arama

Miglior Gatto Cane Dana Etli Yavru Köpek Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Miglior Gatto Cane Dana Etli Yavru Köpek Konservesi

 

Miglior Gatto Cane Dana Etli Yavru Köpek Konservesi

Eğer sizin de yavru bir köpeğiniz varsa ona mutlaka Miglior Gatto Cane Dana Etli Yavru Köpek Konservesi tattırın. Siz de göreceksiniz ki köpeğiniz bu mamanın tadına bayılacak. Çok büyük bir iştahla tüketecektir.

 

Bir yavru köpek 6 ayını tamamlayana kadar günde en az 3 veya 4 sefer beslenmesi gerekmektedir. Yavru köpek 6 ayını tamamladıktan sonra ise günde sabah ve akşam olmak üzere 2 sefer beslenmesi yeterli olmaktadır. Eğer köpeğiniz küçük ırklardan ise 12 ayı geçtiğinde büyük ırklardan ise 15 ayını tamamladıktan sonra günde bir öğün beslenmeye geçebilirsiniz.

 

Köpeklerde beslenmeye özellikle büyük ırklarda ve dev ırklarda yemek yedikten sonra mutlaka dinlendirilmelidirler. Köpeklerin beslenme sonrasında oynadıkları oyunlar, çok hızlı egzersizler, hoplayıp atlamaları köpeklerde hayati tehlike arz eden mide torsiyonuna sebebiyet verebilir. Mide torsiyonu nedir? Mide torsiyonu midenin ters dönmesi olayıdır. Bu nedenlerden dolayı köpeklerde beslenme sonrasında en uygun olanı onların istirahat etmesidir. Köpeklerin mamalarının bayat olmamasına dikkat etmelisiniz. Sıcaklıklarını da onların yiyebileceği kıvama getirmelisiniz. Çok sıcak veya çok soğuk olması da köpeklere zarar verebilmektedir.

 

Köpeklerinize siz de takdir edersiniz ki kesinlikle minik ve sivri kemikli olan et türleri vermeyiniz. Köpeklere vermemeniz gereken minik ve sivri kemikli etlere örnek gösterecek olursak eğer tavuk, pirzola, tavşan ve benzeri. Bu çeşit kemikler kolaylıkla kırılabilmektedirler. Kırıldıklarında ise köpeğinizin gırtlağına, bağırsaklarına veya midesine saplanıp kesiklere neden olup ölümcül sebepler doğurabilmektedirler.

 

Köpeğinizin sağlığını düşünüyorsanız eğer kesinlikle onlara şekerli şeyler ve çikolata benzeri ürünler vermemelisiniz. Bu tür besin maddeleri insanlarda olduğu gibi köpeklerde de çeşitli hastalıkların gelişmesine neden olmaktadır. Örneğin en basiti şeker hastası olabilirler.

 

Köpeğinize Miglior Gatto Cane Dana Etli Yavru Köpek Konservesi vereceğiniz zaman yanında mutlaka her zaman temiz, berrak ve yeni su bulundurmalısınız. Konserve mamalarda mutlaka üretim ve son tüketim tarihlerini kontrol ediniz. Mama kabını açtıktan sonra en kısa süre zarfında köpeğinize tükettirmeniz gerekmektedir. Çünkü mamalar çok kısa bir süre zarfında bozulabilmektedir.

 

Köpeklerin beslenmelerinde köpeklerin ağırlıkları ve yaşları da tabi ki çok önemlidir. Köpeğinizi besleyeceğiniz zaman mutlaka onun kilosunu ve yaşını göz önünde bulundurarak gündelik önerilen gramajlara uygun bir şekilde beslenmelerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Günlük bir köpeğin beslenmesi gereken miktarını öğünlere bölerek köpeği beslemelisiniz.

 

Köpeğinizi sizden veya başka yerlerden kalan yemek artıklarıyla beslemenizi tavsiye etmiyoruz. Onların da insanlar gibi bir vücut bünyeleri bulunmaktadır. Köpeklerin beslenmeleri de bu bünyelerine uygun olarak yapılmalıdır. Eğer yavru köpeğinizi Miglior Gatto Cane Dana Etli Yavru Köpek Konservesi ile beslerseniz dengeli bir şekilde beslenmesini sağlamış olursunuz. Bunun için veteriner hekiminize danışabilirsiniz.

Miglior Gatto Cane Dana Etli Yavru Köpek Konservesi

Yavru köpeğinizin sağlığı için onun seveceği konserveleri tercih etmelisiniz. Bunun için size vazgeçilmez konservelerden olan ve yavru köpeğinize beslenmeyi büyük bir haz haline getirecek olan Miglior Gatto Cane Dana Etli Yavru Köpek Konservesi tercih etmenizi öneririz. Köpekler de gelişim süreleri boyunca hayatlarının çeşitli safhalarında gereksinim duydukları ihtiyaçları da değişmektedir. Yani burada yavru bir köpek için doğru olan bir seçenek yaşlı bir köpek için doğru olmayabiliyor. Bu sebeplerden dolayı köpeğinizin sağlığı için ona en uygun besini seçmelisiniz. Köpeğinize ne olduğu belirsiz olan artık yiyecekleri yedirmemenizi öneririz. Çünkü bu besinler bozulmuş olabilir. Bu besinler köpeğinizin midesini bozabilir onu rahatsız edebilir. Kaliteli bir mamada olması gereken tüm özellikler miglior gatto cane dana etli yavru köpek konservesi bulunmaktadır.