arama

N&D Kuzu Etli Yaban Mersinli Tahılsız Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

N&D Kuzu Etli Yaban Mersinli Tahılsız Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması

Köpeklerimiz bizim için bir hayvan sever olarak çok değerli varlıklardır. Bu hayvanlar için yapmadığımız şey kalmaz bazen. Çoğu kez hastalanabilir mesela. Bu hastalık köpek için iyi olmayan bir durum fakat köpeğimizin hastalanması bizim için de iyi olmayan durumlar arasında. Onun için endişelenmemiz ve hatta ona karşı duyduğumuz sevgi her şeyi anlatmakta çünkü. Küçük bir yavru olarak aldığınız köpek sizin bir çocuğunuz gibi olmuştur. Sözünüzü dinleyen, size karşı saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde olan bu hayvanlar çok değer edinmiştir hayatımızda. Bu onlar için oldukça sevindirici bir durumdur.

 

Onların yiyeceklerine, bakımına, aşısına bakmak bizim sorumluluğumuz olmuştur. Özellikle de yiyecek. Hayvan severler yiyecekleri köpeklerine verirken verdiği yiyeceklerin onlar için ne etki yaptığını veya onlara karşı zararlı olup olmadığına dikkat etmelidir. Onlar için aldığı mamanın araştırmasını yapmadan almamalı köpeği için uygun olup olmadığına dikkat etmelidir. Hayvan sever bir kişi köpeğine mama almak istiyor ve bu mama Kuzu Etli Yaban Mersinli Tahılsız Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması ise gayet uygun seçim yapmış demektir. Bu mama yetişkin köpekler açısından oldukça uygun olup köpekler tarafından da oldukça sevilebilen bir mama türüdür. Alan ve kullanan kişiler tarafından genel olarak beğenildiği söylenen güzel ve olumlu yorumlar söylenmekte.

 

Zararı var mıdır?

 

Bu yetişkin köpek mamasının içerisinde kullanılan tüm et ve et ürünlerinde antibiyotiksiz, hormonsuz ve bu mama için avlanılan hayvanların katliam yapılmadan avlanılmış durumda. Bu mama adına yapılan et ve et grupları arasında gayet geniş bir denetim ile çiftlik ve çiftlik yan sanayilerinden gelen özenle seçilmiş etlerden oluşmakta. Kesinlikle hayvan atığı gibi sorun yaratabilecek sıkıntılı durumlar bulunmamaktadır.

 

İçerisindekiler

 

Vitamin ve mineral içeren, yüksek oranda taze meyve ve sebze bulunduran, şifalı bitkiler içeren,%26 oranında kemiksiz kuzu eti, %25 oranında kurutulmuş kuzu eti, kurutulmuş ringa balığı eti içermektedir. Yanı sıra balık yağı, kurutulmuş sebze ve meyveler, kurutulmuş şifalı bitki ürünleri, frenk üzümü, patates, elma, portakal, bezelye, havuç ve benzeri birçok ürün içerir. Bu mama köpekler tarafından oldukça hoş ve gayet iştahla yiyebileceği sağlıklı bir mama içeriğinden oluşmakta. Köpeklerin özellikle de protein sahibi olması gerekiyor. Bu proteinler köpekler için oldukça yararlı ve sağlıklıdır. İşte bu ”Kuzu Etli Yaban Mersinli Tahılsız Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması” içerisinde köpekler için yeterli olup oldukça uygun oranda proteine sahiptir. Köpekler gün içerisinde normal olarak tüketebileceği karbonhidrat oranının düşük olmalıdır. Karbonhidrat oranı gün içerisinde az tüketilmesi gereklidir köpekler için

N&D Kuzu Etli Yaban Mersinli Tahılsız Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması

İşte bu mama içerisinde karbonhidrat oranı da oldukça düşük düzeyde ve köpeklere uygun biçimde üretime sürülmektedir. Köpekler için gayet uygun mama olan ve fiyatı da kilogramına göre değişebilen bir mamadır. Yani 2,5 kg 75 lira veya 12 kg 219 olabilen türdür. Genellikle büyük alışveriş AVM merkezlerinde, pet shop satış bayilerinde ve internet üzerinden alım yapılabilen üründür. İnternet üzerinden alım yaparken güvenilir sitelerden almak sizin için iyi olacaktır. Mamayı almadan önce bir veteriner veya bir pet shop satış temsilcilerinden bilgi almak size fayda sağlayacak ve köpeğiniz açısından iyi olacaktır. Alerji olma, ufak rahatsızlıklar meydana gelebilir. Bu durum ile karşılaşılma sonucunda mama değiştirmek iyi olacaktır. Her köpek bu mamayı sevecek veya rahatsızlanma durumu olmayacak diye bir şey yoktur. Bazı mamalar bazı köpekler üzerinde alışılmamış durumlar yaratabilir bu da sizi üzebilir. Alırken araştırmakta fayda vardır.