiniz varsa, alt kısmı kaydırmazsa sahip kaplar edinmelisiniz. Kaydırmaz sayesinde köpeğinizin mamayı saçmasını önleyebilirsiniz. Plastik kaplar en çok tercih edilenlerdendir. Hem fiyat açısından en uygunudur hem de temizlenme açısından en rahatlar arasındadır. Seramikler ise, ağır olması nedeniyle köpeğinizin fazla hareket ettiremeyeceği bir seçenek olacaktır. Paslanmaz çelik kaplar en çok önerilenler arasındadır. Paslanmasına karşı düzenli temizlenmesi gerekmektedir. Ancak köpeklerin ısırması ve yıpratmasına karşı dayanıklıdır. Aynı zamanda seyahatler içinde mama kapları bulunmaktadır Bu kaplar kolay taşınabilir ve katlanabilir olması dolayısıyla, tercih nedeni olmaktadır.

Pedigree Biftekli Jöleli Konserve Köpek Maması

Evcil hayvanlarımızı, uzun yıllar ve sağlıklı bir hayat sürdürmesi sahiplerinin elindedir. Yapılması gereken şey, hayvanınızın ırkına ve yaşına uygun gıdalarla beslenmelidir. Düzenli kontrol ve aşıları yaptırılarak, mutlaka bir bilen kişi ile gereken aksesuar ve ürünler tercih edilmelidir. Sahiplerin sağlıklı beslenmesinin önemli olduğu kadar hayvanların da aynı şekilde sağlıklı beslenmesi oldukça önemli bir konudur.