arama

Jolly Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Jolly Köpek Maması

Jolly Köpek Maması

Köpek bakmak oldukça zevkli bir iştir ancak köpek bakmak için bazı şeyleri bilmenizde yarar vardır. Mesela köpeğinizin ne şekilde beslendiği önemlidir ve bu yüzden de sizin onun ne şekilde beslenmesi gerektiğini bilmeniz gerekir. Nasıl ki beslenme biz insanlar için önemlidir, onun için de aynı şekilde önemlidir. Köpeğinizin sağlığı için beslenmenin kaliteli olması gerekir. Kaliteli bir beslenme için doğru mama seçimi çok önemlidir. Yani köpeğinize evdeki yemek artıklarını değil, onun için üretilen hazır mamalardan yedirerek daha doğru bir seçim yapmış olursunuz.

 

Mama seçimi neden önemli?

 

Köpeğinizin gelişimi için bazı yağ, protein, vitamin gibi besin değerlerine ihtiyacı vardır. Bunları ona vereceğiniz yemek artıklarıyla ya da evinizde kendi hazırladığınız mamalarla karşılamanız mümkün olmayabilir. Bu nedenle onun ihtiyacı olan vitamin, protein gibi besin değerlerini karşılamak için hazır mamalardan satın almalısınız. Hazır mamalar köpeklerin ihtiyaçlarına göre farklı farklı şekillerde üretilirler. Hazır mama seçerken onların değerlerine bakarak köpeğiniz için uygun olanını bulabilir ve köpeğinize onu yedirebilirsiniz. Böylece köpeğiniz ihtiyacı olan TM besin değerlerini almış olur.

 

Doğru ve yeterli beslenen köpek de daha sağlıklı ve daha mutlu bir köpek olur. Bu nedenle doğru mama seçimi çok önemlidir. Çünkü doğru mama, sağlıklı bir köpek demektir. Sağlıklı köpek mutlu köpek, mutlu bir köpeğe sahip olan sahip de mutlu bir sahip demektir. Hepsi birbiri ile bağlamlıdır yani, bu nedenle mama seçimi yaparken kalitesi belli olan mamalardan satın almalısınız. Jolly köpek maması köpeğiniz için doğru bir mamadır. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı olan bu mamanın içerisindeki besin değerleri tam da köpeğinizin ihtiyacına göre hazırlanmıştır. Köpeğiniz için en doğru seçim böyle kaliteli ve bilindik mamalardır.Onu gezintiye çıkarın.

 

Köpeğinizin beslenme sorununu çözdünüz evet ama iş bununla bitmiyor, köpeğinizi her gün dışarıya çıkarmalısınız. Zaten sabah akşam tuvalet ihtiyacı için onu gezdirmeniz gerekiyor, bu bahane ile dışarı çıkıp onu parklara götürüp oyun oynamasına izin verin. Bunu sadece tuvalet ihtiyacını gidereceğiniz zamanlarda değil, fırsat bulduğunuz her an yapmaya çalışın. Parklarda oyun oynamak onun mutlu bir hayvan olmasını ve diğer canlılarla uyum içinde yaşamasını sağlayacaktır. Köpeğinizin yegâne ihtiyaçlarından biri de onun düzenli olarak gezmeye çıkarılmasıdır.

 

Ayrıca bu durum sadece onun değil sizin de yararınıza bir durumdur. Köpeğinizi gezdirirken siz de temiz hava almış oluyor, günün stresini yorgunluğunu bu şekilde atmış oluyorsunuz. Yani aslında köpeğiniz için birşey yaparken aynı zamanda kendiniz için de birşey yapmış oluyorsunuz. Açık havanın iyi gelmeyeceği hiç bir canlı yoktur, doğanın mucizesini onunla birlikte siz de yaşamış olursunuz.

 

Temizlik önemli.

 

Köpeğinizin sağlığı için önemli olan bir diğer husus da onun temizliğidir. Onu sık sık yıkayın, özellikle yaz aylarında sadece temizlik için değil onun sıcaktan bunalmasını engellemek ya da onu biraz olsun ferahlatmak için bunu yapmalısınız. Hatta imkân varsa onu göle ya da havuza götürebilir, kendi kendine yıkanmasına izin verebilirsiniz. Bu şekilde sadece yıkanmakla kalmaz aynı zamanda eğlenmiş de olur.

Jolly Köpek Maması

Köpeğinizin temizliği onun parazitlerle olan savaşı için de çok önemlidir. Bit, pire ve kene gibi parazitler köpeğinize her an her yerde bulaşabilirler ve bunlar köpeğinizin hiç hoşlanmadığı varlıklardır. Çünkü köpeğinizi bir hayli rahatsız ederler. Onun parazitlerden kurtulması için veterinerinizin önerdiği ilaçlı şampuanla onu yıkayabilirsiniz. Düzenli olarak bunu yaptığınızda parazitlerin ondan uzak durmasını da sağlamış olabilirsiniz. Parazitler temiz köpeklere daha az gelirler.