arama

Orijen Yavru Köpek Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Orijen Yavru Köpek Maması

Orijen Yavru Köpek Maması

Çağdaş dünya içinde insanlar yalnızlaşmaktadır. Yalnızlaşan insanlar kendilerine, kendi iç dünyalarını anlayabilecek dostlar edinme ihtiyacı duyarlar ve günümüzde oldukça fazla oranda hayvan besleyen insan sayısı küçümsenmeyecek bir orana ulaşmıştır. Özellikle evde hayvan besleyenler için de balık, kaplumbağa, kuş, kedi ve köpek ön sıralardadır. Duygusal anlamda daha karşılıklı tepkiler alınıp verilebildiği için kedi ve köpek üst sıralardadır. Ancak kedilerin tırmalayarak eşyalara zarar vermeleri ve aşırı derecede tüy dökmeleri sebebiyle köpekler daha fazla tercih edilmektedir. Köpeklerin tercih edilme sebeplerinin içinde insanlara karşı göstermiş oldukları sadakat de gelmektedir. Küçük dostlarımız elbette ki beslenme ve sağlık açısından bizlere muhtaç durumdadırlar. Onların uzun süre bizlere arkadaşlık etmelerini istiyor isek sağlıklarına ve beslenmelerine dikkat etmeliyiz. Düzenli beslenmeleri aşırı kilo almamaları gerekmektedir. Beslenmelerine dikkat etmiş olmakla aslında sağlıklarını da kontrol altında tutmakta oluruz.

 

Çoğu insan bu sevimli sadık dostlarını kendi hazırladıkları mamalar ile beslemeyi tercih etmektedir. Ancak bu yapılırken dahi mutlaka bir veterinerin fikri alınmalıdır. Küçük dostlarımızın aşırı kilo almasını engelleyecek, kalorisi düzenli seviyede ve her türlü karışımın oranının düzgün ayarlandığı besinleri tercih etmek gerekmektedir. Evde hazırlanan mamalar da karışımın içinde ne olduğu bilinir, tazeliğinden emin olunur. Ancak bu her zaman mümkün olmamaktadır. Köpek besinlerinde vitaminin, yağın ve diğer maddelerin oranının düzgün ayarlanması gerekir. Çünkü aşırı kilo almalarını önleyecek şekilde beslenmelerine dikkat edilmelidir. Küçük dostunuzun dışkısını kontrol ederseniz ve mamayı ne kadar iştahla yediğine bakarsınız seçtiğiniz mamanın doğru olup olmadığına daha kolay karar verirsiniz. Ancak şayet minik dostumuz mide bulantısı yaşadığını bize hissettirip kusmaya başlarsa, kaşıntı veya döküntüleri olursa huysuzlanır. Tercih edilen mamayı hemen değiştirmek gerekir.

 

Her canlının yavrusu gibi köpek yavruları da daha fazla bakıma ve korunmaya muhtaç durumdadırlar. Yavru köpeklerin beslenmelerine büyüklere göre biraz daha itina göstermek gerekir. Çünkü yavru köpekler vücutlarının savunmasız olmasından dolayı daha fazla mikrop almaya müsaittirler. Bağışıklık sistemleri daha düşüktür. Onlar küçük olmalarına rağmen yemek konusunda seçicidirler. Yavru köpeklerin besin ihtiyacı aslında yetişkin köpeklere oranla daha fazladır. Bu sebeple yavruların ihtiyacını karşılayabilecek proteinlerin mutlaka verilen mama içerisinde bulunması gerekmektedir. Bunun yanı sıra kalsiyum, fosfor ve vitamin ve besin içerisinde yer almalıdır. Elbette ki her canlı gibi şayet mümkünse yavru köpekler de anneleri tarafından emzirilmelidir. Bunu emzirme süresi altıncı veya yedinci haftada yavru köpeğin gelişim durumuna göre tamamlanabilir. Yavru köpeklere mamaları azar azar vermek gerekmektedir. Böylece yavru yerken sıkılmayacak, mamayı daha çok sevecektir. Yavru köpeklerin öğün sayısı bazen altıya kadar çıkmaktadır. Yavru köpeğin mama kabının ve su kabının ayrı ayrı olması onu tercih yapmak konusunda da geliştirecektir.

Orijen Yavru Köpek Maması

Orijen yavru köpek maması et grubu besinlerin biyolojik olarak belli oranlarda birleşimiyle oluşturulan bir mamadır. Mama içerisinde kullanılan tüm malzemeler yerel içeriklidir. Mama içerisinde yer alan tüm ürünlerin toplanma, avlanma ve pişirilme süreçleri tamamen firma kontrolü altındadır. Firmanın kendisine ait bir mutfağı bulunmaktadır ve tüm mamalar bu mutfakta hazırlanmaktadır. Yavru köpekler için üretilen mama çeşitlerinde her ürün doğal olarak kendi mutfağında hazırlanmakta ve paketlenmektedir. Tüm etiketler ürünün kendisine aittir. Dışarıda yapılmamaktadır. Her gün taze olarak alınan etler, yumurtalar ve sebzeler kendi içinde protein, vitamin ve mineral açısından bir depo halindedir. Bunlar en taze ve en doğal halleriyle minik dostlarımıza sunulmaktadır.