arama

Köpek Maması Kayseri

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Köpek Maması Kayseri

Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kayseri, birçok konuda ülkenin önemli şehirlerinden birisidir. Kentte yaklaşık olarak bir buçuk milyona yakın kişi yaşamaktadır. Kent aynı zamanda ülkenin nüfus olarak en kalabalık on beşinci şehir olma özelliğini taşıyor. Kayseri’nin ön plana çıktığı konulardan bir tanesi de evcil hayvanların bakımıdır. Kentin birçok ilçesinde binlerce kişi farklı türdeki hayvanlara bakmakta ve onların her ihtiyacını gidermektedir. Kayseri’nin merkezi ve Pınarbaşı, Sarıoğlan, Kocasinan, Hacılar gibi ilçeler kentte en fazla evcil hayvan beslenen yerlerdendir.

 

Kentteki hayvan severler can dostları olan ve yaşamları boyunca bakımını üstlendikleri köpeklerin beslenmesi konusunda da oldukça titiz davranmaktadır. Köpeklerinin daha sağlıklı beslenmesi için gereken her konuya özen göstermekte ve köpekleri için ellerinden geleni yapmaktadır. Köpek maması Kayseri ürünleri ile köpeklerinin beslenmelerini sağlamaktadırlar.

 

Köpek Maması Almadan Önceden Bir Kez Daha Düşünün

 

Köpek maması tercihinin ne kadar önemli olduğunu tüm köpek sahipleri biliyor ancak yine de bu konunun ne kadar önemli olduğunu vurgulamakta fayda bulunmaktadır. Çünkü köpek mamasının amacı sadece köpeği besliyor olması değildir. Aynı zamanda satın alınan köpek mamalarının hangi türde olursa olsun sağlıklı olması gerekir. Aksi halde ne olduğu bilinmeyen köpek maması Kayseri ürünleri köpeklerin iç organlarının bozulmasına ve köpeğin çeşitli sağlık sorunları yaşamalarına neden olabilir. Bu yüzden köpek mamasını sadece köpeğin beslenmesi için değil, aynı zamanda köpeğin sağlığının da korunması için kullanıldığını bilmek gerekiyor.

 

Köpek maması alırken dikkat edilmesinde fayda olan, hatta oldukça özen gösterilmesi gereken konulardan bir tanesi köpek mamalarının mutlaka bilinen, tanınan ve güvenilir markalardan satın alıyor olmasıdır. Çünkü yukarıda da bahsettiğimiz gibi içeriği kötü olan, bilinmeyen markalara ait köpek mamaları köpeklerde başta sağlık sorunları olmak üzere farklı sıkıntılara yol açmaktadır. Ayrıca köpek mamalarının tarihlerine de her zaman dikkat edilmesi gerekiyor. Üretim ve son kullanma tarihi belli olmayan, son kullanma tarihi geçmiş olan köpek mamalarından da uzak durmak gerekiyor. Son kullanma tarihi geçmiş olan köpek mamalarının köpeklerin mide ve bağırsak sistemini bozduğunu belirtmemiz gerekiyor.

 

Köpek maması tercihinde özen gösterilmesi gereken başka bir konu ise köpek mamalarının açık olmaması gerektiğidir. Bu yüzden hangi marka mama alınıyor olursa olunsun ya da hangi tür ve cins için köpek maması satın alınıyor alınsa alınsın satın alınan mamaların mutlaka kapalı ambalajda olması gerekiyor. Son olarak kapalı ambalajlarda satılan köpek mamalarını alırken satın alınacak ürünlerin üzerinde Premium ya da Süper Premium yazılmasına dikkat edebilirsiniz. Çünkü üzerinde bu ibarelerden birisi olan köpek mamaları diğer köpek mamalarına göre çok daha kaliteli ve sağlıklı içeriklere sahiptir.

 

Köpeklerin Maması Nasıl Değiştirilir?

 

Hangi türde olursa olsun köpeklerin çok büyük bir kısmı her zaman kullandıkları mamalarının tatlarından, yeni mamalarının tatlarına kolay bir şekilde alışamazlar. Bu yüzden köpek sahiplerinin köpeklerine yeni bir mama alması durumunda, yeni aldıkları mamaları bir seferde değil, alıştırarak vermeleri gerekiyor. Belirli bir süre köpeklerin beslenme saati geldiğinde köpeklere eski mamalarından bir miktar, yeni mamalarından bir miktar vermek gerekiyor.

Köpek Maması Kayseri

Birkaç gün içerisinde ise eski mamanın miktarı azaltılabilir ve yeni mamanın miktarında artış sağlanabilir. Böylece köpekler yeni mamalarına sorunsuz bir şekilde alışırlar. Eğer köpeklerin değiştirilen mamalarında yine sorun yaşanırsa ve köpek yeni alınan mamayı beğenmezse köpeğin cinsine ve türüne uygun olan yeni bir mama alınabilir. Aynı zamanda köpek mamaları bazı durumlarda çeşitli rahatsızlıklar ile karşılaşabilirler. Bu durumda ise köpeğin kısa sürede bir veterinere götürülmesi ve veteriner tarafından kontrol edilmesinde fayda bulunmaktadır.