arama

Karışık Köpek Maması

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Karışık Köpek Maması

Hemen hemen herkesin sahip olduğu ve sahip olmak istediği evcil bir hayvan vardır. Evcil hayvan almak ve bakmak isteği giderek artmaktadır. En etkileyici olan da budur. Çünkü bir sahip çıkma göstergesidir ve onlarında bir canı olduğunun, onlarında yaşamaya, beslenmeye, sağlıklı bir hayata ve değer görmenin vermiş olduğu güveni hissetmeye ihtiyaçları vardır. En güzeli de ülkemiz de bunun takdir edilesi örnekleri çoktur ve gurur kaynağıdır.

 

Onlar bizim tatlı, minik ve sevimli dostlarımız olmalarının yanı sıra, evimizi açtığımız bakıma muhtaç ve ihtiyaçlarını severek karşıladığımız, onlar ile geçirdiğimiz zamanın mutluluk resimleridir adeta. Sevimli dostlarımız ile oyun oynamak ve eğlenmek ne kadar güzel olsa da, beslenmeleri konusunda da aynı ilgiyi göstermek bazen zor olabilmektedir. Evcil hayvan olarak tercih ettiğimiz bir köpek ise, daha da zorlanıyoruz demektir. Çünkü çok çeşitli köpek mamaları arasın da doğru ve sağlıklı bir seçim yapabilmek bir hayli yorabilir. Bu konuda siz evcil hayvan sahiplerine düşen ilk görev, mutlaka uzman bir veteriner hekim randevusu olacaktır.

 

Köpek Maması Çeşitleri

 

 1. Günümüz de gelişen teknoloji ve ihtiyaç duyulan soruların sayesin de cevap bulan buluşlar ile köpek maması çeşitleri de binlerce kritere dağılmış durumdadır. İçerik olarak hayvansal ürünler, proteinler, yağ oranları, lifli olanlar gibi çok farklı besin grupları ile hazırlanmış köpek mamaları ile karşılaşmaktayız. Aslında tüm mamalar tam ve dengeli beslenmeyi amaçladıkları için, ister öğün ister ek gıda olarak kullanılırlar.

 

Karışık Köpek Maması Hakkında Ön Bilgi

 

 1. Karışık köpek maması, köpeğinizin günlük enerji düzeyini en ideal seviye de tutmayı amaçlamaktadır. Gereksinim duyulan ve karışık köpek maması içinde yer alan birçok zengin madde vardır. Bunlar, dengeli amino asitler, yağ ve karbonhidratlar, vitamin ve mineraller şeklindedir. Bu denli kaliteli ham maddelere sahip olan bir mama, sindirimi kolay ve lezzet bakımından üstünlük sağlamaktadır. Ayrıca kas gelişimini destekleyerek, sağlıklı bir deriye sahip olmanın yanı sıra kıl, tüy oluşumunu da sağlamaktadır.

 

Karışık Köpek Maması İçeriği

 

 1. Üstün besleyici özelliğine sahiptir. İçeriğinde tahıllar, et ve et yan ürünleri yani, sığır eti, tavuk ve koyun etleri vardır. Ayrıca bitkisel protein kaynakları, hayvansal yağlar, vitaminler ve minerallerden oluşmaktadır.

 

Karışık Köpek Maması ve Beslenme Şekli

 

 1. Besleyici formüllü bir mama olan karışık köpek maması, dengeli kalsiyum ve fosfor içeriği ile köpeğinizin diş sağlığı ile de doğrudan bağlantılıdır. Kemik yapılarının da gelişimini desteklediği için, ideal periyodlar ile iyi bir takvim belirlenmelidir. Amino asit ve vitaminler sayesin de güçlü bir bağışıklık sistemi kazandırır.

 

Karışık Köpek Maması Analiz Değerleri

 

 1. Ham Protein: %21, Ham Yağ: %9, Kalsiyum: %0.40 ve Fosfor: %0.40 şeklinde ortalama değerlere sahip olmaktadır.

 

Karışık Köpek Maması İle İlgili Genel Uyarılar

Karışık Köpek Maması

 1. Serin ve kuru bir yerde saklanılması önerilmektedir. Her zaman taze su ile sunulması gerekmektedir. Özellikle ağzı kapalı olarak muhafaza edilmesi tazeliği açısından önem arz etmektedir. Son kullanma tarihleri en önemli unsurlardan biri olup, ambalajının üstünde yer almaktadır. Genel anlamda en doğru tercih yapılacak olan ortam, bir uzman hekim tarafından yapılan seçimdir. Bu nedenle hem mama seçimin de hem de genel ve belli periyodlarda yapılacak olan muayene ve kontrolleri ile sağlıklı bir bakımın devamlılığının sağlanması açısından güven sahası oluşturulmuş olacaktır. Çünkü en sağlıklı mama seçim kriterleri bir kaç maddeye göre düzenlenmektedir. Uygun mama seçimi için gereken maddeler ise, köpeğinizin yaşı, cinsi ve cinsiyeti, kilosu ve sağlık durumudur.