arama

Köpek Maması Iğdır

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Köpek Maması Iğdır

İlk olarak bilinen adı ile Cluders markası için diyebiliriz ki; bu marka ile ilgili olarak yurdumuza yeni şekilde ithal edilen bir marka olduğunu söylemek gerekiyor. Bu farklı olan köpek mamasında genel olarak son derece değişik olarak bilinen farklı bir içerik bulunmamaktadır. Mamanın içine ve aynı zamanda analizine bakıldığı zaman bunu en net olan şekilde anlayabiliriz. İlk olarak mamayı genel olarak bilmek çok daha doğru olacaktır.

 

Bu Clauders mamaları her zaman için hayvansal kaynaklardan tercih edilen yani kanatlı eti, somon etini tercih eden bir markadır. Tahıl olarak ise pirinç, mısır ve de kepek tercih edilir. Mamaların içine bakıldığı zaman açıkçası iç açıcı bir durum olmasından söz etmek zor görünüyor. İçeriği hakkında bilgi verince bunu çok daha net olan şekilde anlayabiliriz.

 

İçinde Yer Alan Kanatlı eti

 

Her zaman için sizlerin de bildiği gibi kanatlı eti son derece kalitesiz hayvansal kaynaklardan meydana gelen karışımdır. Kanatlı eti genel olarak tavuk, hindi gibi farklı türlerin içeriğinden meydana gelir. Her yönden de içeriği belli olmayan durumdur denebilir. Benzer olan pirinç de yine bu mamada yer alan bir tahıldır. Pirinç her zaman için Glisemik oranı son derece yüksek ve içeriğinde ciddi oranda kanserojen madde bulunan arsenik içeren bir karışımdır. Glisemik indeksi her zaman yüksek olan besinler köpeklerde ilerleyen zamanlarda obezite, diyabet ve bunun yanında hipoglisemiye olarak bilinen sıkıntılı hastalıklara neden olur.

 

Aynı zamanda Glisemik oranı yüksek besinlerin hayvanlarda ciddi oranda yağ oranını arttırdığı da yine bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. En sıkıntılı madde olan arsenik ise en başta akciğer kanseri riskini ciddi oranda arttırmaktadır. Pirinçte bu yüzden de yüksek oranda arsenik vardır ve her zaman uzak durmak gerekiyor. Hatta bu konuda sadece bir tabak arsenik yiyen insanın vücudundaki arsenik miktarı da %46 oranında artmaktadır ki bu son derece sıkıntılı bir durumdur. Bu yüzden de her zaman kuru mamalarda pirinç asla önerilmez.

 

Mısır Hakkında

 

Mısırda Glisemik oranı yüksek ve sindirimi son derece de zor bir tahıldır. Mısırın bir yandan da köpek maması Iğdır mamaları içinde herhangi bir şekilde faydası yoktur. Hatta ve hatta sindirimi son derece zorlayan tahılların başında geldiği de yine bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Mısır her zaman için en ucuz olan tahıl ürünü olduğu için de zaten kuru mamalara maliyeti ciddi miktarda azaltabilmek için tercih edilir. Bunların yanı sıra patates de yine bu tahıllar arasında yer alır ve köpekler içinde son derece zararlı olan bir durumdur. Patates bilindiği gibi karbonhidrat oranı son derece yüksek olan bir sebzedir.

 

Zararlı demek zor olmasına rağmen yararlı demek de zordur. Ancak bilinen son derece ucuz bir sebze olduğundan dolayı köpek mamalarında son derece fazla şekilde kullanılır. Köpek maması üzerine baktığınız zaman eğer ki %10 oranında patates var ise, aynı zamanda da et oranı yüksekse o zaman bu mama asla sıkıntı yaratmaz. Bunların dışında yer alan mamalardan ise her zaman için kesinlikle uzak durmak gerekiyor.

Köpek Maması Iğdır

Köpekler için her zaman en faydalı olan besinleri ve de mamaları tercih etmek ve onlarında sağlığına her zaman önem vermek gerekiyor. Bu marka bu konuda farklı içerikleri ve mamaları ile sizleri bekliyor demek isteriz. En uygun olan mamayı her zaman tercih edebilir ve içeriğine bakarak bu markadan da köpekleriniz için rahatlıkla alabilirsiniz.