arama

Köpek Maması Karabük

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Köpek Maması Karabük

Ülkemizde son derece farklı ve aynı zamanda değişik olan köpek mama markaları vardır. Bunların arasında yer alan ve aynı zamanda son derece de özel olan mera doğ markası hakkında kısa şekilde bilgi vermek isteriz. Bu marka ilk olarak ülkemize yeni gelen köpek mama markaları arasında yer alıyor. Aynı zamanda da markanın kendi içinde farklı olan 4 seri köpek mama çeşidi vardır. Irklara özel olan şekilde köpek maması üreten bir firma olduğunu söylemek gerekiyor. Mamalarda içerik olarak ise etler kullanılır. Bu kullanılan etler arasında ringa balığı, somon, hayvansal protein ve hindi bulunur. En çok bu tip olan etleri tercih eden bir firma olduğunu belirtmek gerekiyor. Tahıl olarak da farklı olan ürünlerin de yine tercih edildiğini görebiliriz. Bunlarında arasında buğday, mısır ve pirinç besinleri vardır.

 

Bu değişik olan markada ilgi çeken en önemli durum ise et oranın düşük olması ve de bunun yanında mamada yer alan tahılların ise oldukça yüksek olmasıdır. Örnek vermek gerekirse bir mama çeşidinde patates oranı neredeyse %60 oranlarına kadar çıkabiliyor. Pirin oranı ise neredeyse yüzde 66 oranında olabiliyor. Bu durumda da bu mamaların daha çok tahıl ağırlıkta olduğunu söylemek son derece doğru olacaktır. Köpek maması Karabük olan bu mamaların fiyat olarak da aynı zamanda oldukça uygun şekilde sizlere sunulduğunu söylemek gerekiyor. Ancak bunların yanında mama içinde olumsuz olan içeriklerinde olduğunu bilmeniz gerekiyor.

 

Bunların başında ise kanatlı eti olarak bilinen içerikler gelir. Kanatlı eti her zaman için kalitesiz olan hayvansal besinlerden meydana gelir. Genel olarak bakıldığı zaman tavuk, hindi veya birden fazla olan kuş çeşidi bu mamaların içinde yer alıyor. Kısacası nereden bakılırsa bakılsın içeriği tam olarak belli olmayan hayvansal ürünler demek son derece doğru olacaktır. Yine bunların yanında pirinç de aynı şekilde bu mamaların içinde yer alan besinler arasında yer alıyor. Pirinç bilindiği gibi Glisemik oranı en yüksek olan besinler arasında yer alıyor.

 

Glisemik olarak yüksek olan besinler ise köpekler başta olmak üzere tüm hayvanlar içinde son derece zararlı olan bir durumdur. Bu durum hayvanlarda her zaman için kas kütlesini zayıflatır ve hayvanın belirli bir dönemden sonra son derece güçsüz olmasına sebep olur. Bu yüzden de kuru mama alımları başta olmak üzere, mama alımlarında içeriğinde pirinç olmamasına veya oranının son derece düşük olmasına dikkat etmek gerekiyor. Çünkü son derece tehlikeli ve bir yandan da sağlığa zararlı olan bir durum hayvanlar için ortaya çıkıyor.

Köpek Maması Karabük

Yine son derece zararlı olan besinler arasında mısır ve mısır unu besinleri vardır. Mısırda bakıldığı zaman Glisemik oranı son derece yüksek olan bir besin olarak önümüze çıkıyor. Sindirimi oldukça zor olan ve hayvanlar içinde zararlı olan bir üründür. Aynı zamanda kuru mamalarda tercih edilmesinin en önemli nedeni ise en ucuz olan tahıl ürünü olmasıdır. Zaten bu yüzden de sadece bu markada değil, hemen her markada bu üründen bulmak söz konusu olacaktır. Bunların yanında patates ürünü de yine tercih edilen ancak son derece olumsuz olan besinler arasında yer alıyor. Bu besinleri olan mamalardan uzak durmak ise her zaman için faydalı olacaktır. Bunların yerine içeriğine bakarak et oranı yüksek olan ürünleri, mamaları tercih etmek köpeklerinizin sağlığı açısından da her zaman için faydalı olacak olan bir durum olarak karşımıza çıkacaktır!