arama

Hills Tavuklu Yaşlı Kuru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Hills Tavuklu Yaşlı Kuru Köpek Maması

Hills Science Plan, ABD eyaletlerinden biri olan New Jersey’ de faaliyete geçmiş, kedi- köpek maması sektöründe belki de en eski firmalardan biridir. Dünyanın ikinci evcil hayvan hastanesini 1929’ da açarak büyümüştür. Takip eden yıllarda böbrek hastalığı olan bir evcil hayvanın tedavisinde kullanılmak ve obezite sorununu aşmak üzere konserve maması üretmiştir. Belki de ürünlerin kalitesinde dönüm noktası olan araştırma laboratuarını kurmuştur. Bu laboratuardan sonra duyu merkezi ve genlerin fonksiyonel protein yapılara dönüşüm süresini inceleyen ve bu incelemeler sayesinde, her bir tür ve bu türlerde bulunan özel durumlar için uygun besin içeriğinde iyileştirmeler yapan nutrigenomik laboratuar ve araştırma merkezini açmıştır. Hills’ in geçmişindeki başarıları elbette göz ardı etmek mümkün değildir. Ancak bir canlı besliyor olmanın sorumluluğu, yalnızca başarılı bir geçmişe dayanarak alınacak kadar kolay değildir.

 

Evcil hayvanlar için mama alınırken üzerlerinde yazan ismin tam anlamını bilmek her tüketicinin ürünleri daha iyi anlamasına yardımcı olacaktır. Bu ürün, satın alınırken bilinmelidir ki Hills yaşlı kuru köpek maması dendiğinde, akla gelen ürün isimleri, Hills mature Adult 7+ active Longevity mini with chicken, Hills mature Adult small and miniature with chicken’ dır. Hayvanlar, 7 yaşından itibaren yetişkinliği tamamlayıp yaşlılık dönemine girerler. Bu süreçten sonra hareketlerinin sınırlandığı, beslenme alışkanlıklarında değişiklik olur. Su ihtiyaçları, koku hassasiyetleri artar, yanı sıra her canlının yaşlılık döneminde görülebileceği gibi bazı fiziksel sıkıntıların ve hastalıkların arttığı da görülür. Verilecek besinlere bu nedenle bir nebze daha dikkat edilmelidir. Özellikle iştahlarını arttıracak besinler tercih edilmelidir. İster yaşlı olsun isterse genç, hangi maddelerin ne kadar olması gerektiği ve miktarların sebep olacağı durumlar aşağıda ki tablodaki gibidir.

 

Besin Miktarı

 

Protein

 

Yağ

 

Mineral

 

Vitamin

 

Lif

 

Çok

 

Gaz

 

Kilo alımı

 

Mesane taşı

 

İskelet sıkıntısı

 

Dışkı

 

Az

 

Az büyüme

 

Deri, tüy

 

Zayıflık

 

Yorgunluk

 

Dışkı

 

 

 

 

Yaşlı köpeğiniz için gerekli olanlar ve markanın genel profili göz önündedir. Peki, Hills tavuklu yaşlı kuru köpek maması yeterince uygun mu?

 

Öncelikle firma tarafından açıklanan ürün içeriğinde bakıldığında, her şeyin detaylı bir şekilde anlatıldığını, ek olarak miktarlarının da yazıldığı görülmektedir. Bakıldığı zaman miktarlar hem Avrupa standartlarına hem de Türkiye’ de bulunan standartlara uygundur. Sınır değerleri oldukça iyi ayarlanmıştır. Vitamin ve mineral oranı dengeli, kemik ve kas yapısını %32’ye kadar geliştirecek düzeyde protein bulunmaktadır. Doğal antioksidan kombinasyonu ve arjinin bağışıklık sistemini korumada görevlendirilmiştir. Ayrıca yaşlı köpeklerde ki konstipasyon yani dışkılama süresi, dışkının kıvamı gibi konuları düzenlemek amacıyla selüloz seviyesinin yükseltilmiş olduğu görülmektedir. Elbette dışkılama canlıdan canlıya değişim gösterir. Ancak Hills tavuklu yaşlı kuru köpek maması asıl ismiyle Hills mature Adult 7+ active Longevity mini with chicken ve Hills mature Adult small and miniature with chicken ortalama olarak her bir canlıda aynı düzenlemeyi yapacak şekilde tasarlanmıştır. Tüm bunlar doğrultusunda açıkça görülmektedir ki, hem marka hem de seçilen Hills tavuklu yaşlı kuru köpek maması köpeğiniz için tüm ihtiyaçları karşılamakta ve yaşlılık döneminin yukarıda bahsedilen sıkıntılarını çekmeksizin köpeğinize uygun bir yaşam koşulu sağlamaktadır.

Hills Tavuklu Yaşlı Kuru Köpek Maması

Evcil hayvanınız için oldukça faydalı olan ürünün belki de en büyük artılarından biri fiyatıdır. Fiyat listeleri araştırıldığında görülmektedir ki hep pahalı gözüyle bakılan birçok markaya göre, hem içeriği oldukça üstündür hem de bu dengeli bileşime rağmen fiyatı uygundur. Aslında bu karşılaştırma, yaklaşık olan eşdeğerleriyle yapıldığında sonuç böyledir. Yoksa elbette markette satılan ürünlerle mukayese edildiğinde fiyatı muazzam derecede fazla görünecektir.