arama

Köpek Maması Kilis

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Köpek Maması Kilis

Köpek mamaları her zaman için gerekli ve hayvanlar için, özellikle de köpekler için önemli besinlerdir. Ancak hemen her mamada son derece sıkıntılı olan durumları da görmek söz konusudur. Bunların en başında ise et oranının son derece az olması gelir. Et oranı son derece az ve hatta %20 oranında olan bir köpek maması son derece düşük olan oranlar içerik sağlık açısından! Aynı zamanda çiğ olan et oranı mutlaka yazılmaktadır ve herhangi bir et oranı da yazılmalıdır. Yani alacağınız köpek mamalarında et oranına her zaman bakmanız gerekiyor. Az olan ve aynı zamanda son derece de kısıtlı olan oranların köpeklerinizin sağlığı açısından faydalı olduğunu söylemek son derece zor olacaktır.

 

Bunların yanında tahıl ve de sebze miktarının son derece fazla olması da yine aslında sıkıntılı olan bir durum olarak kabul edilir. Birçok firma et oranını ciddi manada azaltarak maliyeti son derece düşük olduğundan dolayı tahıl ve sebze tercih eder. Ancak bu durum belirli bir durumdan sonra köpeğin temel olan besin ihtiyaçlarını karşılamaz ve ona asla kaliteli besin değerleri sunmaz. Köpekler bunların yanında ise hayvansal kaynaklardan her zaman alması gerektiği besin ihtiyaçlarını tahıllardan aldığında ilerleyen zamanlarda mutlaka sağlık sorunlarına yakalanır. En özel olan örnek ise idrarlarının oldukça sıkıntılı hale gelmesidir. Bu durumda da böbreklerinde taş oluşur ve mikrop üremesine her zaman sebep olur.

 

Bu konuda aynı zamanda Glucosamine oranının da son derece yetersiz olması her yönden de köpeklerin eklem gelişimi ve de yenilenmesi için gerekli doğal takviyelere ulaşmasını da engeller. Bu oldukça doğal takviyeler bazı farklı mamalarda bulabilirsiniz ancak hemen hepsinde olduğunu söylemek son derece zor olacaktır. Kaliteli ve köpeklerde sindirilebilir proteinin oranının da düşük olması da bir yandan yine köpek mamalarında sıkıntılı olan durumlar arasında yer alıyor. Protein oranı konusunda bilinen besinler ise patates, kanatlı eti ve aynı zamanda hayvansal proteinler olarak bilinir. Bu durum yani bu tahılların yüksek olduğu mamalardan beslenen köpekler ilerleyen dönemlerde alerji ve yaşamsal fonksiyonların zayıflaması gibi sıkıntılı durumları yaşarlar. Kısa zamanda bu aslında sorun değilmiş gibi görünse bile uzun dönemde ciddi olarak büyük sorunlar sizleri bekliyor olabilir.

 

Bu konuda her zaman için köpek maması Kilis ürünlerinde de benzer olan içeriklere her zaman dikkat etmek gerekir. Son derece sağlıklı olan ve bunun yanında her zaman için tercih edilmesi gereken köpek mamalarını her zaman tercih etmek son derece faydalı olacaktır. Özellikle de Kilis ilinde yer alan kişiler için bu mamaları tercih etmek köpeklerin sağlığı açısından da oldukça önemli olacaktır. Köpek maması alımlarında her zaman için bir yandan da dikkatli olan seçimleri yapmak gerekir. Bu konuda en önemli kriter ise, içeriğine bakmak ve buna göre karar vermek olacaktır. Birçok köpek maması markası zaten içerik olarak belirli olan tüm bilgileri yazar.

Köpek Maması Kilis

Ancak içeriği iyi okumak ve köpeğinizin sağlığına en uygun olan besini almak her zaman gerekli olacaktır. Mesela tahıl oranı son derece yüksek olan köpek mamaları yerine, et oranı yüksek olan veya orantılı olan mamaları almak çok daha sağlıklı olacaktır. Tahıl oranı yüksek olan mamaların aynı zamanda ilerleyen dönemlerde köpeklerinizin sağlığı açısından da sıkıntılı durumları sizlere sunacağını ifade edebiliriz. Bu konuda tercihlerde her zaman dikkatli olmalı ve sağlıklı içerikli olan köpek mamalarını tercih etmelisiniz!