arama

Kuru Mama Fiyatları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kuru Mama Fiyatları

Kuru Mama Fiyatları

Günümüzde köpek bakımı bir hayli yaygınlaşmış durumda. Özellikle eğitilebilen cins köpekler sayesinde insanların köpeklere olan sevgisi de çoğalmakta. Bu köpekler gerek sevimlilikleriyle, gerek hareketleriyle, herkesin kalbini fethetmeyi başarabiliyorlar. Hal böyle olunca bu köpeklere olan ilgi de daha bir artıyor ve bu tür köpekler insanlar tarafından sahiplenilerek evcilleştiriliyor. Zaten yapıları gereği evde yaşamaya uygun hayvanlar olduğundan hem onlar hem de sahipleri uyum sağlamakta sıkıntı çekmiyorlar. Bazıları o kadar akıllı o kadar zeki köpekler ki bebek bakıcılığı yapacak kadar eğitilebiliyorlar.

 

Köpek bakmanın önemli kuralları var. Bunlar arasında beslenme ise en önemlileridir. Diğer gereksinimler bir şekilde giderilebilir ancak beslenme söz konusu olduğunda son derece titiz ve dikkatli olmak gerekir. Köpekleri genel olarak kendi yemek artıklarımızla beslemeye çalışırız, böylesi bize daha ekonomik ve daha kolay gelir ancak bu çok da doğru bir davranış değildir. Köpeklerin bağışıklık sistemi güçlü de olsa onların da bizim ağzımızdan çıkan kemikleri yememeleri sağlıkları için son derece önemlidir. Yani nasıl ki bizler kendi yemeğimizi yiyorsak onların da kendilerine özgü yemekleri olmalıdır. Bu yemeği ister kendiniz yapın ister hazır satın alın ama ne şekilde olursa olsun onlara vereceğiniz yemeğin onlara ait olması gerekir. Kendiniz yapmayı tercih ederseniz bu durum sandığınızdan daha maliyetli ve uğraşalı olabilir.

 

Her gün et haşlamakla uğraşmak hem yorucu hem de masraflı bir iştir. Bunun yerine hazır mamalardan satın alabilirsiniz. Böylelikle hem zamandan hem de pereden kar etmiş olursunuz. Ayrıca hazır mamaların için de köpeğinizin ihtiyacı olan tüm vitamin ve proteinler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra köpeğinizin zevkine göre de tercih yapabilme şahsınız vardır. Yani köpeğiniz et seviyorsa et ağırlıklı mamaları, tavuk seviyorsa tavuk ağırlıklı mamaları alabilirsiniz. Kuru mamalar köpeğiniz için son derece ideal olabilir. Çünkü kuru mamaların içinde köpeğinizin ihtiyacı olan tüm besin değerleri yer alır. Ayrıca kuru mamaların birçok çeşidi olduğundan köpeğinize belirli aralıklarla farklı mamalar yedirerek o besinlerin vitaminini de almasını sağlayabilirsiniz.

 

Kuru mama fiyatları genel olarak pahalı diye bilinir. Ancak gayet ekonomik fiyatlara da kuru mamalar vardır. Üstelik onlar da en az pahalı mamalar kadar kalitelidir. Köpeğinizin sağlığı için kaliteli mamalarla beslenme çok önemlidir. Bu nedenle ona mama seçimi yaparken ne olduğu belli olmayan markalardan değil, bilinen ve genel olarak tercih edilen markalardan mama satın almalısınız. Köpeğinize aldığınız kuru mamalar onun vitamin ihtiyacını yeterince karşılamadığında köpeğiniz hastalanabilir.

Kuru Mama Fiyatları

Bu nedenle köpeğinize mama alırken mamanın içerisindeki besin değerlerine, bu değerlerin köpeğinizin bünyesine, yaşına, kilosuna uygun olup olmadığına bakmalısınız. Eğer alacağınız mama köpeğiniz için uygun değerler içeriyorsa o mamayı almalısınız. Doğru mama almanız köpeğinizin sağlığı için son derece önemlidir. Doğru mama ile beslenen köpekler son derece sağlıklı olurlar. Kemikleri ve kasları olması gerektiği gibi gelişir, koku, işitme gibi duyuları daha iyi çalışır. Yani doğru ve yeterli beslenme tıpkı biz insanlarda olduğu gibi hayvanlarda da önemlidir. Sonuç olarak onlar da birer canlı varlıklardır ve onların da yaşamlarını sürdürebilmeleri için bazı ihtiyaçları vardır. Bu ihtiyaçlar sizin aracılığınız ile karşılandığında onlar da size karşı daha saygılı ve sevgi dolu olurlar. Köpekler dünyanın en sadık dostlarıdır. Onlarla vakit geçirirken zamanın nasıl geçtiğini anlayamayabilirsiniz. Çünkü onlar son derece eğlenceli varlıklardır, sizinle oyun oynamaktan çok fazla keyif alırlar ve bunu size de yansıtırlar.