arama

Ok Soslu Kuzulu Hindili Köpek Konserve Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Ok Soslu Kuzulu Hindili Köpek Konserve Maması

Ok Soslu Kuzulu Hindili Köpek Konserve Maması

Eğer sizin de bir köpeğiniz varsa ona mutlaka Ok Soslu Kuzulu Hindili Köpek Konserve Maması yedirmenizi tavsiye ederiz. Siz de şunun farkına varacaksınız ki köpeğiniz bu mamanın tadına doyamayacak. Çok büyük bir hevesle yiyip bitirecektir.

 

Bir yavru köpek 6 ayını tamamlayana kadar günde en az 3 sefer beslenmesi gerektiği uzmanlar tarafından ifade edilmektedir. Yavru köpekler 6 ayını tamamladıktan sonra ki zaman diliminde ise günde sabah ve akşam olmak üzere 2 sefer beslenmesi genellikle yeterli olmaktadır. Eğer köpeğiniz küçük ırklardan birisine mensup ise 12 ayı geçtiğinde büyük ırklardan birine mensup ise 15 ayını tamamladıktan sonra onu günde bir öğün beslenmeye düzenine geçirebilirsiniz.

 

Köpekler geçmişten günümüze kadar hep insanlarla yaşamışlardır. Köpeklerin büyük bir kısmı dost canlısıdır. Eğer köpeğinizi siz büyütmüşseniz size ne kadar sadık davrandığının farkına varmışsınızdır. Köpekler günümüzde zevk için, ev güvenliği için veya eskiden olduğu gibi çobanlık için de kullanılabilmektedirler. Hal böyle olunca köpekler insanlarla yaşadığı günden beri köpeklerin de bazı sağlık sorunları ortaya çıkmıştır. Köpeklerin başta gelen sağlık sorunlarının nedenlerinden birisi de beslenme problemleridir. Eğer köpeğinizi hastalanmasını istemiyorsanız, her zaman sağlıklı olmasını dinç olmasını istiyorsanız onun beslenmesine mutlaka dikkat etmelisiniz.

 

Köpekleri genellikle boyutlarıyla birlikte ele alırız. Köpeklerde beslenmede dikkat edilmesi gereken köpeğin kilosu ve yaşının oranıdır tabi ki. Köpeklerde beslenme de dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi de özellikle büyük ırklarda ve dev ırklarda yemek yedikten sonra mutlaka bu hayvanları dinlendirmemiz gerekmektedir. Bu tür köpeklerimiz beslenme sonrasında oynadıkları oyunlar, çok hızlı egzersizler, hoplayıp atlamaları köpeklerde hayati tehlike arz eden mide torsiyonuna neden olabilmektedir. Peki nedir bu mide torsiyonu? Mide torsiyonu midenin ters dönmesiyle kilitlenmesi olayıdır. Bu nedenlerden iri ve dev köpeklerde beslenme sonrasında en uygun olanı onların istirahat etmesidir.

 

Köpeklerimizi beslerken dikkat etmemiz gereken konulardan bir tanesi de köpeklerin mamalarının bayat olmamasıdır. Köpek mamalarını köpeklere vereceğimiz zaman sıcaklıklarını da onların yiyebileceği kıvama getirmeliyiz. Köpek mamasının çok sıcak veya çok soğuk olması da köpeklere zarar verebilmektedir.

 

Köpeklerinize siz de takdir edersiniz ki kesinlikle minik ve sivri kemikli olan et ürünlerini vermeyiniz. Köpeklere vermemeniz gereken minik ve sivri kemikli etlere örnek gösterecek olursak eğer tavuk, pirzola, tavşan ve benzeri et çeşitleridir. Bu çeşit kemikler kolaylıkla kırılabilirler. Kırıldıklarında ise köpeğinizin gırtlağına, yemek borusuna, bağırsaklarına veya midesine girip kesiklere neden olup ölümcül sebepler meydana getirebilmektedir.

 

Köpeğinizin sağlığını düşünüyorsanız eğer kesinlikle onlara şekerli şeyler ve çikolata benzeri ürünler vermek yerine Ok Soslu Kuzulu Hindili Köpek Konserve Maması verebilirsiniz. Sebebine gelecek olursak eğer; şekerli ürünler insanlarda olduğu gibi köpeklerde de çeşitli hastalıklara neden olmaktadır. Bunlara bir örnek verecek olursak eğer şeker hastası olabilirler.

 

Köpeğinize Ok Soslu Kuzulu Hindili Köpek Konserve Maması vereceğiniz zaman yanında mutlaka her zaman temiz, berrak ve taze su bulundurmalısınız. Konserve mamalarda mutlaka üretim ve son tüketim tarihlerine dikkat ediniz. Mama kutusunu açtıktan sonra en kısa süre zarfında köpeğinize tükettirmeniz büyük önem arz etmektedir. Çünkü mamalar çok kısa bir süre içerisinde bozulabilmektedir.

Ok Soslu Kuzulu Hindili Köpek Konserve Maması

Köpeklerin beslenmelerinde köpeklerin kiloları ve yaşları da tabi ki çok önemlidir. Köpeğinizi besleyeceğiniz zaman mutlaka onun ağırlığını ve yaşını göz önünde bulundurarak gündelik önerilen gramajlara uygun bir şekilde beslenmelerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Günlük bir köpeğin beslenmesi gereken miktarını öğünlere bölerek hesaplayıp köpeği beslemelisiniz.