arama

Jetix Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Jetix Köpek Maması

Köpek bakımı, son dönemlerde birçok hayvana göre daha çok tercih edilmekte ve ev ortamında en çok beslenen hayvanlar arasında ön sıralarda gelmektedir. Bakımı birçok hayvan türüne göre oldukça kolaydır. Köpek bakmak isteyen kişiler, yaşadıkları ortama ve köpeği içinde barındırabilecekleri imkânlara göre köpek cinsini doğru bir şekilde seçerler ise, köpeğin bakım aşamaları hem köpek sahibi için, hem de köpek için daha kolay bir hal alacaktır. Köpek beslenmesinde dikkat edilmesi gerekilen belli başlı unsurlar vardır.

 

Bunların başlıcaları; köpeğin aşı programı, sağlık durumu, düzenli veteriner ve sağlık durumu kontrolleri, tüy bakımı, diş bakımı, tırnak bakımı, fiziksel aktivite durumu, beslenme programı, şeklinde sıralanmaktadır. Köpek bakımında bu unsurların düzenli takibi şarttır. Bu alanlarda ki her türlü durum ve sorunlardan, köpek sahipleri sorumludur. Bu unsurlar arasında son dönemler de köpek sahiplerini en çok zorlayan, köpeklerin beslenme durumu ve bunun düzenli takibidir. Veterinerlere gelen köpeklerin hastalıklarının ve problemlerinin büyük bir çoğunluğu yanlış beslenme kaynaklı olmaktadır.

 

Köpeklerde son dönemlerde beslenme kaynaklı rahatsızlıkların oldukça sık görülmesinin birçok sebebi bulunmakta. Bu sebeplerden başlıcaları; köpeğin alması gereken besin enerjisi, vitamin ve çeşitli besin ögelerini yeterli miktarlarda alamaması, köpeğin beslenme programının yetersiz kalması, beslenme düzeninin sıklıkla değişiklik göstermesi gibi eksikliklerdir. Yanı sıra verilen gıdaların sürekli çeşitlilik göstermesi, yanlış gıda seçimleri, köpek maması yerine insani gıdaların köpeklere verilmesinin sıklıkla tercih edilmesi, köpeklerin sindirim sıkıntısı yaşayabilecekleri gıdaların bilinçsizce köpeklere verilmesi ön sıralarda gelen sebeplerdir.

 

Sağlıklı köpekler için, bu sorunlar oluşmadan köpek sahipleri tarafından engellenmelidir. Öncelikle köpeğin beslenme programı, veteriner kontrolünde düzenlenmelidir. Köpeğin cinsine göre doğru beslenme planlaması yapılmalıdır. Program aksatılmadan düzenli olarak uygulanmalıdır. Programda köpeğe verilecek olan besinler özenle seçilip, veteriner kontrolünden geçirilmelidir. Veterinerin köpek sağlığı için onay vermediği gıdalardan, kesinlikle uzak durulmalıdır. İnsanların tükettiği besinleri köpeklere vermekten büyük oranda kaçınılmalıdır. Köpek her ne kadar bunları oldukça rahat bir şekilde tüketebiliyormuş gibi görünse de, uzun vade de bu gıdalar köpeklerin sindirim sistemlerine oldukça zarar verebilmektedir.

 

Çünkü insanların tüketmiş olduğu gıdalar, insanların sindirim sistemleri ve beslenme yapıları ön planda tutularak, üretilen gıdalardır. Bu yüzden insan kaynaklı üretilen bir gıda, her hangi bir köpeğin sindirim sistemine girdiği zaman çeşitli problemlere ve hastalıklara sebep olabilmektedir. Bu gıdalar yerine, köpeklerin sindirim sistemleri ve beslenme durumları esas alınan, köpek mamaları tercih edilmelidir. Köpek maması her ne kadar köpekler için en ideal gıda olsa da, doğru köpek mamasını tercih edebilmekte oldukça önemlidir.

 

Piyasada oldukça fazla çeşit ve markada köpek maması her gün üretilmektedir. Bunlardan bazıları sadece ticari amaç güdülerek üretilen köpek mamaları olduğu için, köpeklerin sağlığını da ciddi oranda tehdit etmektedir. Doğru köpek maması belli başlı içeriklere sahip olmalıdır. Bunlardan bazıları; Köpeğin cinsine ve sindirim sistemine uygun olması, köpeğin rahatlıkla sindirebileceği besinlerden meydana gelmesi, köpeğin günlük hayatta ihtiyacı olan enerji ve besin ögelerini yeterli miktarlarda içermesi, zengin besin içeriğine sahip olması, şeklinde sıralanmaktadır.

Jetix Köpek Maması

Jetix Köpek Maması doğru bir köpek mamasının içermesi gereken her türlü şartı içeriğinde bulunduran bir köpek maması markasıdır. Zengin ve sağlıklı besin içeriği sayesinde köpek sahiplerinin, köpekleri için aradıkları en doğru köpek maması markasıdır. Üretiminin her aşamasında köpek sağlığı, köpeklerin her türlü gereksinimleri ve ihtiyaçları ön planda tutularak gerçekleştirilmektedir. Alanında birçok sağlık testinden de oldukça başarıyla geçebilen bir köpek maması markasıdır.