arama

Mio Kuzu Etli Köpek Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Mio Kuzu Etli Köpek Konservesi

Bebek bir köpek için 6 aylık olana kadar 1 gün de bir kez beslenmelidir. Bunun kararını veteriner hekimin sağlık koşullarına göre vermesinin daha doğru olduğunu bilmek ile birlikte, 6 ayı geçtikten sonra sabah ve akşam olmak üzere iki öğün besin tüketmesi yeterli olacaktır. Öncelikle mamalar ırk özellikleri ayırmaksızın yeni doğan köpekler, süt emme döneminde olan köpekler, sütten ilk kesilme dönemin de olan köpekler, Büyüme ve gelişme döneminde olan köpekler, Erişkin köpekler, yaşlı köpekler ve gebelik laktasyon dönemin deki beslenme olmak üzere birçok gruba ayrılır.

 

Her kategorinin kendi içerisin de ırkının da özelliklerine bağlı olarak yaş aralıkları da göz önün de tutularak mamaların değiştiğini yıllar içerisin de köpeğinizin de bir değişiklik arayacağını bilmeniz de fayda var. Küçük ırk köpekler için üretilmiş olan mamaları tüketmek hem köpeğinizin ağız yapısıyla doğrudan orantılıdır. Hem de sağlığı için alması gereken vitaminleri içerir. Küçük ırk köpekler için aynı zaman da ırk özeliği ve aynı zaman da ağız yapısı ile alakalı mamalar tüketmesi gerekir. Genellikle ilk aşamalar da köpeğinizin bu mamaları sevmemesi olağan bir durumdur. Ona kesinlikle sofranız da yediğiniz bir yemek ile beslememeniz gerekir. Bu beslenme onun alışmasına sebep olur. Köpekler için özel olarak üretilmiş konsantre (konserve) mamalar ve aynı zaman da kuru mamalar ile beslenmesi gerekmektedir.

 

Yavru köpeğinizin özellikle bu besinler ile beslenmesin de ki en büyük sebep ise onun anatomisi ile insan anatomisi aynı olmamasıdır. Aynı besinleri tüketmemiz insanlar açısından da hayvanlar açısından da doğru değildir. Bazı özel olarak 1. kalite de olan mamaların arkasın da savaş anın da ya da her hangi bir zor durum anın da belirli bir miktar yenebilir yazıyor ama bu durum her mama için geçerli değildir.

 

Köpeğinizin Yeme Alışkanlıkları Hakkında Bilgiler

 

İlk olarak Köpeğinize kesinlikle siz yemek yemeden yemek vermeyiniz. Bu durumu eğer göz ardı ederseniz köpekler sürü komitesinden geldikleri için liderlik içgüdüsü ile kimin lider olması gerektiğini bilmeleri gerekir. Öncelikle tavsiye edilen bir kuru mama ile başlamanız köpeğiniz için minik sevimli dostunuz için en ideal durum olacaktır. Sonrasın da dönem dönem Mio Kuzu Etli Köpek Konservesi ile bu yeme alışkanlıklarına devam etmeniz gerekir. Mio Kuzu Etli Köpek Konservesi içeriğin de bulunan vitaminler köpeğinizin daha sağlıklı bir yaşam sürdürmesi için üretilmiştir. 415 gram olup içerisin de gerçek kuzu etinden elde edilmiş konserve mamadır. Bileşimin de ise et ve et yan ürünleri tahıl mineraller vitaminler ve proteinler yer alır. Analitik yapısın da ise ham proteinler, Ham yağlar, Ham selüloz ve ham küller gibi birçok besin maddesi bulunur. Besin katkı maddeleri ise vitamin A, Vitamin D3 70 u kg Vitaminler E 3,5 mg olmak üzere ürün içeriğin de fazla miktar da alınması gereken gıdalar besinler mevcuttur. Bunlardan en önemlisi gerçek ürünlerin kullanılıyor olmasıdır.

Mio Kuzu Etli Köpek Konservesi

Mio Kuzu Etli Köpek Konservesi mamasını hemen hemen bütün pet shoplardan ve veteriner kliniklerinden bulmanız mümkündür. Bunun için yapmanız gereken konserve mamanı, ,içeriğini araştırmak aynı çocuğunuza bir gıda takviyesi uygular gibi köpeğinize de aynı gıda takviyesini uyguluyormuş gibi araştırma yapıp düzgün ve sağlıklı beslenmesini sağlamaktır. Ürün paketin arkasın da yer alan bilgiler ile en sağlıklı sonuçlara yer alacaksınız. İlgili veteriner hekim sayesin de köpeğinizin gelişimini etkileyen mama seçimlerin de size yardımcı olacaktır.