arama

Köpek Maması Kütahya

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Köpek Maması Kütahya

İnsanoğlu tarih boyunca hayvanları evcilleştirmiştir. Bu hayvanlar arasında özellikle köpeklerin yeri her zaman daha özel olmuştur. İnsanların gündelik yaşamının yardımcısı ve hayatı boyunca sadık olarak adlandırılan yakınlığı nedeniyle insan dostu bir canlı olarak özel yerini muhafaza etmiştir. Biz insanların yaşamımızın birçok alanında yanımızda yer alan canlılara, özellikle avlanmadan bekçiliğe, sürü koruyuculuğundan çocuk bakıcılığına birçok konuda yan yana yaşadığımız köpeklere hak ettikleri özeni gösterme sorumluluğumuz da vardır.

 

Köpek Maması Kütahya ve civarında yaşayan sadık dostlarımız olan köpeklerin sağlıklı gelişimi için sizlere hizmet vermekteyiz. Köpeklerin doğru beslenmesi ile sağlıklı gelişimi, hayatlarının birbirinden ayrılmaz iki tarafı olmaktadır. Doğru beslenen tüm canlılarda olduğu gibi köpekler de sağlıklı bir gelişim göstererek bedensel ve ruhsal olarak hayatlarını sürdürebilmektedir. Tüm canlıların özellikle köpeklerin gelişimleri belli bir düzen içerisinde sürdürülmelidir. Düzenli beslenme, düzenli sağlık kontrolü yaşadığımız hayatın kalitesini de arttırmaktadır. Bunlar tüm canlılar için geçerlidir.

 

Eskiden beri yaygın olarak uygulanan evdeki yemek artıklarıyla köpeklerin beslenmesi alışkanlığının hatalı olduğu ortaya çıkmıştır. Eskiden yemek artıklarıyla karnını doyuran köpeklerin günün geri kalanında çevrede buldukları yiyeceklerle ihtiyaçlarını karşılaması mümkün oluyordu. Ancak doğal hayatın giderek daralması köpeklerin bu ihtiyaçlarını kendi başlarına gidermelerini engellemektedir. Köpek Maması Kütahya ve civarında bulunan köpekler için en uygun mamaların ekonomik olarak uygun seçeneklerle satışını sağlamaktayız. Birlikte yaşadığımız canlıların sağlıklı gelişimleri için onlara en uygun gıdalar kuru ve yaş mama çeşitleriyle seçenekler arttırılmaktadır.

 

Köpekler türleri, ırkları, cinsiyetleri ve yaşları itibariyle birbirinden farklıdır. Ev içerisinde, bahçede, sokakta yaşayan ya da avlanma için yetiştirilen köpeklerin ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Bütün bu farklılıklar nedeniyle her köpeğin temel ihtiyaçları ile bakımı da değişiklik gösterebilmektedir. Köpek Maması Kütahya olarak tüm bu seçenekler ve sizin köpeğinizin karakteristik özelliklerine bağlı olarak değişen ihtiyaçları da karşılayacak malzemelerimizle elimizden geleni yapmaktayız. Köpeklerin hayatı üç ana döneme ayrılmaktadır. Hayatları tüm canlılar gibi yavru köpek olarak ilk döneminde anne sütüne ihtiyaç duymaktadırlar.

 

Anne sütünün sağladığı kalsiyum ve protein köpeğin sağlıklı gelişiminin ilk aşamasıdır. Uzmanlar ilk iki ay anne sütüyle beslenmeleri gerektiğini ısrarla belirtmektedir. İki aydan sonra yavru köpek mamasıyla beslenmelidir. Bu mamalarda kalsiyum ve protein açısından zenginleştirilmiş gıdalar söz konusudur. İkinci dönem olan genç ve yetişkinlik döneminde yüksek enerji sağlayacak mamalara ağırlık verilmelidir. Köpek Maması Kütahya ve ilçelerinde bulunan yetişkin köpeklere özel olarak hazırlanan kuru ve yaş mama seçenekleriyle yüksek enerji veren bir beslenme sağlanmaktadır.

Köpek Maması Kütahya

Sadık dostlarımızın kemik ve kas gelişiminin doğru şekilde sürdürülmesi için günde iki defa yetişkin köpek mamasıyla beslenmesi gerekmektedir. Temiz kaplarda, iyi bir mamayla beslenen köpeklerin türlerine özgü vücut özelliklerini taşıdıkları gözlemlenmiştir. Parlak ve sağlıklı tüyleri, esnek kemikleri, yumuşak cildiyle sağlıklı oldukları ilk bakışta belli olmaktadır. Taze ve doğru formüle edilmiş mamalarla beslenen köpeklerin sağlıklı olmaktadır. Köpek Maması Kütahya aynı zamanda yaşamının üçüncü dönemi olan yaşlılık dönemini yaşayan köpeklerin ihtiyaçlarına cevap verecek mamalar da bulundurmaktadır.

 

Sağlıklı bir son evre için ihtiyaç duyulan vitamin ve mineralleri barındıran yiyecekler köpeğinizin bu döneminde oldukça faydalı olmaktadır. Sağlıklı bir gelişimin en önemli belirleyicisi de elbette veteriner kontrolünde sürdürülen yaşamdır. Düzenli ve sağlıklı mamalarla beslenen köpeklerle bir arada yaşamak insan ve toplum yaşamının da kalitesini arttırmaktadır. Daha güzel ve sağlıklı bir çevrede yaşamak siz duyarlı insanlar sayesinde mümkündür. Bizler de sizin bu duyarlılığınıza katkıda bulunmak için çalışıyoruz.