arama

Miglior Gatto Preferiti Kuzu ve Pirinçli Köpek Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Miglior Gatto Preferiti Kuzu ve Pirinçli Köpek Konservesi

Eğer evinizde köpek bakıyorsanız köpek maması seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Yani bu da aynı zamanda şu demek oluyor, köpeğinize kendi yemek artıklarınızdan vermemelisiniz, ona onun için özel olarak hazırladığınız ya da özel olarak aldığınız mamalardan vermelisiniz. Siz önüne koyduğunuzda yiyecektir ancak bu onun sağlığı için doğru değildir ve bu nedenle onun yemek artıkları ile beslenmemesi gerekir.

 

Köpek maması seçerken nelere dikkat etmeli?

 

Köpeğiniz için kuru ya da yaş mama hangisini alacağınıza karar vermelisiniz. Ancak size tavsiyem sadece kuru mama ya da sadece yaş mama olmamasıdır. Çünkü özellikle kuru mama tüketiyorsa sadece köpeğinizin sindirim sistemi ile ilgili sıkıntıları oluşabilir. Sürekli olarak kuru mama yemesi onun sağlığı için doğru olmayabilir. Bu nedenle bir öğün kuru mama veriyorsanız bir öğün de yaş mama vermelisiniz. Mama seçerken dikkat edeceğiniz şey sadece kuru ya da yaş olması değil tabi ki. Mamanın içeriğindeki besin değerleri de oldukça önem taşımaktadır. Yani aldığınız mama sadece et ya da sadece tahıl ve sebze içeren bir mama olmamalıdır. Mamanın içeriğinde köpeğinizin ihtiyacını karşılayacak diğer besin kaynakları da bulunmalıdır.

 

Mama seçimi yaparken dikkat edeceğiniz bir diğer husus da alacağınız mamanın köpeğinize uygun olup olmadığıdır. Yani siz köpeğinizin cinsine, yaşına, kilosuna göre hangi türde bir mama uygunsa onu almalısınız. Her köpek aynı mamayı yiyemez ya da yese bile her mama sizin köpeğinizi ihtiyacını yeterince karşılamayabilir. Bu nedenle yapmanız gereken onun için en uygun mamayı almaktır. Köpeğinizin sağlığı yerindeyse ve siz onu düzenle olarak egzersize çıkarıyorsanız onun için Miglior Gatto Preferiti Kuzu ve Pirinçli Köpek Konservesi gibi mamalar ideal bir mama olabilir. Miglior Gatto Preferiti Kuzu ve Pirinçli Köpek Konservesi içeriğinde, taze et kullanılmaktadır ve taze et oranı %33’dür. Bu mama köpeğiniz için gerekli olan tüm vitamin, protein ve mineralleri içermektedir ve bu nedenle köpeğinizin hem kemik ve kas gelişimini destekler hem de sindirim sistemini düzenler.

 

Miglior Gatto Preferiti Kuzu ve Pirinçli Köpek Konservesi, etin yanı sıra köpeğiniz için gerekli olan tahıl grubunu da içermektedir. Köpeğinizin sadece et ağırlıklı beslenmesi doğru değildir, diğer besin kaynaklarının da faydasını görmelidir. Ayrıca bu mama kullanıma hazır halde sezi gelir, yani mamayı hazırlamak için herhangi bir uğraşa girmek zorunda kalmazsınız. Yapacağınız tek şey mamayı köpeğinizin önüne açıp koymak olur. Miglior Gatto Preferiti Kuzu ve Pirinçli Köpek Konservesi, Omega-3 ve 6 açısından da zengin bir mamadır. Köpeğiniz yiyeceği bu mama ile birçok vitamin, yağ ve protein ihtiyacını karşılamaktadır. Üstelik son derece uygun bir fiyata sahip olan bu mama bütçenizi çok da sarsmayacaktır. Miglior Gatto Preferiti Kuzu ve Pirinçli Köpek Konservesi köpeğiniz için gayet kaliteli ve güvenilir bir seçim olacaktır.

Miglior Gatto Preferiti Kuzu ve Pirinçli Köpek Konservesi

Köpeğinizin beslenmesinde onun nasıl bir mama yediği çok önemlidir. Yedikleri mama ile sağlıklı olacakları yerde aksine sağlıklarından olabilirler, bu nedenle mama seçiminde size düşen şey mümkün olduğunca çok dikkat etmektir. Alacağınız mamanın onun bünyesine uygun bir mama olması gerekir. Eğer bu seçimi siz yapamıyorsanız, veterinerinizden yardım alabilirsiniz. Veterineriniz bu konuda size gerekli bilgiyi verecek, köpeğinizin muayenesini yaparak onun için en doğru mamaya karar verecektir. Buradan sonra size düşen kısım köpeğiniz için karar verilen mamayı alıp ona yedirmek ve onun diğer ihtiyaçlarını mümkün olduğunca karşılamaya çalışmaktır.