arama

Kaliteli Köpek Maması Fiyatları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kaliteli Köpek Maması Fiyatları

Kaliteli Köpek Maması Fiyatları

Köpeklerinize yedirdiğiniz mamaların ne kadarı sağlıklı ne kadarı zararlı olduğunu maalesef araştırıp öğrenmiyoruz. Bu konuda ki bilgimiz maalesef yok denecek kadar az. Ülkemizde yapılmayan araştırmalar ve şikâyet üzerine geri çekilmeyen ürünler var ve biz bunları hala alıyor ve köpeklerimize yediriyoruz.

 

Nerede yapılıyor? Üreticisi kullandığı malzemeleri nereden temin ediyor. Sağlıklı koşullarda yapılıyor mu? Gibi bir sürü soru sormak ve araştırma yapmamız gerekirken maalesef ne olduğu belli olmayan nerede nasıl yapıldığını bilmediğimiz ürünleri alıyor v hayvanlarımıza bunları yediriyoruz. Yapılan birçok araştırma da Türkiye de ki köpek mamalarının sadece %5 inin istenilen koşullarda ve sağlıklı ortamda üretildiğini gösterdi. Bu demek oluyor ki, diğer ürünlerin içeriği tehdit edecek şekilde sağlığa zararlı.

 

Bu sebeple maalesef son zamanlarda sıkça karşılaştığımız köpek ölümleri hastalanmaların artması, köpeklere verdiğimiz gıdaların ne kadar zararlı olduğunun göstergesi. İçeriğini bilmek ve buna göre almak hem köpeklerin sağlığı hem de ölümlerin doğal yolla olmasını sağlayacak. Özellikle dikkat edilmesi gereken ise, içeriğinin kırmızı veya beyaz etten olması, şeker, soya gibi zararlı maddelerin asla kullanılmaması. Bazı gıdaların posası kullanılıyor bu mamalarda eğer küçük ama önemli detayları bilirseniz hangisinin sağlıklı hangisinin tehlikeli olduğunu hemen anlayabilir ve dilerseniz de bu ürünlerin satılmaması için sizde destek olabilirsiniz.

 

Birçok araştırma böyle zararlı gıdaları kullanan ve üretim koşullarını dikkate almayan firmaları denetlemek için yapılıyor. Her ne kadar önümüze çıkmasa da böyle araştırmalar, bilmemiz gerekeni ve uygulamamız gerekeni öğrenirsek eğer bir nebze de olsa yardım etmiş olacağız. Bunu layıkıyla yapan hayvan dostları elbette var fakat yapmayan vatandaşlar da azınlıkta değil maalesef. Köpek maması deyip geçmemek ve incelemek gereğinden fazla önemlidir.

 

Birçok sağlıksız gıdanın içerisinde kör olma, böbrek yetmezliği, tüy dökülmesi gibi inanılmaz rahatsız edici sonuçlar doğurabiliyor. Hatta birçoğu da yine maalesef ölümle sonuçlanıyor. Hayvanlarınıza gösterdiğiniz ilginin ve sevginin karşılığı olan kalitesiz köpek mamalarının yedirilmesi olmamalı. Bir çok gıda açık açık yazmasa da içeriğinde olanları kısa kodlar veya, fizik terimleri ile yazıyor. Bu terimleri bilmeniz, nerede kullanıldığını, hangi firmaların kullandığını, sonuçlarının ne olduğunu öğrenmeniz, köpeğinizin sağlıklı yaşaması için çok önemli. Gözünüz gibi baktığınız köpeğinizin ne olduğunu bilmediğiniz mamaları yiyerek hayatını kaybetmesini istemiyorsanız eğer sizin de üzerinize düşen görev elbette ne ile beslediğini araştırmanız ve dikkatli olmanız. Bunu çocuğunuza yaptığınızı düşünün, bir annenin böyle yaklaşması zor denecek kadar az bir ihtimal. Peki, neden hayvanlarımıza bu şekilde dikkatsiz ve özensiz davranıyoruz. Onlarda bakıma muhtaç ve ilgi isteyen varlıklar. Bebekler gibi sevilmeye ve ilgi gösterilmeye muhtaçlar. Böylesine size bağlı olan hayvanlara alınan kaliteli mamaların size verdikleri karşısında çokta bir önemi olmadığı düşünen insanlardan biriyim bende. Yaşamları boyunca sahip çıkan, evinizi çocuğunuzu koruyan, sizinle her adımda yanınızda olan bu sadık ve güzel hayvanları korumak her bireyin üzerine düşen görevlerden biridir.

Kaliteli Köpek Maması Fiyatları

Siz bunu yapıyorken kaliteli köpek maması fiyatları size başta çok pahalı gelebilir. Ama baktığınızda bu beslediğiniz yaşamın o kadar da ucuz olmadığını gösterir. Bir hayat karşılığında onun hak ettiği pahayı ödemek çokta fazla olmamalı. Köpeğinizi bir havyan olarak değil de onlarında nefes alan sevilen ve seven bir varlık olarak görürseniz eminim nasıl ilerlemeniz gerektiğini çok daha kolay göreceksiniz. Alınan kalitesiz ürünlerin onlarda bıraktığı kalıcı etkiyi insanlar da yaşıyor fakat en azından bizim anlatabileceğimiz derdimizi kelimelere dökebileceğimiz bir gerçek. Peki, onlarda böyle mi?  Maalesef hayır.

 

Bu duruma dur demeniz ona verdiğiniz değer ile aynı oranda. Ya ne olduğunu bilmediğiniz ürünü yedirin ve yavaş yavaş kaybedin. Ya da kaliteli ürünleri alın ve onunla oyun oynamanın tadını çıkarın.