arama

Kuzu Etli Köpek Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kuzu Etli Köpek Maması

Kuzu Etli Köpek Maması

Evlerimizde beklediğimiz kedi, köpek, kuş, kaplumbağa ve balık gibi hayvanlar evlerimizin küçük misafirleridir. Bu misafirler içerisinde yer alan köpekler duygusal anlamda bizleri daha iyi anlamaktadır. Sadık olmasıyla bilinen köpekler oldukça iyi dosttur. Üstelik evlerimizi ve bahçelerimizi korur ve bizlere can yoldaş olabilir. Kedilere nazaran daha çok evde beslenmesi tercih edilen köpekler insanların verdikleri tepkileri anında tepki ile karşılık bütün verirler. Duygusal hayvanlardır. İyi bir bakım ile uzun yıllar bizlere arkadaşlık edebilme şansları vardır. Bu can yoldaşı arkadaşlarımızı sağlıklarına ve beslenmelerine dikkat ettiğimiz sürece yanınızda yaşamaya devam ederler. Sağlıklarına dikkat etmenin temelinde beslenmelerine özen göstermek vardır. Onları beslemek isterken aşırı derecede kilo almalarına sebep olacak bir beslenme tarzı yaratmamak gerekir. Onlara verdiğimiz besinler içerisindeki kalori miktarına her zaman dikkat etmeliyiz. Aksi takdirde aşırı kilo alan minik bedenleri bu yükü çok fazla kaldıramaz ve bu kilo köpekler de birçok hastalıklara sebep olur.

 

Minik dostlarımızın beslenmelerine dikkat etme konusunda doğru mamanın tespit edilmesi çok önemlidir. Köpekler için doğru mamanın ne olduğunu ancak köpek mamayı yedikten sonra daha net anlayabiliriz. Bu sadık arkadaşlarımız mamalarını yedikten sonra onların dışkılarını ve hareketlerini takip etmeliyiz. Şayet kaşıntı ve mide bulantısı, huzursuzluk, kusma gibi sağlık sıkıntılarının meydana geldiğini fark edersek tercih etmiş olduğumuz mamayı hemen kesmeliyiz. Bu arkadaşlarımızı her zaman aynı tarz besin türü ile beslenmek yanlış bir beslenme tekniğidir. Onlara farklı farklı besinlerden tattırarak beslememiz gerekir. Bu besinlerin her birinin içerisinde yer alan farklı vitaminlerden ve proteinlerden vücutlarının faydalanması için bu çok önemlidir. Özellikle bu sevimli dostlarımızın yavrularında porsiyon sayısına, beslenme düzenine çok daha dikkat etmek gerekir. Yavru olan köpekler daha fazla vitamine ve proteine ihtiyaç duyarlar. Beslenme ihtiyacı köpeğin yaşı, cinsi, cinsiyeti, kilosu gibi etkenlere göre değişmektedir.

 

Günümüzde teknoloji o kadar çok ilerlemiştir ki köpeklerin her türlü ihtiyaçlarını üreten bir sektör vardır ve bu sektörün içerisinde birçok çeşit, fiyat, ebat veya içerik olarak farklılık gösteren mamalar birçok alternatif ile raflarda yer almaktadır. Petshoplarda, internet üzerinden alışveriş imkânı sağlayan sitelerde veya market raflarında birçok köpek maması çeşidine rastlamak mümkündür. Ürünlerin üzerindeki her doğal, natürel vs. gibi ibareye itibar edip yüksek meblağlar ödememeye özen göstermek gerekmemektedir. Bu ürünlerin üzerinde yer alan son kullanım tarihlerine ürünü satın almadan önce mutlaka dikkat etmek gerekmektedir. Minik yavru köpeklerde öğün sayısını bölerek vermek ve öğün sayısını arttırmak çok önemlidir. Çünkü yavru köpeklerin daha fazla enerjiye ihtiyacı vardır. Onların bağışıklık sistemi büyüklere göre oldukça düşüktür.

Kuzu Etli Köpek Maması

Kuzu Etli Köpek Maması ise oldukça tavsiye edilen mamalar içerisinde yer almaktadır. Köpek sahipleri tarafından şiddetle tavsiye edilen mama türünün köpekler tarafından sevilerek yenildiği köpek sahipleri tarafından belirtilmektedir. Kuzu Etli Köpek Maması oldukça doğaldır. İçerisinde barındırmış olduğu vitamin ve protein açısından köpeklerin ihtiyacı olan enerjiyi karşılayabilecek düzeydedir. Karışım oranı doğru ayarlanmış, köpeklerin büyümesine ve gelişmesine yardımcı olacak seviyededir. Minik dostları için bu ürünü kullanmayı tercih eden köpek sahipleri bu mamadan oldukça memnundur. Köpekler etçil hayranlardır. Onlara çiğ et vermek doğru değildir. Aksi halde bu sadık dostlarımızda parazit oluşmasına sebep oluruz. Kuzu etli mama içinde çiğ malzeme bulunmaz. Ürün vitamin, protein, yağ vs. gibi besin değerleri bakımından zengindir.