arama

Papi Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Papi Köpek Maması

 

Köpek bakımı nasıl olmalıdır?

Papi Köpek Maması

Evinde köpek bakmak isteyenlerin bilmesi gereken bazı şeyler vardır. Çünkü köpek bakımı da her canlının bakımı gibi özen isteyen bir durumdur. Yavru ve yetişkin bakımı da farklılık göstermektedir. Ancak yavru bakımı yetişkin bakımına göre daha bir özen gerektirir. Yavru bir köpek sahiplendiyseniz, öncelikli olarak onun sağlık kontrollerinin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Onun için gerekli olan aşılar vardır ve bu aşıların mutlaka yapılması gerekir. Bu nedenle köpeğinizi eve getirmeden önce bir veterinere götürmenizde yarar vardır.

 

Yavrunuzun gerekli sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra, onun için mutlaka bir beslenme programı hazırlanmalıdır. Bunu da veterinerinizden yardım alarak yapabilirsiniz. Başlangıçta sadece sütle beslenecek olsa da günde kaç kez ona süt vereceğimizi bilmemizde yarar var. Ayrıca ne kadar zaman süt vereceğiz, ne zaman diğer besinleri vermeye geçeceğiz bunların hepsini bilmemiz gerekir. Yavrunuzun beslenmesi onun gelişmi için çok önemli olduğundan son derece dikkat gerektiren bir şeydir. Kemik gelişiminden, tat alma, koku alma, duyma organlarına kadar her birinin gelişimi beslenmeye bağlıdır. Doğru ve sağlıklı bir şekilde beslenen yavrunuz sağlıklı bir yetişkin olma yolunda ilerleyecektir.

 

Sütten diğer besinlere geçen yavruya ne yedirilir?

 

Yavrunuz yeteri kadar büyüdü ve artık ona başka şeyler yedirmenin vakti geldiyse eğer, ona et, tavuk, işkembe gibi çorbalar hazırlayarak verebilirsiniz. Bunun yanı sıra et haşlayabilir ya da başka yöntemlerle pişirip verebilirsiniz. Tabi bunun yanı sıra yavru köpekler için özel olarak hazırlanan mamalardan da satın alabilirsiniz. Bu mamalar yavrunuzun gelişimi için gerekli olan tüm besin değerlerini içeren mamalardır. Bu mamaları alırken tereddüt etmenize gerek olmaz. Burada dikkat edeceğiniz şey mamanın kaliteli bir mama olmasıdır. Kaliteli mamaları bilindik ve çoğu kişi tarafından tercih edilen markalar üretmektedir. Bu mamalar köpeğinizin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmış kaliteli mamalardır. Papi köpek maması köpeğiniz için tercih edebileceğiniz kalitede bir markadır. Bu mamayı köpeğinize yedirdiğinizde onun tüm besin ihtiyaçlarını karşılamış olursunuz.

 

Vücudu için gerekli olan besin ihtiyacını alan köpekler mutlu köpeklerdir ve bu köpekler diğerlerine nazaran sahiplerine karşı daha sadık ve daha sevecen olurlar. Yani yavrunuz için kendiniz de yemek hazırlayabilirsiniz ancak bunun yerine ona böyle hazır mamalardan almak da tercihiniz olabilir. Çünkü bu mamaların onun için çok faydalı olacağını artık biliyorsunuz. Bu nedenle bu mamaları alırken hiç tereddüt etmenize gerek yoktur. Tereddüt edeceğiniz şey kalite ve güvenilirliktir. Alacağınız mamanın kalitesinden ve güvenilirliğinden emin olun yeterlidir.

 

Yavru köpek bakımında tuvalet eğitimi de çok önemlidir. Başlarda yavrunuz tuvaletini tutmayı bilmezler, tuvaletleri geldiği anda yaparlar ve ona evin içinde bakıyorsanız bu çok da sağlıklı bir durum olmayabilir. Bu nedenle onu özellikle yavruyken bahçede yetiştirmenizde yarar vardır. Sadece tuvalet için değil, onun daha mutlu ve daha sağlıklı bir yetişkin olması için de bu daha iyi olacaktır çünkü onların asıl yuvaları doğa ortamıdır. Onlar evin içindense dışarıda olmak dan daha çok mutlu olacaklardır. Ancak böyle bir imkanınız yoksa ve köpeğinize evinizin için bakıyorsanız, tuvalet sorunu için onun altına bebek besi bağlayarak çözüm bulabilirsiniz. Tıpkı bebeklerin altını değiştirdiğiniz gibi onun altını değiştirirsiniz ve eviniz de batmamış olur.

Papi Köpek Maması

Yavruyken de yetişkinken de yapmanız gereken şey onları düzenli olarak veterinere götürmek ve parklarda gezintiye çıkarmaktır.