arama

Miglior Cane Tavuklu Ve Hindili Katkısız Yetişkin Köpek Konserve Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Miglior Cane Tavuklu Ve Hindili Katkısız Yetişkin Köpek Konserve Maması

Miglior Cane Tavuklu Ve Hindili Katkısız Yetişkin Köpek Konserve Maması

 

Köpekler insanların en sadık dostlarıdır. Birçok insanın evinde bulunan bu hayvanların bakımı, eğitimi, mama seçimi çok önemlidir. Köpekler dost canlısıdır ve dostluk kurmaya bayılırlar. Onları eğitmek sizin elinizdedir. Ödül ve ceza yöntemi ile doğru bir şekilde eğitim verebilirsiniz. Mesela evde bir kişi yaptığı yanlış bir şeyden dolayı ona ceza veriyorsa diğer bir kişi gidip te onu sevmemeli. Bu onun yaptığı yanlışı anlamamasına neden olur. Banyoları, tuvalet eğitimleri ile bazı hayvanlara bakış daha fazla ilgi istemesine rağmen köpekler çok çabuk öğrenen hayvanlardır. Köpekler tüylerinin fırçalanmasından çok hoşlanırlar. Birçok alanda da kullanılan bu hayvanlar çok akıllıdır. Kimi bir polis köpeği, kimi bir çoban köpeği, kimi av köpeğidir. Cinslerine ve eğitimlerine göre ayrılırlar. Köpekler keskin koku alma yeteneğine sahiptir.

 

Köpeklere günde bir ya da iki öğün yemek vermeliyiz. Sularını sürekli bulundurmalıyız. Yetişkin köpeklerin aldıkları gıdalarda yağ, protein ve karbonhidrat bulunmasına dikkat etmeliyiz. Yaptığı her hangi bir aktiviteden sonra ( yürüyüş, oyun gibi ) beslemeliyiz. Köpeğimiz koşucu, polis ya da av köpeği ise vücudunun ihtiyacı olan oksijen ve demiri karşılaması için E vitamini ve Selenyum gibi maddelerin takviyesi yapılmalıdır. Fosfor ve kalsiyum dengede tutulmalı aksi takdirde aşırı kalsiyum kireçlenmeye neden olabilir.

 

Köpeğimizin ırkına bağlı olarak kilosu dengede tutulmalı ne aşırı zayıf ne de aşırı şişman olmamalı. Hazmı kolay gıdalar tercih edilmeli. Gıdasındaki selülozun dengesi çok önemlidir. Selüloz doygunluk hissi verirken bağırsakların rahat çalışmasına yardımcı olur. Köpekler laktozu ( süt şekerini ) sindiremedikleri için mamalarında olmamasına dikkat etmeliyiz. Yeterli vitamin ve minareler almalı. Mama ya da gıda değişimi yaparken köpeğimize bunu yavaş yavaş alıştırmalıyız. Aksi takdirde bu değişim köpeğimizde rahatsızlığa neden olabilir.

 

Günümüzde artık köpeğimizin ırkına cinsine göre mamalar üretilmektedir. Bu mamalar sayesinde köpeğimiz çok iyi bir şekilde beslenmektedir.  MİGLİOR CANE TAVUKLU ve HİNDİLİ KATKISIZ YETİŞKİN KÖPEK KONSERVE MAMASI yetişkin olan köpeğiniz için ideal bir mamadır. Miglior Cane Tavuklu ve Hindili Katkısız Yetişkin Köpek Maması içeriğindeki yüksek kaliteli ham maddeler ve sos içerisinde hindi ve tavuk eti taneli olan yetişkin maması köpeğiniz için eşsiz lezzetin yanında dengeli beslenme sağlar.

 

Miglior Cane Tavuklu ve Hindili Katkısız Yetişkin Köpek Maması, et ve yan ürünlerinden Tavuk min . 5, Hindi min . 4,5, tahıllar, mineraller içermektedir. İçeriğinde ki renklendiriciler Avrupa Birliği standartlarına uygundur.

Miglior Cane Tavuklu Ve Hindili Katkısız Yetişkin Köpek Konserve Maması

Miglior Cane Tavuklu ve Hindili Katkısız Yetişkin Köpek Maması analizi Nem: 80 , Ham Protein : 7 , Ham Yağ : 6 , Ham Lif : 1.20 , Ham Kül : 3 , Vitamin D3 : 200IE / kg , Vitamin E 5 mg / kg , Bakır Sülfat 2 mg / kg , içerir . Mama son kullanma tarihinden 24 ay önce üretilmiştir. Yetişkin bir köpek için vücut ağırlığı 5 _ 6 kg olanlar için 400 gr Miglior Cane Tavuklu ve Hindili Katkısız Yetişkin Köpek Maması verilmelidir.