arama

Miglior Cane Tavuklu, Pirinçli Ve Sebzeli Katkısız Köpek Konserve Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Miglior Cane Tavuklu, Pirinçli Ve Sebzeli Katkısız Köpek Konserve Maması

Miglior Cane Tavuklu, Pirinçli Ve Sebzeli Katkısız Köpek Konserve Maması

Evinizde sizinle birlikte yaşayan, sevimli dostunuzun en sağlıklı şekilde ve uzun bir hayata sahip olmasını istemez miydiniz? Bunun için ilk olarak kedi ya da köpeğinizin tükettiği mamayla ilgili tüm bilgileri edinmelisiniz. Gerek uzman veteriner hekim gerekse araştırma yapabileceğiniz kedi ya da köpek bakımı hakkında yazılmış kitaplardan yardım almalısınız. Kedi veya köpek sahiplerinin en çok merak ettiği sorulara teknik ve doğru açıklamalarla cevap verdiğimiz bu yazıyı okumanız da hayvan bakımı ve eğitimiyle ilgili bilgi sahibi olmanıza katkı sağlayacaktır.

 

l Kedi ya da Köpeğimi Nasıl Beslemeliyim?

 

Evinizde evcil bir dostunuzun bulunmasını istiyorsanız, onun bakımıyla ilgili bilgi sahibi olmalısınız. Beslemeyi düşündüğünüz hayvan kedi ya da köpekse, mamalarını seçmek oldukça önem taşıyacaktır. Kalitesiz ve ucuz mamalar, evcil dostunuzun sindirim ve bağışıklık sistemlerini oldukça olumsuz etkileyebilir. Bunun sonucunda, kusma, ishal, iç parazit oluşumu, halsizlik, bulantı gibi belirtiler görülebilir. Bu tür hastalıklar hem sizin hem de sevimli dostunuzun hayat kalitesini azaltacaktır.

 

Bunlara sebebiyet vermemek için, piyasada cezbedici ambalajlarla kaplanmış olmasına rağmen, adını hiç duymadığınız, uzmanların çok önermediği mamalardan uzak durmalısınız. Aynı zamanda, kedi ya da köpeğinizin aşırı beslenmediğine de emin olmalısınız. Aşırı beslenme tıpkı insanlarda olduğu gibi kedi ya da köpeklerde de kalp ve damar rahatsızlıklarına, iç organ yağlanmasına sebep olabilir. Bu tür hastalıkların önüne geçmek için, tek yapmanız gereken doğru mamayı seçmek ve her gün dostunuzun yediği mama miktarını kontrol etmektir. Uzman veteriner hekimden bir ölçek isteyebilirsiniz. Her gün tükettiği mamayı bu ölçek yardımıyla koyabilirsiniz. Sevimli dostunuzun buna alışması biraz zaman alabilecektir. En başta mamasının miktarı ona az gelebilir. Ancak, zamanla bu duruma alışacaktır. Aksi halde, her gün bir önceki güne göre daha çok mama yemek isteyebilir ve böylece aşırı kilo alabilir. Aşırı kilolu olan kedi ya da köpekler sağlıklı bir hayat yaşayamazlar.

 

 

l Kedi ya da Köpeğimin Mamasını Sevip Sevmediğini Nereden Anlarım?

 

 

Tıpkı insanlar gibi hayvanların da çeşitli ruh halleri ve birbirlerinden farklı karakterleri vardır. Kimi hayvanlar çok seçici davranırken, kimileri daha kolay beğenebilmektedir. Evinizde sizinle pek çok zaman paylaşan kedi veya köpeğinizin her gün tükettiği kuru veya yaş mamasının hoşuna gidip gitmediğini anlamak hiç de zor değildir. Yalnızca gözlem yeteneğinizi kullanmalısınız. Evcil hayvanınızın mamasını her gün yiyip yemediğini kontrol etmelisiniz. Eğer dostunuz mamasını yalnızca koklamakla yetiniyor ve yemiyorsa, mamasını sevmemiş demektir.

 

Evimi benimle paylaşan bir köpeğim var. Köpeğimin mamasını sevmediğini anladığımda ne yapmalıyım?

 

 

Köpeğinizin mamasını beğenmemesi halinde, yediği mama markasını bir yere not ederek ya mamanın markasını ya da içeriğini değiştirmelisiniz. Bu değişikliği de kaliteli ve güvenilir mamalar arasından seçtiğiniz bir mamayla gerçekleştirmelisiniz. Aksi halde, köpeğinizin sağlığının bozulması riski ortaya çıkabilecektir.

 

Piyasada Bulunan Binlerce Mama İçerisinde En Sağlıklı ve Güvenilir Mama Hangisidir?

Miglior Cane Tavuklu, Pirinçli Ve Sebzeli Katkısız Köpek Konserve Maması

Piyasada kalite ve sağlıklı olmak açısından sınıfta kalan pek çok mama bulunmaktadır. Diğer birçok yaş ve kuru mama ise uzman veteriner hekimler tarafından da tavsiye edilmektedir. Bu güvenilir mamalar, yıllardır koruduğu standartlar sayesinde, hayvan dostlarımızın sağlığında olumsuz bir etki yaratmazlar. Kalitesini ve güvenilirliğini kanıtlamış markalardan bir tanesi Miglior’dur. Eğer evinizde bir köpek besliyorsanız, onun uzun ve sağlıklı bir hayat sürebilmesi için ona en iyi mamayı vermelisiniz. Köpeğiniz Miglior Cane Tavuklu, Pirinçli ve Sebzeli Katkısız Köpek Konserve Maması yediğinde, hem değişik bir tat alacak hem de bu tadı sevecektir.