arama

Köpek Maması Niğde

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Köpek Maması Niğde

Niğde, Türkiye’de İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan bir ildir. Tarihi bir geçmişe sahip olan bu ilimiz, tarihi mekânları ile yaz ve kış aylarında yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Bu tarihi ilimizde, yerli halk geçimini, tarım ve hayvancılık ile sağlamaktadır. Tarımda yetiştirilen ürünler başlıca, lahana, sarımsak, buğday, elma ve patatestir. İklim tipi olarak, kara iklimine sahiptir. Kara iklim tipine sahip olması sebebiyle, yazları sıcak ve kurak geçerken, kışları soğuk ve kar yağışlıdır. Bitki örtüsünde genel olarak bozkırlara sahiptir ve orman varlığı oldukça az sayıdadır. Bu ilimizde, hayvancılıkta özellikle küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ön planda bulunmaktadır. Nüfusu 3337.553’tür.

 

Niğde Belediyesi, sokak hayvanlarına önem vermektedir. Bu sebeple önemli çalışmalarda bulunan belediye, sokakta yaşayan kedi ve köpekler için 400 hayvan barınağına sahiptir. Bu hayvan barınaklarına, sahipsiz ve sağlıksız olan hayvanları toplayarak, kayıtlarını yapmakta, aşı ve kısırlaştırma işlemlerini gerçekleştirmektedir. Böylelikle sokak hayvanlarına verdiği önemi ortaya koyan Niğde Belediyesi, hayvan sever vatandaşlarımızın da desteğini kazanmıştır. İklim şartları ile birlikte, hayvanların da yaşamlarının zorlaştığı bu ilimizde Niğde halkının yardımları ile bu canlıların yaşam şartlarının daha iyi koşullara ulaşması söz konusudur.

 

Özellikle yaz ayları ile sıcakların arttığı bu dönemde, halkın sadece kapısının önüne koyacağı su bile, bu canlıların yaşamını idame ettirmesine yardımcı olacaktır. Bu ilimizde, kedi ve köpek bakımı adına verilebilecek küçük ipuçları bulunmaktadır. Hayvan sahibi olmak isteyen bireyler, öncelikle en donanımlı veteriner klinikleri ile görüşüp, bir veteriner hekime sahip olmalıdır. Bu canlıların sağlık kontrollerini sürekli olarak takip etmeli, veterinerin uygun gördüğü bakımları yaptırmalı, sağlığı için gerekli olan aşılarına, mamalarına önem vermelidir. Özellikle hayvanınızın iskelet yapısı ve kas gelişimi adına, kullanacağınız mamalar, veteriner hekiminizin uygun gördüğü markalar olmalıdır.

 

Niğde ilimizin iklim tipi sebebiyle hayvanınızın sağlık durumu için yaşayacağı ortamı, onun yaşam standartlarını yükseltmek adına en uygun alanda sağlamalısınız. Eğer bakımını bahçe gibi bir alanda sağlayacaksanız, kurak geçen yaz aylarını ve kar yağışlı geçen kış aylarını göz önünde bulundurmalısınız. Hayvanınızın sağlıklı ve uzun ömürlü olarak hayatını devam ettirebilmesi adına, yaşadığı ortamı ve kullanacağınız mamaları titiz bir şekilde seçmeli ve sağlık kontrollerini dikkatli bir şekilde takip etmelisiniz. Hayvanınız için tercih edeceğiniz mamaları özellikle marketlerde satılan ucuz mamalardan seçmemelisiniz. Çünkü bu mamalar uzun vade de hayvanınızın sağlık problemleri yaşamasına neden olabilir.

Köpek Maması Niğde

Bu nedenle pet shop ve veteriner kliniklerinde bulunan doğal ve sağlıklı içeriğe sahip Niğde köpek maması kullanmalısınız. Seçtiğiniz mamanın hayvansal içeriğe sahip olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca kullanacağınız mama ölçeğini kendiniz belirlememelisiniz. Mama ambalajları üzerinde önerilen kullanım koşullarına ya da veterinerinizin tavsiyelerine uygun olan ölçeklerde kullanmalısınız. Böylelikle dostunuzun, daha sağlıklı bir yaşama sahip olmasına, en iyi şekilde beslenmesine ve yaşam kalitesinin yükselmesine yardımcı olacaksınız.