arama

Orijen 6 Balıklı Yetişkin Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Orijen 6 Balıklı Yetişkin Köpek Maması

Evcil hayvan beslemenin insanlara pozitif fayda sağladığı araştırmalarla kanıtlanmıştır. Hayvan beslemek yalnızlığı giderir, stresi azaltır, sosyal iletişimi güçlendirir ve egzersiz yapmanız için sizi teşvik eden etkilere sahiptir. Bir hayvanla hayatınızı paylaşmak karşılıksız sevgi hissetmenizi sağlar. Hayvan beslemenin kişilerin daha uzun yaşamalarını sağladığı bile kanıtlanmıştır.

 

Evcil hayvanlarımızın bakımı ve beslenmesi dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır. Köpeklerin sağlıklı beslenebilmesi için doğru mama seçiminin yapılması gerekir. Seçilen mamanın köpeğinizin günlük alması gereken protein, vitamin ve mineral miktarını tam olarak sağladığına dikkat etmeniz önemlidir. Köpeğinizi doğru miktarda mama kullanarak, uygun zaman aralıklarında beslemeniz gerekmektedir. Köpeklerin beslenme gereksinimleri cinsine, boyutuna göre büyük oranda değişiklik gösterebilmektedir. Köpeğinizin fiziksel özelliklerini belirlemeli ve uygun bir beslenme düzeni oluşturmalısınız. Köpekler için tahılsız mamalar seçilmelidir. Et ve protein bakımından zengin besin değerleri yüksek mamalar tercih edilmelidir. Köpeğinizin sağlıklı görünümünün korumasına destek sağlarlar.

 

Orijen 6 Balıklı Yetişkin Köpek Maması; 

 

Orijen Six Fish Dog 6 balıklı yetişkin köpek maması önemli bir proteinin kaynağı olan balık içerir. Yüksek omega-3 yağ asitleri ve düşük karbonhidratlar içeriği ile Orijen özellikle alerjisi olan köpekler için kullanımı uygundur ve içeriğinde hiçbir tahıl ürünü bulunmaz. Orijen biyolojik olarak köpeklerin beslenmesine uygun bir kuru köpek maması olup, köpeklerin beslenmesine yeni bir bakış açısı getirmeye çalışmıştır. Orijen, günümüzün modern yaşam tarzını getirisi olarak az hareket etmelerinden dolayı düşük kalorili beslenmesi gereken hayvanları dikkate alır ve köpeklerin anatomisine uygun beslenmesini sağlar. Orijen köpek Maması diğer köpek mamalarından farklı olarak üretilmiştir. Ayrıca özellikle çok alerjik ve beslenme hassasiyeti olan köpekler için tercih edilmesi önemlidir.

 

Orijen 6 Balıklı Yetişkin Köpek Maması İçeriği;

 

Protein kaynağı olarak balık içerir. Karbonhidrat kaynağı olarak patates içerir. Az karbonhidrat içerir. Meyve ve sebze açısından zengindir. Köpeğin sağlığını geliştirmek için besin değeri yüksek otlar ve probiyotik bakterini içerir Kesinlikle tahıl içermez. EPA ve DHA açısından zengindir.

 

Faydaları;

 

Taze balıktaki kaliteli proteinin yüksek oranı sayesinde köpeğinizin doğal beslenme gereksinimleri karşılar.

Taze balıktaki yüksek Omega-3 yağ asitleri deri ve tüylerin sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar.

Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.

Kas ve eklemlerin sağlıklı gelişmesini sağlar.

Köpeğinizin günlük alması gereken kalori miktarını sağlar.

Köpeklerde açlık hissenin uzun süreli yok olmasını sağlar.

 

Kullanımı;

 

Köpeğinizin yaşını ve kilosunu göz önüne alarak beslenme miktarını belirlemeniz gerekir. Günlük beslenme miktarını öğünlere bölerek ve gramajlarını ayarlayarak düzenlemelisiniz. Mamayı açtıktan sonra havayla temasını engelleyecek şekilde saklamalı, güneşle temasını önlemeli ve sıcakta bırakmamalısınız. Mamanın yanında içme suyunu vermeniz tavsiye edilir.

 

Markalar;

 

Aynı özelliklere sahip mamaları pek çok marka üretmektedir. Hangi ürünün seçileceğine tavsiyeleri ve markanın güvenilirliğini göz önünde bulundurarak karar verilmelidir. Mama seçimi yaparken köpeğinizin biyolojik özellikleri de dikkate alınmalıdır. Ürünleri güvenilir yerlerden büyük marketlerden ve petshoplardan tedarik etmeniz önerilir. Diğer satış noktaları tercih edilmemelidir. Açılmış veya paketi zarar görmüş ürünlerden kaçınmalısınız. Mama alırken mutlaka son kullanma tarihine dikkat etmek gerekir.

 

Orijen 6 Balıklı Yetişkin Köpek Maması

 

Gün içinde vücudumuzda sürekli olarak metabolik ve fizyolojik olaylar gerçekleşir. Bunun için besin almak yani enerji gerekmektedir. Bu enerji besinlerle dışardan hazır olarak alınır. Gün boyunca gerekli enerjiyi sağlayabilmeleri için almaları için köpeğinizin beslenmesini sağlamak sizin görevinizdir. Bir evcil hayvanı sahiplenmek hayatımıza bir ortak almak ve onlara kaliteli hayatlarını şartları sağlamak demektir. Evcil hayvanlarınızın hayatlarını kolaylaştırın. Sağlıklı, bakımlı ve beslenmesi dengeli olan hayvanlar bulunduğu ortamlar da huzurlu bir davranış sergiler.