arama

Kadıköy Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kadıköy Köpek Maması

Evcil hayvan bakımının en önemli unsurlarından biri evcil hayvanımızın beslenme düzenidir. Beslenme düzenini oluştururken öğün miktarı ve öğünün niteliğine dikkat etmek gereklidir. Öğün miktarı ve verilen besin maddesinin içeriği, evcil hayvanınızın yeterli beslenmesini sağlayacak şekilde oluşturulmalıdır. Eğer evcil hayvanınız yeterli ölçüde beslenemezse bazı sağlık sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.

 

Uygun şartlarda yetiştirilen bir evcil köpeğin yaşam süresi yaklaşık olarak 15 ile 17 sene arasında olmakta, bazı durumlarda bu süreden daha uzun bile sürmektedir. Evcil hayvanınızın bu maksimum yaşam sürelerine ulaşmanı sağlamak konusunda ise onun sağlıklı ve yeterli bir beslenme düzenine sahip olması en önemli unsurdur. Köpeğinizin sağlığını belirleyen en önemli etken beslenme yeterliliği olacaktır. Evcil köpeklerin beslenmesi konusunda hazır ve profesyonel köpek mamaları oldukça büyük bir avantaj sunar. Bu mamalar, köpeklerin günlük besin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanır.

 

İçeriğinde uygun vitamin ve mineraller, protein ve tahıl katkıları bulunur. Birçok seçeneği bulunan profesyonel köpek mamaları daha çok evcil köpeklerinizin yaş dönemi, ırk özellikleri ve sağlık sorunları gibi özel durumları göz önüne alınarak çeşitlendirilmişlerdir. Köpek maması çeşitleri arasında küçük, orta ve büyük ırk köpekler için, yavru ve yetişkin köpekler için, kısırlaştırılış köpekler ya da kilo sorunu yaşayan köpekler için üretilmiş seçenekler bulunmaktadır. Bu seçenekler arasından köpeğinizin ihtiyaç ve özelliklerini göz önünde bulundurarak en uygun mamayı seçebilirsiniz.

 

Profesyonel köpek maması evcil köpeklerimizin ihtiyaçlarını son derece yeterli şekilde karşılamasının yanı sıra köpek sahipleri içinde oldukça fazla avantaja sahiptir. Profesyonel köpek mamaları saklanması oldukça kolay ve pratik paketler içerisinde muhafaza edilir. Uzun süre koku ya da döküntü yaratmaksızın saklanabilir ve kullanılabilir. Evde hazırlanacak olan köpek mamalarından bu açıdan da oldukça pratiktir. Her gün köpeğiniz için uygun besin değeri taşıyan mama hazırlamak yerine bu mamaları kullanarak kendiniz için de köpeğiniz için de avantajlı bir seçenek yaratmış olursunuz.

 

Köpek maması seçenekleri arasında kuru mamalar köpek sahipleri tarafından hem besin değerleri hem de kullanım ve saklama koşulların açısından yarattığı pratik durumla en çok tercih edilen seçenektir. Ancak kuru köpek mamalarının yanı sıra ıslak mamalar, ödül mamaları ve vitamin içerikli besleyici mamalar da köpek mamaları seçenekleri arasında yer alır. Yine birçok marka tarafında üretilen ıslak köpek mamaları, kuru mama ile beslenen köpek dostlarımız için besin takviyesi olarak kullanılabileceği gibi köpek dostlarımızın eğitiminde ödül olarak da kullanılabilir.

 

Islak köpek mamaları, aromatik açıdan kuru mamalara göre daha zengin oldukları için köpek dostlarımız için oldukça cezbedici bir seçenektir. Yalnızca aromatik açıdan zengin olması değil, ıslak mamaların içeriğindeki sıvı miktarı da köpeğinizin günlük sıvı ihtiyacının bir kısmını karşılayacağı için avantajlıdır. Islak mamaların benzeri olan ve yine hem aromatik açından zengindir. Enerji ve protein açısından daha yüksek değerlere sahip ödül mamaları da bir çok köpek maması markası tarafından üretilmektedir.

 

Bu mamalar da yine hem köpek eğitimindendir. Köpeklerinizi ödüllendirerek eğitim aşamasının hızlandırılmasında kullanılabilir hem de normal şartlarda köpeğiniz için besin takviyesi olarak kullanılabilir. Vitamin içerikli besinlerse, daha çok aşırı tüy dökme, halsizlik, kaşıntı ya da mide sorunlarında kullanılmak üzere tavsiye edilmektedir. Yeterince vitamin ve mineral alamayan, iştah sorunu yaşayan köpekler için vitamin içerikli mamalar daha uygun bir seçenek olacaktır.

Kadıköy Köpek Maması

Profesyonel köpek mamalarını temin etmek içinse internetten sipariş vermek en pratik yoldur. İnternet yoluyla hem en doğru mamayı seçmek için kısa bir araştırma yapabilirsiniz hem de kolaylıkla uygun bulduğunuz markanın siparişini verebilirsiniz. Diğer tüm il ve ilçelerden sipariş verilebileceği gibi Kadıköy Köpek Maması siparişleri için de internet kullanmak kolay ve mümkün.