arama

Online Mama Siparişi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Online Mama Siparişi

Online Mama Siparişi

Günümüzde evcil hayvan sayısı ve çeşidinin artmasıyla birlikte evcil hayvanların tüketeceği mama ihtiyacında da artış olmuştur. Mama üretimi birçok ülkede sıradan bir iş kolu haline gelmiştir. Öyle ki ABD’ de mama üretimi büyük gelir sağlayan başlı başına bir sanayidir. Elbette bu durum evcil hayvanların sağlık ve gelişimi açısından oldukça olumlu bir durumdur.

 

Geçmişte kuş, balık gibi küçük boyutlu hayvanlar evlerin içinde beslenmekteyken; kedi, köpek gibi hayvanlar fare yakalama, düşmanı uzaklaştırıp evi koruma gibi işlerde görevlendirilip kapı önlerinde beslenirdi. Günümüzde ise söz konusu kedi, köpek gibi hayvanlar insanlar tarafından çıkarcı düşüncelerle kullanılmayıp, dost canlısı özellikleri göz önüne alınarak evlerin içinde beslenmektedir. Öyle ki bu hayvanlar, insanlar için ev halkında biri durumuna gelmişlerdir. Öldüklerinde bile sahipleri çok üzülmekte ve uzun süre etkisinden kurtulamamaktadırlar.

 

İnsanların ve hayvanların bu denli ileri derecede arkadaş durumuna gelip aynı evi paylaşmaları, evcil hayvan bakımı ve beslenmesini daha da önemli ve itina ile yapılması gereken bir iş haline getirmiştir. Çünkü evcil hayvanlarda oluşabilecek herhangi gelişim ya da sağlık sorunu, hayvanların sağlığını tehdit edebileceği gibi insanların sağlığına tehdit edebilmektedir. Bu bakımdan evcil hayvanların bakımı ve beslenmesi, günümüzde profesyonel olarak ele alınmaktadır.

 

Evcil hayvanların sağlıklı şekilde yaşamlarına devam etmeleri için en önemli faktör şüphesiz ki hayvanların doğru ve sağlıklı mamayı tüketebilmesidir. Üretilen farklı markalardaki mamalara bakıldığında içerik olarak farklı türdeki mamalara rastlamak mümkündür. Örneğin; Etli, tavuklu, tahıllı, hatta elmalı, narlı kedi köpek mamaları piyasada mevcuttur. Bunun dışında kedi ve köpeklerin yaşına hatta cinsine göre bile farklı mama seçenekleri mevcuttur. Burada dikkat edilmesi gereken hayvana en ideal ve uygun mamanın verilmesidir. Yaşına, cinsine, damak zevkine, veteriner önerisine, alışkanlıklarına uygun bir mama seçmek akıllıca olacaktır. Örneğin; tahıl ve meyve ağırlıklı beslenen bir cinse, bol etli bir mama verildiğinde hayvanda sağlık açısından olumsuz değişiklikler görülebilir. Bu da hem hayvanı hem de sahibini olumsuz yönde etkileyebilir.

 

Evcil hayvan sahiplerinin en çok şikâyet ettikleri durum, hayvanlarının bakımı ve sağlığı açısından en uygun mamayı almaya çalışırken çok zaman kaybetmeleridir. Yeni bir hayvana sahip olmuş biri, hayvanı için en uygun mamayı ararken, daha önce kullanmış kişilerin ya da satıcıların tavsiyelerini dikkate alırlar. Ancak bazen evdeki hesap çarşıya uymaz. Tavsiye edilen mama, hayvanı olumsuz etkileyebilir. Uzun süredir hayvan sahibi olan kişiler ise hayvanlarının sevdiği ve onları olumlu etkileyen mamanın çeşidini ya da markasını bilselerde bulmakta zorluk çekebilirler. Çünkü çok satın alınıp, tüketilen mamalar pet shop ve mama satıcılarında her zaman bulunmayabilir. Bu nedenle hayvan sahibi, saatlerce dükkân dükkan dolaşıp mama aramak zorunda kalabilir.

Online Mama Siparişi

Bu adımda, internet üzerinden online mama siparişi bir adım öne çıkmakta ve önem arzetmektedir. Online olarak verilen mama siparişi hayvan sahiplerine büyük avantaj kazandırmakta ve hayvan beslemeyi zaman zaman moral bozan bir durum olmaktan çıkarmaktadır. Online mama siparişi herşeyden önce hayvan sahiplerine büyük zaman kazandırmaktadır. Saatlerce dolaşıp mama aramak artık ilkel bir yöntem durumuna gelmektedir. Bu da şüphesiz ki hayvan sahipleri açısından çok olumlu bir gelişmedir. Online mama siparişinin bir diğer önemli faydası da; internet üzerinden mamanın özelliklerinin ve içeriğinin hayvan sahipleri tarafından kolayca öğrenilebilmesidir. İnsanlar, besledikleri hayvanın yaşını, cinsine ve diğer özelliklerine göre en uygun mamayı kolayca seçebilirler. Bunun yanında pet shoplara ve mama satıcılarına ödenen mama fiyatına göre online sipariş ile satın alınan mamalar için oldukça ucuz bir bedel ödenir. Öyle ki, online siparişlerde dönem dönem yüzde otuzlara varan indirimlere bile rastlanılmaktadır.

 

Evcil hayvan beslemenin insanlar üzerinde yorucu ve moral bozucu bir durum olmaktan çıkması, insanların hayvanlarını daha da sevmesi ve evcil hayvan beslemenin gerçek manada keyifli bir durum olması için; öncelikle yapılması gereken mama temininin kolaylaşmasıdır. Mamanın kolay temin edilmesi de günümüz şartlarında online mama siparişi ile mümkündür. Online mama siparişi, hem hayvan sahibini hem de hayvanı mutlu edecek; aralarındaki dostluk ve uyum daha da artacaktır.