arama

Köpek Maması İzmir

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Köpek Maması İzmir

Türkiye’nin sıralama içerisinde üçüncü büyük şehri olmayı hak etmiş olan İzmir, Gelişmiş olup aynı zaman içerisinde işlektir. Bir ticaret merkezi olan İzmir, Her yeri cıvıl cıvıl olan bir alışveriş merkezinde olmak çok keyif vericidir. İzmir’in batısında Renkli denizi ile plajları ve termal. Merkezleri olan Çeşme yarımadasına uzanmaktadır. Antik çağlardan bu yana kadar en ünlü kentleri arasında yer almayı hak eden Efes, Roma devrinde ki dönemlerde dünyanın en büyük ve en gösterişli kentlerinden biriydi. Bütün İON kültürünün zenginlikleri ile bünyesinde barındırmış olan Efes, Yoğun sanat etkinlikleri ile adını duyurmaktadır.

 

Türkçe de Güzel İzmir olarak adlandırılan ve aynı zaman da yatlar ve gemiler ile çevrilmiş olan uzun ve gösterişli bir körfezin başında yer almaktadır. Ilıman bir iklime sahip olan İzmir, yaz aylarında denizden gelen serinlik güneşin sıcaklığını alıp götürmektedir. Sahil boylu boyunca palmiye ağaçları ve geniş caddeler bulunmaktadır. Bu caddelerin kenarların da bulunan parklarda bilinçli insanlar sayesinde birçok hayvan beslemek için olan hayvan mama kapları bulunmaktadır. Bu durumda hayvanlar için özel üretilmiş kaplar her zaman doludur. İzmir halkı her zaman için hayvanseverlik konusunda çok bilinçli olduğu için mama vermeleri konusunda her zaman hassas davranırlar.

 

İzmir halkı genellikle hayvan sever bir halk olduğu için İzmir’in birçok ilçesinde veteriner klinikleri yer almaktadır. Bu sebepten dolayı olan veteriner klinikleri her zaman için özenle ve güvenilir bir ortam için gözünüz kapalı güvenebileceğiniz veteriner klinikleri ile doludur. Birçok turizm yeri olan İzmir, her zaman için kendine has bir güzelliği vardır. Genellikle İzmir Şivesi ile İstanbul şivesi arasında değişiklik gösteren bir şivesi vardır. Bu şivesi sayesinde çekirdeğe çiğdem derler. Domatese domat derler, simite gevrek denir. Birçok şive değişikliği olan İzmir’de En çok sevilen yerler Konak ve Karşıyaka’dır. Bu ilçeleri deniz gördüğü için daha çok tercih edilir. İzmir’in insanları cana yakın olmaları ile bilinirler. İklim koşulları gereği bu şekilde olduğu düşünülen İzmirlilerin her yerde bir hayvan sever ile karşılaşmanız mümkündür.

 

Köpek Maması İzmir halkı için genellikle birçok kampanya ve bağış ile toplanan paralar karşılığında temin edilip birçok insanın ortak olduğu ve aynı zamanda bu insanların her zaman güvenilir bir şekilde bu paralar ile mama aldığıdır. İzmir’de bir çok veteriner hekim sponsor olduğu bazı operasyonlar da gerçekleşir. Sokakta canı yanmış her hangi bir kaza geçirmiş olduğunu gördüğünüz bir hayvan var ise bu hayvanı hemen bir veteriner kliniğine götürmeniz de fayda vardır. Veterinerler bu konuda çok hassas davranıp aynı zaman da normal yaptığı ücretlerin kat ve kat altında büyük indirimler yapıp, hayvan severlere destek olmak için ellerinden geleni yaparlar. Köpek Maması İzmir halkı için kolaylıkla sağlanabilecek birçok veteriner kliniği olduğu gibi aynı zamanda hemen hemen her ilçede olan pet shoplar yardımı ile de rahatlıkla istedikleri mamaya ulaşma özgürlüğüne sahiptirler.

Köpek Maması İzmir

İzmir’in Şirinyer ilçesinin merkez olmasından dolayı yaklaşık 8 veteriner kliniği ve ona yakın pet shop bulunur. Burada bulunan veteriner kliniklerinin çoğu gece açık olup hizmet vermektedir. Kimi özel kurumlar ise bu hizmeti gece nöbeti olarak vermemektedir. Birçok hayvan sever ile tanışabileceğiniz İzmir’de tatil yapmaya geldiğinizde sevimli dostunuz ile gelseniz ve onun maması bitse bile bu durumu hemen toplayabilmeniz mümkündür. Hemen yakınlardaki veteriner kliniğinden mamasını temin etmeniz oldukça kolaydır. Bu durumda İzmir’e tatile gelirken seyahat için engelli olmayan evcil dostlarınızın mamalarını yanınızda taşımadan İzmir’de mama sorunu yaşamadan tatilinizi yapabilmeniz mümkündür.